Last minute Řecko

Řecko last minute

Láká vás kombinace Řecko a last minute zájezdy? Chystáte se strávit v Řecku dovolenou a ještě ušetřit? Toužíte poznat vynikající podmínky pro last minute dovolenou v Řecku, nejvýznamnější turistickou oblast kontinentálního Řecka přímo na úpatí Olympu, odkud Zeus s dalšími dvanácti bohy sledoval celou zemi na Olympské riviéře nebo třeba vynikající podmínky pro last minute dovolenou na Folegandru? Pak jste na správné adrese.

Pomocí formuláře vlevo můžete začít pohodlně vyhledávat v naší nabídce atraktivních zájezdů do Řecka. Tu pro vás každou hodinu aktualizujeme, aby byla vždy co nejčerstvější. Tak vybírejte a prožijte v Řecku nezapomenutelnou dovolenou za fantastickou cenu.

Z výhodných zájezdů do Řecka vybíráme

Meropi ***
20.7.(Pá) - 1.8.(St), 11 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Meropi, ostrov Rhodos - foto objektuletecky, bez stravy
16.990,- Kč, 7.490,- Kč
Akti Kalimera Kos ****
24.7.(Út) - 31.7.(Út), 7 nocí
Hotel Hotel**** Akti Kalimera Kos, ostrov Kos - foto objektuletecky, all inclusive
38.480,- Kč, 17.590,- Kč
Mitsis Roda Beach... ****
21.7.(So) - 28.7.(So), 7 nocí
Hotel Hotel**** Mitsis Roda Beach Resort & Spa, ostrov Korfu - foto objektuletecky, all inclusive
38.490,- Kč, 17.990,- Kč
Olive Tree ***
23.7.(Po) - 2.8.(Čt), 10 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Olive Tree, Parga - foto objektuletecky, bez stravy
18.990,- Kč, 9.550,- Kč
Apolafsi ***
23.7.(Po) - 2.8.(Čt), 10 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Apolafsi, ostrov Kefalonia - foto objektuletecky, bez stravy
19.790,- Kč, 9.990,- Kč
Giakalis Natura... ***
20.7.(Pá) - 1.8.(St), 11 nocí
Aparthotel Aparthotel*** Giakalis Natura Resort, ostrov Kos - foto objektuletecky, all inclusive
29.580,- Kč, 14.990,- Kč

Last minute zájezdy do Řecka

Ruiny antického chrámu Pobřeží Egejského moře Řecké pobřeží

Řecko patří spolu s Chorvatskem a Itálií k zemím, do kterých v průběhu letní sezóny každým rokem cestuje největší počet turistů z České republiky a to nejen na last minute dovolenou. Ale na rozdíl od dvou dříve jmenovaných zemí, které jsou v dojezdové vzdálenosti osobním automobilem a drtivá většina Čechů, mířící na dovolenou k moři právě do těchto destinací, volí vlastní vozidlo jako preferovaný způsob dopravy, leží Řecko a jeho letoviska ještě o dalších 500 a více kilometrů dále. Cestovat osobním autem téměř 2.000 kilometrů k moři a pak další 2.000 kilometrů zpět už není pro každého a tak většina turistů, plánující dovolenou v Řecku, volí k cestě na jih Evropy leteckou přepravu.

Cestovní kanceláře samozřejmě na tuto poptávku reagují a nabídka katalogových leteckých zájezdů do Řecka je každou sezónu velmi široká a pestrá. Zájemci o cestu do některého z mnoha letovisek v Helénské republice tak mají z čeho vybírat a nebývá velkým problémem najít zájezd přesně podle představ toho kterého jedince. Řecko coby velmi vyhledávaná země pro letní dovolenou a s tím související značná šíře nabídky zájezdů do této země ze strany cestovních kanceláří pak s sebou nese pro jejich klienty ještě další pozitiva. Bývá téměř pravidlem, že se pořadatelům zájezdů nepodaří obsadit všechna rezervovaná a většinou v předstihu zaplacená místa v hotelích a letadlech a z důvodu minimalizace ztrát přistupují cestovní kanceláře k redukci ceny zájezdu.

Zájezd se po tomto kroku stává takzvaným last minute zájezdem (nebo též zájezdem se slevou na poslední chvíli) a pro turisty, kteří se chystají během letní sezóny Řecko navštívit, se stává atraktivním a velmi žádaným artiklem. K obecným důvodům, proč zvolit jako cílovou destinaci právě Řecko, se v tom momentě přidává ještě velmi atraktivní pořizovací cena a těmto lákadlům už spousta turistů zkrátka neodolá.

A co že vede turisty, kteří právě plánují svou dovolenou, vedle atraktivní ceny last minute zájezdu k cestě do Řecka? Na území Řecké republiky se nacházejí bezesporu jedny z nejkrásnějších pláží nejen starého kontinentu, ale dokonce v celosvětovém měřítku. Turisté, kteří si ke strávení svého zaslouženého času odpočinku vyberou Řecko, budou moci trávit dlouhé hodiny relaxací pod horkým středomořským sluncem na některé ze stovek pláží rozesetých podél až neuvěřitelně členitého řeckého pobřeží a plaváním, šnorchlováním či dokonce potápěním se v azurově modrých vodách jednoho ze tří moří, které břehy Řecka a jeho ostrovů omývají.

Většina řeckých pláží (a že jich Řecko má!), a to ať již na ostrovech, nebo podél pevninských letovisek, má písčitý povrch. Ten na některých místech přechází přes hrubší písek až v malé oblázky a oblé valounky. Spektrum pláží, na kterých mohou turisté trávit svůj volný čas, sahá od širokých a dlouhých pláží, které se táhnou podél pobřeží na vzdálenost přesahující 10 kilometrů, až po malé a jen obtížně přístupné pláže, skryté mezi skalisky. Řecko se naučilo, že turisté, a to nejen na last minute zájezdech, si velmi často chtějí na dovolené užívat komfortu a pohodlí a tak téměř všechny velké pláže u známých letovisek poskytují svým návštěvníkům veškerý servis v podobě lehátek, slunečníků, sprch a dalších sociálních zařízení, stánků s občerstvením a spoustou půjčoven s nejrůznějším plážovým vybavením.

I když bývá nabídka last minute zájezdů do Řecka v porovnání s ucelenou nabídkou na začátku sezóny přeci jen trochu omezená, i tak mohou turisté v rámci nabídky zájezdů se slevou na poslední chvíli vybírat ze slušného množství letovisek, kterými bylo Řecko obdařeno a které se nacházejí jak na většině řeckých ostrovů, tak mezi oblíbenými prázdninovými středisky na pevnině. Jaká letoviska tedy mezi last minute nabídkami zájezdů do Řecka, ze kterých mohou turisté každou sezónu vybírat, doporučit?

Obecně platí, že k nejoblíbenějším letoviskům na řecké pevnině patří okolí Pargy na jeho západním pobřeží a letoviska na poloostrově Chalkidiki v Egejském moři na východě. Řecko jsou ale z pohledu turistiky a cestovního ruchu především řecké ostrovy. Mezi nejnavštěvovanější z nich patří samozřejmě největší z nich Kréta a dále pak Korfu a Zakynthos v Jónském moři a Rhodos, Kos, Ios a Chios ve vodách moře Egejského. V žádném případě tím ale výčet vyhledávaných letovisek, které Řecko svým návštěvníkům nabízí, a to ne jen v rámci last minute nabídek, rozhodně nekončí.

Ale vyhřáté písky pláží, ať již těch u známých letovisek, nebo těch malých a přírodou důmyslně ukrytých mezi divokými skalisky na pobřeží, nejsou jedinými lákadly, na které Řecko vábí každým rokem miliony turistů z celého světa k návštěvě některého ze svých letovisek. Řecko je jednou ze zemí, kde se začaly psát dějiny moderní lidské civilizace a turisté, kteří sem přijeli poznávat jeho dlouho a velmi bohatou historii, mohou prakticky na každém kroku obdivovat rozvaliny starověkých měst a celou řadu dalších, kdysi významných míst.

Turisté, kteří raději tráví čas na last minute zájezdech nejen v Řecku v přírodě než procházením ruin antických měst, archeologických vykopávek nebo některého z četných muzeí, se ocitnou uprostřed středomořské subtropické přírody se vším všudy. Není bez zajímavosti, že na řeckých ostrovech rostou divoce orchideje, velmi dobře se daří olivovníku a vzduch je prosycen vůní pinií.

Dalším důvodem, proč zvolit Řecko jako zemi pro strávení letní dovolené a vydat se na letecký zájezd, třeba i ten last minute, právě sem, je zdejší dlouhá sezóna. Podnebí v Řecku je velmi teplé od jara do podzimu a koupat se v moři je možné od začátku měsíce května do pozdního října. Během tohoto období neklesá teplota vody pod 20 stupňů Celsia a teplota vzduchu se pohybuje nad 25 stupni. Samozřejmě čím leží zvolené letovisko více na jihu, tím je sezóna delší. Nejdelšího léta je tak možné si v Řecku užít na Krétě a Kréta současně patří mezi destinace, které se v nabídce leteckých last minute zájezdů do Řecka vyskytují nejčastěji.

Celá řada turistů také volí pro dovolenou Řecko kvůli jeho vyhlášené středomořské kuchyni, která je charakteristická svým rafinovaným výběrem ingrediencí a příznivým vlivem na lidský organismus. Řecká kuchyně má čtyři tajemství: čerstvé potraviny, rozumné používání koření a bylinek, jednoduchost a hlavně olivový olej. Ten lze nalézt téměř ve všech řeckých jídlech v hojném množství a jeho pozitivní vliv na zdraví potvrdila nejedna studie.

Řecko - další odkazy

Řecko - mohlo by vás zajímat

Naší kompetní nabídku zájezdů naleznete v sekci zájezdy do Řecka. Zajímá-li vás konkrétní výše slev, přejděte na stránku aktuální slevy na zájezdy do Řecka a zjistěte si, kolik můžete momentálně na dovolené v Řecku ušetřit.

Řecko - alternativní last minute nabídky

Na výhodný zájezd last minute do Řecka ne? A jinam?

Řecko a nabídka zájezdů na poslední chvíli do Řecka vás nezaujala? Však to také nejsou jediné last minute zájezdy, které momentálně nabízíme. Zkuste nějakou jinou destinaci, ve které můžete strávit příjemnou dovolenou a ještě ušetřit.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist