Last minute ostrov Karpathos

Ostrov Karpathos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Karpathos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Karpathos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Karpathos - last minute zájezdy

ostrov Karpathos - ilustrační fotografie ostrov Karpathos - ilustrační fotografie ostrov Karpathos - ilustrační fotografie

Karpathos je nejjižnějším a zároveň druhým největším ostrovem Dodekanéského souostroví. Nachází se zhruba na půli cesty mezi ostrovy Kréta a Rhodos. Ostrov je známý pro své přírodní krásy a také svými obyvateli, stále dodržujícími místní tradice více než v kterékoli jiné části Řecka. Ostrov je tak ideálním cílem pro last minute zájezdy pro ty, kteří chtějí spojit svou letní dovolenou s poznáváním starých řeckých tradicí a původního způsobu života obyvatel.

Ostrov má rozlohu asi 300 kilometrů čtverečních a délka pobřeží činí více než 160 kilometrů. Ostrov je dlouhý téměř 50 kilometrů, v nejširším místě má 11 kilometrů a naopak v nejužším jen něco málo přes 3 kilometry. Nejvyšší vrchol Kali Limni v centrální části Karpathostu dosahuje výšky přes 1.200 metrů. I přes svou drsnou krásu, tradičním způsobem hospodařící a žijící vesnice a osamocené pláže je Karpathos stále ještě relativně nedotčen masovou turistikou a je skutečným rájem pro strávení dovolené u moře.

I když se může zdát Karpathos na první pohled suchý a vyprahlý, pěstuje se na ostrově kromě hroznů, ze kterých se vyrábí vysoce kvalitní vína, také olivy a různé citrusové plody. Kromě toho se tady vyrábí i sýr, med a olivový olej. Místními tradičními výrobky jsou nádobí, tkané výrobky a mnoho dalšího. Turisté si často právě tyto výrobky vozí z last minute zájezdů na Karpathos domů jako suvenýry a důkazy zručnosti zdejších řemeslníků. Na jižním pobřeží ještě stále hraje důležitou roli rybolov. Pro všechny obyvatele má ale největší význam cestovní ruch. Pokud se sem vydáte, první dojem z Karpathosu budete mít, že je to neúrodný a skalnatý ostrov. Nicméně tady rostou i různé bylinky a domov tady našlo mnoho zvířat a rostlin. Uprostřed ostrova je hustý borový les mezi Piles - Mesohori a Spoa.

Karpathos v dávné minulosti fascinoval již staré Řeky, kteří si mysleli, že byl domovem mnoha bájných postav. Podle mytologie to byl třeba Titan Iapetus, syn Urana a Gaiy a bratr Kronose, první obyvatel ostrova. Další verze říká, že na ostrově žili všichni Titáni před tím, než se konal jejich velký souboj.

Pigadia je hlavním městem Karpathosu a má také největší přístav, nacházející se na jihovýchodním pobřeží na úpatí Kali Limni. V minulosti stálo na jeho místě antické město Poseidio. Město je to sice poměrně malé, ale moderní, a bylo postavené za značné podpory místních obyvatel, kteří emigrovali do Ameriky. V Pigadii najdete vše, co si jen můžete pro prožití dokonalého last minute zájezdu v Řecku přát. Od útulného ubytování až po luxusní hotely, mnoho taveren, kaváren i barů. To všechno dělá z města hlavní turistické centrum ostrova. Název Pigadia (řecké slovo pro studnu) pochází podle mnoha starých studní v regionu. Po levé straně vjezdu do přístavu můžete také spatřit ruiny antické pevnosti.

Aperi je krásná horská vesnička, která se odlišuje od jiných karpathoských vesniček. Byla hlavním městem ostrova v letech 1700 - 1892 a je obklopená zelenými horami. Aperi bylo za hlavní město zvoleno piráty, protože je obtížné spatřit ho od moře. V těsné blízkosti obce se nacházejí pláže Kyra Panagia a Achata.

Olympos je okouzlující vesnička na severu ostrova Karpathos a spojuje v sobě krásné přírodní scenérie a fascinující tradiční architekturu. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a udržují staré zvyky a tradice s velkou úctou. Malebná vesnička Finiki se nachází na západním pobřeží, má malý přístav, kde kotví rybářské lodě a výletní lodě pro turisty.

Lefkos (řecky pro slovo "bílé") se nachází na pobřeží severozápadně od Pigadie. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Karpathosu a je ideálním místem pro nezapomenutelnou letní dovolenou. Menetes u Pogadie připomíná orlí hnízdo mezi skalami a budete z něj mít jedinečný výhled na záliv Vrondis. Malé bílé domky se žlutými a modrými okenicemi a dveřmi, úzké uličky a kvetoucí vnitřní dvory jsou typické znaky regionální architektury a tvoří krásnou kulisu. Během last minute zájezdu na Karpathos byste si neměli nechat ujít ani byzantský kostel Agios Mammas či archeologickou sbírku s exponáty z okolí.

Obec Arkasa se v posledních letech stala jedním z turistických center Karpathosu. Spojuje se zde moderní životní styl se starými vzpomínkami. V Palaiokastru, které po staletí statečně odolávalo mocným mořským vlnám, se našly stopy osídlení již z období neolitu. Odtud můžete také pěšky dojít k plážím Agios Nikolaos a Agios Georgios a k rybářské vesnici Finiki.

Amoopi se nachází na půli cesty mezi letištěm a Pigadií a dobře udržovaná silnice spojuje Amoopi s ostatními vesnicemi Karpathosu. Amoopi samotné nabízí spoustu ubytování a restaurací a má jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově. Pokud míříte na zájezd last minute na Karpathos hlavně kvůli koupání a slunění se na prohřáté pláži, Amoopi je pro vás jako stvořené. Pláž Mikri Amoopi je rozdělena do 3 zátok a v její bezprostřední blízkosti se nachází Votsalakia (nebo Megali Amoopi), velmi oblíbená pláž u rodin s dětmi, neboť voda je zde mělká a průzračná.

Písečná pláž Kyra Panagia je jednou z nejznámějších, nejkrásnějších, nejčistších a nejlépe vybavených pláží na ostrově. Nachází se 14 kilometrů severozápadně od Pigadie mezi dvěma horami a kombinuje bílý písek a oblázky s křišťálově čistou vodou. Jedinečná a jemná písečná pláž Achata nachází ve velmi krásné a klidné zátoce. Je obklopená horami s bujnou vegetací. Známá pláž Apella se zase vyznačuje hlubokým, křišťálově čistým mořem a jemným bílým pískem.

V blízkosti pobřežního města Lefkos se setkávají tři pláže s bílým pískem se smaragdově zeleným mořem. První pláž Gialou Chorafi je nejlépe organizovaná a hned vedle se nachází klidná malá písečná pláž Panagias to Limani. Poslední ze zdejších pláží je pláž Frankolimnionas naproti ostrůvku Sokastro.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Karpathosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán** Aegean ViewStudio / Apartmán**
Lefkos

Hotel** Afoti BeachHotel**
Pigadia

Hotel*** AlbatrosHotel***
Amoopi

Studio / Apartmán*** Ammos BeachStudio / Apartmán***
Pigadia

Studio / Apartmán*** AnnaStudio / Apartmán***
Lefkos

Hotel*** ArgoHotel***
Amoopi

Studio / Apartmán** Blue HorizonStudio / Apartmán**
Lefkos

Studio / Apartmán*** Blue SwanStudio / Apartmán***
Lefkos

Studio / Apartmán* CoraliStudio / Apartmán*
Lefkos

Studio / Apartmán*** Dům IreneStudio / Apartmán***
Pigadia

Hotel*** Lakki BeachHotel***
Amoopi

Aparthotel*** Montemar Aparthotel***
Arkasa

Hotel*** OceanisHotel***
Pigadia

Hotel*** PanoramaHotel***
Pigadia

ostrov Karpathos - další odkazy

Ostrov Karpathos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Karpathos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Karpathos. Kompletní nabídku zájezdů na Karpathos lze nalézt na stránce zájezdy na Karpathos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist