Last minute ostrov Ithaka

Ostrov Ithaka last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Ithaku. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Ithaku a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Ithaka - last minute zájezdy

U západního pobřeží Řecka, jen asi 30 kilometrů od pevniny, leží jeden z velmi oblíbených Jónských ostrovů pro zájezdy do této jihoevropské země, a to především atraktivní last minute, ostrov Ithaka. Jeho rozloha činí bezmála 100 km2 a nejvyšším ostrovním bodem je hora Niritos. Ta se zvedá nad mořskou hladinu do výšky 809 metrů a ze svého vrcholu poskytuje turistům úžasný výhled po okolí. V nejširším místě měří ostrov asi 6 kilometrů, v nejužším pak pouhých 500 metrů. Pro průměrně zdatného turistu tedy není žádným problémem přejít jej z jedné strany na druhou.

Ithaka hýří, stejně tak jako většina Jónských ostrovů, všemi možnými odstíny zelené barvy. Díky příhodnému podnebí se zde velmi dobře daří nejrůznějším druhům rostlin, jejichž bohaté listy propůjčují ostrovu jeho nezaměnitelné zbarvení. Turisté, kteří na Ithaku přiletí na last minute zájezd, se zde budou cítit doslova jako v ráji plném života a energie.

Ithacké pobřeží je poměrně členité, se spoustou zátok a zálivů. Mezi nimi se pak dají nalézt malé, zastrčené pláže, na kterých si turisté mohou dosystosti užívat klidu a soukromí. Povrch asi poloviny velkých pláží tvoří jemný písek, druhá polovina je oblázková až kamenitá. Nejhezčí pláže ostrova se nacházejí v okolí Vathy, u Frikes nebo v Kioni.

Ostrov Ithaka je vynikajícím místem pro dovolenou v Řecku na poslední chvíli pro milovníky potápění, rekreačního šnorchlování a dalších vodních sportů. Pokud se někomu navíc podaří zakoupit letecký zájezd na Ithaku levně, v rámci last minute slev, pobyt na ostrově se posouvá do další, velmi vítané dimenze. Výbornou možností, jak využít hladiny křišťálově čistých příbřežních vod, je pronájem člunu s možností zkoumání míst, kam se běžný turista po souši dostane jen stěží.

Na své si přijdou i vyznavači pěší turistiky, neboť pěší vycházky do hor mohou být pro aktivní jedince zajímavou alternativou k polehávání a odpočinku na pláži. Reiéf ostrova Ithaka je krásný a drsný zároveň a návštěvníci zde mohou spatřit nejen zmiňovanou bohatou flóru, ale i celou řadu zástupců z říše fauny. Procházky mezi skalami patří mezi oblíbené turistické činnosti a panoramata, která se před turisty otevírají, za tu námahu stojí.

V případě, že na někoho padne únava (a ne nutně z dlouhého výletu mezi skalami), se na ostrově nachází spousta malých kaváren a taveren, ve kterých zdejší kuchaři svým hostům rádi připraví nějaký lahodný pokrm ze zdravé středomořské kuchyně. Všude vládne poklidná atmosféra a barů, kde se žije hluboko do noci, je na ostrově jen poskrovnu.

Dnes žijí na ostrově Ithaka jen asi 3 tisícovky obyvatel. To je ve srovnání s téměř 12.000, které zde žili před 150 lety, pouze čtvrtinový počet. Většina obyvatel se z ostrova v průběhu času odstěhovala, nejčastěji do Spojených států, Austrálie a Jižní Afriky.

Z historického úhlu pohledu byla Ithaka domovem velkého hrdiny řeckých bájí krále Odyssea. Dodnes se však vedou mezi historiky diskuze, zda tomu tak skutečně bylo. Německý podnikatel, obchodník a známý archeolog Heinrich Schliemann věřil, že pozůstatky paláce, objevené na hoře Aetos, jsou dochované zbytky právě Odysseova paláce. Ale na ostrově byla objevena i další místa, která by mohla být dávným sídlem slavného panovníka. Ale ať již na Ithace kdysi bájný palác stál nebo ne, král Odysseus byl každopádně Homérovou inspirací pro sepsání eposů Ilias a Odyssea a komu se podaří přicestovat na Ithaku na nějaký zájezd (a ani nemusí být last minute), tato místa určitě stojí za návštěvu.

Prokazatelným faktem je skutečnost, že Ithaku dobyli roku 1185 Normané, kteří ji připojili ke svému království. Ze svého vítězství se však netěšili douho. Již roku 1209 jej spolu se sousední Kefalonií ovládla Benátská republika a od té doby si Ithaka nese přezdívku Cefalogna Piccola.

Hlavním městem ostrova Ithaka je překrásné městečko Vathy, která je charakteristická svým malebným přírodním přístavem. Z dochovaných památek je třeba zmínit zmínit klášter Panagia Kathara, který byl vybudován někdy v 16. či 17. století a jeho zdi zdobí krásné historické ikony. Mezi další lákadla městečka patří jeskyně nymf nebo malé archeologické muzeum. A ani ve Vathy nechybí celá řada obchodů a obchůdků s ruční výrobou oblečení, šperků, obrazů a celou řadou starožitností. Tak proč si z pobytu na ostrově neodvézt domů nějaký ten zajímavý suvenýr, který bude příjemný čas na ostrově připomínat i po návratu do vlasti?

Každý srpen se na ostrově Ithaka rozezní hudba ze všech jeho koutů. Koná se zde totiž kulturní festival za účasti mnoha umělců a orchestrů z celého světa.

Ithaka nemá své vlastní mezinárodní letiště a tak většina turistů, kteří chtějí na ostrově strávit letní dovolenou, přistává na letišti na Kefalonie nebo na Lefkadě. Odtud se pak vydávají člunem na Ithaku nebo použijí trajekt, který jezdí z obou jmenovaných ostrovů pravidelně. Mimochodem z Lefkady a Kefalonie se na Ithaku pravidelně organizují celodenní výlety.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Ithace s výhodnými zájezdy typu last minute

Je nám líto, ale v této chvíli vám nejsme schopni nabídnout žádný zvýhodněný zájezd na Ithaku. S největší pravděpodobností je na last moment nabídky ještě brzy. Ale nevěšte hlavu! Jste-li netrpěliví, již nyní vám můžeme nabídnout katalogové zájezdy na Ithaku. A těm z vás, kteří jsou ochotni si ještě pár dní počkat, doporučujeme navštívit tuto stránku později. Můžete se spolehnout, že jakmile přijde ten správný čas, určitě zde naleznete pestrou nabídku last minute zájezdů.
ostrov Ithaka - další odkazy

Ostrov Ithaka - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Ithaku, naleznete na stránce slev na zájezdy na Ithaku. Kompletní nabídku zájezdů na Ithaku lze nalézt na stránce zájezdy na Ithaku.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist