Last minute Egypt

Egypt last minute

Láká vás kombinace Egypt a last minute zájezdy? Chystáte se strávit v Egyptě dovolenou a ještě ušetřit? Toužíte poznat 7 kilometrů vzdálenou potápěčskou lokalitu Blue Hole (Modrá díra) s více než 100 metry hloubky v Dahabu, letovisko, kterému se říká "egyptské Benátky" v El Gouně nebo třeba muzeum mořské biologie či "českou" restauraci Praha Cafe v Hurghadě? Pak jste na správné adrese.

Pomocí formuláře vlevo můžete začít pohodlně vyhledávat v naší nabídce atraktivních zájezdů do Egypta. Tu pro vás každou hodinu aktualizujeme, aby byla vždy co nejčerstvější. Tak vybírejte a prožijte v Egyptě nezapomenutelnou dovolenou za fantastickou cenu.

Z výhodných zájezdů do Egypta vybíráme

Hilton Resort *****
29.5.(Út) - 5.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel***** Hilton Resort, Hurghada - foto objektuletecky, all inclusive
25.280,- Kč, 8.590,- Kč
Minamark ***
29.5.(Út) - 5.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel*** Minamark, Hurghada - foto objektuletecky, all inclusive
18.490,- Kč, 7.390,- Kč
Hilton Long Beach ****
29.5.(Út) - 5.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel**** Hilton Long Beach, Hurghada - foto objektuletecky, all inclusive
18.790,- Kč, 7.590,- Kč
Club Calimera... *****
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel***** Club Calimera Akassia, Marsa Alam - foto objektuletecky, all inclusive
24.380,- Kč, 9.890,- Kč
Magawish Village... ***
29.5.(Út) - 5.6.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel*** Magawish Village & Resort, Hurghada - foto objektuletecky, all inclusive
17.590,- Kč, 7.190,- Kč
Radisson Blu Resort... *****
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel***** Radisson Blu Resort El Quseir, Marsa Alam - foto objektuletecky, all inclusive
22.990,- Kč, 9.490,- Kč
Oblasti s last minute zájezdy

Kam v Egyptě na zájezd typu last minute

V následujících oblastech v Egyptě máme vždy alespoň jeden hotel, do kterého se můžete vydat na dovolenou se slevou, neboť u něj došlo ke snížení ceny nejméně jednoho zájezdu oproti původní ceně katalogové.

Last minute zájezdy do Egypta

Egypt - ilustrační fotografie Egypt - ilustrační fotografie Alexandria

Největší turistická lákadla, která řadí Egypt mezi vůbec nejpopulárnější destinace pro letní dovolenou u moře a hlavní důvody pro to, že jsou last minute zájezdy do této severoafrické země tak oblíbené, je možné shrnout do několika krátkých vět. Většina cestovatelů by na otázku "Proč zvolit pro dovolenou právě Egypt?" odpověděla pravděpodobně něco ve smyslu, že právě v Egyptě se nacházejí slavné pyramidy, jediná dochovaná stavba ze 7 divů světa, že Egyptem protéká řeka Nil, jejíž břehy se staly kolébkou moderní civilizace nebo že právě v této zemi jsou k vidění starobylé chrámy z dob dávných faraónů, vybudované podél dolního a středního toku druhé nejdelší řeky světa.

To je sice všechno pravda, ale zdaleka nejvíce turistů směřuje na last minute zájezdy do Egypta především kvůli jedinečnému a neuvěřitelně čistému Rudému moři s jeho jedinečným podmořským životem pod hladinou, nádherným písečným plážím podél jeho břehů a v neposlední řadě kvůli stálému slunečnému počasí, kdy nebe nad Egyptem je den co den jako vymetené a bez mráčku. Egypt je skutečným rájem pro příznivce šnorchlování i potápění s přístrojem, neboť teplé moře je ideální pro růst korálů. A korálové útesy přitahují další život, takže jen pár metrů pod hladinou mohou náštěvníci egyptských letovisek pozorovat úžasný rej nesmírně bohaté mořské fauny a flóry.

Potápění a šnorchlování během last minute zájezdů do Egypta patří k nejoblíbenějším činnostem, kterým se turisté na své dovolené na břehu Rudého nebo Středozemního moře věnují. Rudé moře je totiž díky své příznivé poloze vůbec nejseverněji položeným korálovým mořem na naší planetě. A relativní blízkos k Evropě předurčuje Egypt k tomu, aby byl velmi dostupnou potápěčskou lokalitou pro všechny zájemce o podmořský život tropických moří. Není se co divit, že na pobřeží Rudého moře vznikají nová a nová letoviska, která si kladou za cíl uspokojit veškeré potřeby svých návštěvníků, kteří do Egypta přiletěli nejen na atraktivní a žádané last minute zájezdy. Nejznámější prázdninové resorty v Egyptě se nacházejí jak na pevnině, tak také podél pobřeží Sinajského poloostrova.

Letovisko Hurghada, které se nachází nedaleko ústí Suezského zálivu do Rudého moře, patří k nejznámějším prázdninovým resortům v zemi a většina turistů, kteří Egypt během letní sezóny navštíví, je ubytováno v některém z desítek hotelů v Hurghadě a okolí. Hurghada je totiž vůbec nejstarší egyptským letoviskem pro letní dovolenou u moře svým návštěvníkům nabízí nespočet možností, jak si zasloužený pobyt v Egyptě a čas odpočinku a relaxace prožít. Pláže u letoviska jsou písčité a dostatečně prostorné, takže ani v nejvyšší sezóně nebývají přeplněné. Kdo se chce bavit i po setmění, tomu Hurghada nabízí možnost užít si bohatý a rušný noční život v četných barech, diskotékách, nočních klubech a dalších zábavních zařízeních.

Hurghada je dobrou volbou pro turisty, kteří chtějí v čase dovolené last minute poznat Egypt i trochu jinak než jen z plážového lehátka u hotelového bazénu nebo z pod slunečníku na rozpálené pláži. Z Hurghady je totiž možené využít přímé spojení do Káhiry a v rámci jednodenního výletu se tak dají navštívit třeba pyramidy v Gíze. 200 kilometrů od Hurghady směrem do vnitrozemí se pak nalézá starobylé město Luxor, dávné pohřebiště egyptských panovníků, které by měl během dovolené v Egyptě navštívit každý milovník historie. K dalším oblíbeným cílům pro výlety patří nedaleký ostrov Giftun.

Sharm el Sheikh je druhým největším letoviskem Egypta a nachází se na jižním cípu sinajského poloostrova. Vzdušnou čarou je to ze Sharm el Sheikhu do Hurghady asi 100 kilometrů jihozápadním směrem. Sharm el Sheikh bývá často důvodem, proč je Egypt tak oblíbený mezi milovníky šnorchlování a potápěči, kteří sem tak rádi na zájezdy last minute cestují. Pobřeží u letoviska je především skalnaté a už jen pár desítek centimetrů pod hladinou se dobře daří korálům. To je důvodem, proč tady má písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, vhodnou i pro rodinnou dovolenou, jen několik málo hotelů. Většina pláží má vstup na volnou vodu řešenou pomocí mola nebo pontonu, což bývá pro Egypt poměrně časté řešení.

Asi 10 kilometrů od Sharm el Sheikhu, na nejjižnějším výběžku Sinajského poloostrova, se nachází národní park Ras Mohammed, který je skutečným rájem pro potápěče. Ze Sharm el Sheikhu jsou do parku Ras Mohammed každý den orgarizovány výlety za potápěním a šnorchlováním a pro celou řadu potápěčů jsou hlavním důvodem, proč o dovolené navštívit Egypt. Oblíbeným výletním místem nedaleko letoviska je také nejvyšší hora Sinajského poloostrova, které se přezdívá Mojžíšova hora. Turisté na last minute dovolené se na ni obvykle vydávají uprostřed noci tak, aby mohli z jejícho vrcholu pozorovat východ slunce.

Dahab je spíše menší letovisko Sinajského poloostrova a nachází se přibližně 80 kilometrů severně od Sharm El Sheikhu. I Dahab bývá často jemnován mezi důvody, proč vyznavači šnorchlování a přístrojového potápění volí pro svou nejen výhodnou last minute dovolenou Egypt. Nedaleko Dahabu se totiž nalézají světově známé potápěčské lokality, ke terým patří například Modrá díra, legendární Blue Hole s hloubkou přesahující 100 metrů. Letovisko Dahab je také oblíbené mezi milovníky windsurfingu, kitingu a dalšího plachtění, neboť v jeho okolí panují pro tyto typy sportů ideální povětrnostní podmínky. Na ostatní turisty čeká v Dahabu možnost strávit příjemnou a klidnou dovolenou a vychutnat si Egypt do poslení kapky. Nedaleko pláže se táhne příjemná pobřežní promenáda, která je lemována restauracemi, fast - foody a nejrůznějšími odbchůdky. Je však neporovnatelně klidnější než promenády například v v Hurghadě nebo Sharm el Sheikhu. Oblíbeným výletním cílem turistů na zájezdech last minute v Dahabu je klášter svaté Kateřiny a již zmiňovaná Mojžíšova hora.

Úplně na severu Aquabského zálivu, kde Egypt hraničí s Izraelem, se nachází malé letovisko Taba. Díky své poloze je ideální volbou pro ty z turistů, kteří chtějí kromě Egypta poznat během last minute dovolené také okolí země. Z Taby je to blízko například do Jeruzalém a k Mrtvému moři v Izraeli nebo do slavného skalního města Petra v Jordánsku. O několik kilometrů jižněji se pak nalézá moderní letovisko Taba Heights, ve kterém stojí ty nejluxusnější hotely v celé oblasti. I Taba, stejně jako prakticky celý Egypt, je oblíbenou destinací pro potápěče a jedince, kteří si na last minute zájezdu v Egyptě rádi zašnorchlují.

Egypt - další odkazy

Egypt - mohlo by vás zajímat

Naší kompetní nabídku zájezdů naleznete v sekci zájezdy do Egypta. Zajímá-li vás konkrétní výše slev, přejděte na stránku aktuální slevy na zájezdy do Egypta a zjistěte si, kolik můžete momentálně na dovolené v Egyptě ušetřit.

Egypt patří již dlouho mezi vyhledávané turistické destinace. Právě na tomto místě máte možnost relaxovat na písečných plážích zalitých sluncem, koupat se v čistém moři, poznávat zdejší podmořský svět, ale také podnikat výpravy do doby dávno minulé při nějakém z poznávacích zájezdů.

Stránky, jejichž hlavním tématem je Egypt, vám jistě pomohou poznat i to, co jste dosud neznali.

Egypt - alternativní last minute nabídky

Na výhodný zájezd last minute do Egypta ne? A jinam?

Egypt a nabídka zájezdů na poslední chvíli do Egypta vás nezaujala? Však to také nejsou jediné last minute zájezdy, které momentálně nabízíme. Zkuste nějakou jinou destinaci, ve které můžete strávit příjemnou dovolenou a ještě ušetřit.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist