Last minute ostrov Kefalonia

Ostrov Kefalonia last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Kefalonii. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Kefalonii a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Kefalonia - last minute zájezdy

ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie ostrov Kefalonia - ilustrační fotografie

Jak popsat řecký ostrov Kefalonia jen několika slovy? Majestátní, zelený, čistý a idylický. To je jen pár slov, která návštěvníkům přijdou na mysl. Kefalonia je ostrov, kam se budete chtít znovu a znovu vracet na výhodné last minute zájezdy a budete chtít objevovat stále něco nového. Nachází se ve vodách Jónského moře u západního pobřeží Řecka a na pevninu je to vzdušnou čarou asi 30 kilometrů. Jen asi 4 kilometry široký průliv odděluje Kefalonii o sousedního menšího ostrova Ithaka a i na další turisticky populární Jónské ostrovy to není daleko. Lefkada leží asi 10 kilometrů severně a ostrov Zakynthos naopak něco málo přes 10 kilometrů jižně. Ostrovy Paxi a Korfu leží dále, necelých 100 kilometrů severozápadním směrem.

Kefalonia je rájem pro milovníky přírody. Na tomto svěžím ostrově se daří zvláštnímu druh jedle, která roste jen tady a nikde jinde na světě. Na svazích hor žijí divocí koně, kozy i králíci. V moři zase žijí želvy karety pravé, delfíni nebo tuleň středomořský, protože voda kolem Kefalonie patří mezi nejčistší ve Středomoří.

Okouzlující pláže, krápníková jeskyně s jezerem, Odysseův hrob, rybářská vesnička Fiskardo, vína Romola a Calliga, lord Byron... To vše je spojené s řeckým ostrovem Kefalonia. Ten je tak bezpochyby jedním z nejrozmanitějších ostrovů ve Středomoří a kdo na Kefalonii přiletí na některý z mnoha last minute zájezdů do Řecka, určitě nebude z pobytu na ostrově zklamán. Kdo četl knihu od Louise de Berniera Mandolína kapitána Corelliho nebo viděl stejnojmenný film, jehož příběh se odehrává právě na tomto ostrově, a chtěl by vědět, jaká Kefalonia skutečně je, má se s příletem na ostrov na co těšit.

Existuje mnoho míst, kde můžete strávit svou letní dovolenou u moře. Ať už to má být oblast Lassi s nejoblíbenějšími plážemi na ostrově nebo hlavní město Argostoli. V Argostoli život a zábava neutichá ani po setmění a navíc tady jsou restaurace, kavárny, diskotéky a další turistická infrastruktura jako banky, autobusové nádraží a přístav. Ve dvou dalších větších městech Lixouri a Sami je také mnoho barů a taveren. Vesnička Fiskardo zase nabízí svým návštěvníkům dokonalou idylu. Je malá a přívětivá, stejně jako další místa na ostrově Efimia, Skala anebo Poros. Na Kefalonii je ale ještě spousta jiných míst, kde si můžete v průběhu zájezdu last minute skvěle odpočinout.

Historie ostrova Kefalonia je velmi dlouhá, o Kefalonii se zmínil již Homér ve svých básních Ilias a Odysseia. Ve svém díle pojmenoval ostrov jako Deucalion a napsal, že patřil k Odysseovu království. Dosud se stále přesně neví, jak ostrov získal svůj současný název. Možná díky tomu, že to je největší ostrov Jónského souostroví, a slovo kefali v překladu znamená hlava, nebo podle prvního krále, kterým byl údajně Kefalos. V roce 1953 zasáhlo ostrov silné zemětřesení a zničilo mnoho budov. Pouze na severu se zachovala obec Fiskardo, která je tak jedním z mála míst se starší architekturou.

Většina okružních výletů po ostrově Kefalonia, kterými si turisté na last minute zájezdech zpestřují zdejší pobyt, zahrnuje návštěvu jeskyně Drogarati a podzemního jezera Melissani, kláštera Agios Gerasimos, malebného Fiskarda a nádherné zátoky Myrtos. Zajímavá je také návštěva benátského hradu Kefalonie, kláštera Agios Andreas, vinařství Calliga a Robola, anebo perfektně zrekonstruované obce Kourkomelata, která byla zničena při zemětřesení.

V Argostoli můžete navštívit archeologické i folklórní muzeum a před jeho branami můžete pro změnu obdivovat zvláštní geologický úkaz, tzv. díry Katavothres. Nedaleko obce Poros byla objevena dávná mykénská hrobka a místní lidé věří, že je to poslední místo odpočinku hrdiny Odyssea. V malé a krásné vesničce Assos stojí benátská citadela a v místním malém přístavu se také můžete dobře najíst. Assos je také známý tím, že zde po svých zásnubách se svojí jachtou zakotvili princ Charles a lady Diana. Ve vesničce Skala můžete zase obdivovat pozůstatky římské vily s ohromující mozaikovou chodbou. Z ostrova Kefalonia můžete také podniknout jednodenní výlety na okolní ostrovy Ithaka, Lefkada a Zakynthos, nebo do starověké Olympie na Peloponésu.

Dvě z nejlepších pláží na ostrově Kefalonia se nacházejí nedaleko Lassi a jsou to pláže Makrigialos a Platys Gialos, které jsou ideálním místem pro last minute dovolenou na ostrově Kefalonia pro rodiny s dětmi. Myrtos je zase asi nejfotografovanější pláží Řecka, ale cesta k ní je poměrně strmá a komplikovaná. Díky tomu, že je kamenitá a má prudce se svažující mořské dno, není moc vhodná pro děti. Ve Skale a v Petanias najdete další písečné pláže. Cesta k moři ve Fiskardu vede přes kameny, ale moře je tady křišťálově čisté a v nejbližším okolí se nacházejí dalších nádherné zátoky a pláže.

Na mnoha plážích na ostrově Kefalonia najdete občerstvení i půjčovny lehátek a slunečníků a můžete si vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, například v Makrigialos, Plata Gialos anebo ve Skale. Dobrou potápěčskou školu najdete ve vesničce Agia Efimia, která je obklopená mnoha malými plážemi. Jsou oblázkové a hlavně velmi klidné s minimem turistů.

Nejznámější pláž Myrtos je známá nejen mezi místními domorodci, ale po celém Řecku. Nachází se severně od Argostoli a její nádherný zlatý písek, obklopený svislými útesy, sem láká spousty turistů, kteří jsou na ostrově Kefalonia nejen na některém z last minute zájezdů. Antisamos je další známá pláž v blízkosti obce Sami. Je to oblázková pláž s nádherným tyrkysově modrým mořem, obklopená svěžími zelenými kopci a je velmi populární i mezi místními obyvateli.

Sami je moderní městečko a svým návštěvníkům nabízí dobrou turistickou infrastrukturu, obchody, restaurace i taverny se nacházejí v těsné blízkosti pláže. Samotná pláž je pokrytá kameny a nabízí nádherný výhled na ostrov Ithaka. Rekreační oblast Svoronata má mnoho pláží, ale jen tři jsou dobře známé, a jsou to Ammes, Avithos a Agios Helis. Všechny jsou ale mnohem tišší v porovnání s některými jinými rušnými plážemi na ostrově Kefalonia.

Lixouri je druhé největší město na ostrově Kefalonia a je obklopené několika plážemi. Obec se nachází v jižní části ostrova a s Argostoli jí spojuje trajekt. Nejbližší pláží je Lepada, která má červený písek. Písečná pláž s vápencovými útesy okolo jménem Spartia se nachází v blízkosti stejnojmenné obce a má svůj přístav a také jachtařské centrum.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Kefalonii s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán** AnnaStudio / Apartmán**
Lassi

Studio / Apartmán*** ApolafsiStudio / Apartmán***
Lixouri

Hotel***** Apollonion ResortHotel*****
osada Xi

Hotel*** CalypsoHotel***
Poros

Hotel**** Cephalonia PalaceHotel****
osada Xi

Hotel**** Emelisse ArtHotel****
Fiskardo

Hotel*** Ionian Sea & Villas Aqua ParkHotel***
Kounopetra

Hotel*** Karavados BeachHotel***
Karavados

Studio / Apartmán**** LitoStudio / Apartmán****
osada Xi

Studio / Apartmán*** NanaStudio / Apartmán***
Lixouri

Hotel*** Porto SkalaHotel***
Skala

ostrov Kefalonia - další odkazy

Ostrov Kefalonia - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Kefalonii, naleznete na stránce slev na zájezdy na Kefalonii. Kompletní nabídku zájezdů na Kefalonii lze nalézt na stránce zájezdy na Kefalonii.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist