Last minute ostrov Korfu

Ostrov Korfu last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Korfu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Korfu a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Korfu vybíráme

Summertime ***
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel*** Summertime, ostrov Korfu - foto objektuletecky, all inclusive
19.590,- Kč, 8.490,- Kč
Corifo Village **
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel** Corifo Village, ostrov Korfu - foto objektuletecky, bez stravy
15.990,- Kč, 8.890,- Kč
Semeli **
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel** Semeli, ostrov Korfu - foto objektuletecky, snídaně
17.490,- Kč, 9.890,- Kč
Sunset Corfu ***
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel*** Sunset Corfu, ostrov Korfu - foto objektuletecky, snídaně
20.790,- Kč, 13.290,- Kč
Alkyon ***
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel*** Alkyon, ostrov Korfu - foto objektuletecky, all inclusive
13.990,- Kč, 8.990,- Kč
Sunshine Corfu... ****
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel**** Sunshine Corfu & Spa, ostrov Korfu - foto objektuletecky, all inclusive
31.390,- Kč, 20.250,- Kč

Ostrov Korfu - last minute zájezdy

ostrov Korfu - ilustrační fotografie ostrov Korfu - ilustrační fotografie ostrov Korfu - ilustrační fotografie

Ostrov Korfu, zvaný také Kerkyra, je druhý největší a nejseverněji položený ze všech Jónských ostrovů. Zároveň je sedmým největším ze všech řeckých ostrovů. Od albánské pevniny je vzdálen jen několik kilometrů, je od ní oddělen úzkou úžinou. Ostrov Paxi leží jen asi 15 kilometrů jižně, ale další Jónské ostrovy leží o dost dál. Lefkada se nachází asi 80 kilometrů jihovýchodním směrem a Kefalonia, Itahka a Zakynthos leží ještě o několik desítek kilometrů dále. Má rozlohu asi 590 km čtverečních a žije na něm kolem 100 tisíc obyvatel, z toho asi třetina ve stejnojmenném hlavním městě Kerkyra (Korfu).

Díky jeho bujné vegetaci se Korfu přezdívá také jako Smaragdový nebo Zelený ostrov. V minulosti byl nazývaný také jako Drepane, z řeckého slova označujícího srp, protože při pohledu z výšky ostrov opravdu tvarem připomíná obrovský srp. Místní krajina je rozmanitá, najdete tady hory i úrodné roviny, ale hlavně nádherné pláže na více jak 200 kilometrů dlouhém pobřeží. Pro návštěvníky ostrova na last minute zájezdech do Řecka jsou podél celého pobřeží připraveny nejrůznější kategorie ubytování, od jednoduchých penzionů až po luxusní hotely.

Ani milovníci historie tady nebudou zklamáni, výběr zajímavých historických míst je opravdu velký. Mezi nejkrásnější památky tohoto řeckého ostrova patří letní zámeček Achillion, kde trávila dovolenou rakouská císařovna Sissi. Ve vnitrozemských vesničkách vám možná bude připadat, že se tady zastavil čas. Ostrované zde stále ještě žijí tradičním způsobem, nedotčeným masovou turistikou. Ženy tady chodí tradičně oblékané a místním dopravním prostředkem jsou osli.

Pláže na ostrově Korfu jsou většinou písečné, místy i oblázkové. Téměř všechny jsou ale krásné, s čistým a modrým mořem, kde si můžete na last minute zájezdu na ostrov Korfu užívat dosytosti skvělého koupání. Na některých plážích si můžete vyzkoušet vodní sporty a půjčit si lehátka, zatímco jiné pláže a zátoky jsou téměř opuštěné. Pobřeží Korfu nabízí prostě pro každého něco. Za zmínku určitě stojí pláže Agios Georgios, Pelekas, Chalikunas nebo Messonghi. Protože na ostrově vane příznivý vítr, vyrážejí sem na zájezdy a letní dovolenou i milovníci surfování anebo jachtingu.

Hlavní a zároveň největší město Kerkyra prý patří k nejkrásnějším místům v celém Středomoří. Není divu, že si ho oblíbila i císařovna Sissi nebo německý císař Vilém II.. Historie se tady harmonicky prolíná se současností a tak tady hlavně v létě narazíte na poměrně dost turistů. Můžete tady obdivovat zajímavé památky, jako například starou a novou pevnost nebo historický přístav. Ve městě je k vidění i mnoho domů v benátském stylu, a navštívit můžete archeologické nebo byzantské muzeum.

K nejkrásnějším místům na Korfu se řadí malé městečko Paleokastritsa. V jeho okolí podél pobřeží objevíte řadu osamocených pláží a právě sem směřují ti z turistů, kteří si chtějí last minute zájezd na Korfu užít v klidu a soukromí. K některým ze zdejších pláží je ale možné se dostat jen lodí nebo člunem po vodě. Z letoviska Paleokastritsa se dají podnikat i nejrůznější výlety, a to autem, pěšky nebo na kole. Jedním z oblíbených výletních cílů je například nedaleká pevnost Angelokastro.

Letovisko Agios Gordis se rozkládá v malebné zátoce a jeho pobřeží je lemované bizarními skalami. Moc zajímavostí tady nehledejte, je to na turisty zaměřené místo, s celou řadou nejrůznějších hotelů a apartmánů. K místní pláži vede silnice lemovaná tavernami, bary a obchody. Na západním pobřeží ostrova Korfu se také rozkládá letovisko Glyfada, které je vyhlášené svojí několik set metrů dlouhou písečnou pláží. Ta je v létě dost zaplněná návštěvníky, hlavně rodinami s dětmi, protože moře se tady do hloubky svažuje jen pozvolně. V nabídce jsou ale i nejrůznější vodní sporty. Poblíž obce láká k návštěvě zajímavý kostel Moni Mirtidon s malbami a ikonami.

Dalším oblíbeným turistickým cílem na Korfu je Gouvia na východním pobřeží. Leží v chráněné zátoce a má hezký jachtařský přístav. Pláž je písečno - oblázková a lemují ji nejrůznější možnosti ubytování. Na last minute zájezdech tady budou spokojeni nákupní nadšenci, protože množství obchodů je v Gouvii opravdu velké. Podél místní promenády zase čekají na své host a zvou k příjemnému posezení taverny a ouzerie.

Na severu ostrova Korfu se rozkládá letovisko Sidari s velmi hezkými písečnými plážemi. Ta hlavní bývá v létě, když je v plném proudu last minute dovolená v Řecku, celkem zaplněná. O něco klidnější jsou dvě zbývající. Hlavní atrakcí tohoto místa jsou ale bíložluté strmé pískovcové skály, které sahají až k mysu Drastis na nejseverozápadnějším výběžku ostrova. Na několika místech tu narazíte na skalní brány, kterými se dá proplavat. Ta nejznámější nese název Canal d'amour. Podle místní legendy se ženy, které jím proplavou a myslí přitom na milovaného muže, za něj brzy provdají. Další verze oné legendy říká, že kdo tímto místem proplave třikrát za sebou, ten najde svého vysněného partnera na celý život.

Jednou z mnoha zajímavých horských vesniček je Agios Mattheos, kde sice narazíte jen na pár turistů a panuje v ní stále ještě typická řecká atmosféra. Místní lidé se živí řemeslem a výrobou olivového oleje. Jednu z lisoven oliv můžete navštívit i vy a rovnou si i zakoupit za studena lisovaný olivový olej. Kousek za vesnicí stojí klášter Moni Pandokatora, jehož kostel je vyzdoben uměleckými freskami a ikonami.

Kdo chce na Korfu strávit last minute dovolenou na pláži, měl by sem přijet v červenci nebo v srpnu, protože to je zde nejtepleji. Pokud byste ovšem chtěli spojit koupání v moři i s nějakými jinými zážitky, pak je rozhodně lepší zvolit si k návštěvě ostrova spíše květen, červen, září nebo říjen. To tady bývá příjemné teplo, ale ne vysloveně horko. Můžete podnikat různé pěší túry nebo se vydat na horském kole do hor. I v zimních měsících zde teploty jen opravdu zřídka klesnou pod 15° C, ale často prší.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Korfu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AegliHotel***
Perama

Hotel*** AfroditiHotel***
Roda

Hotel*** Acharavi BeachHotel***
Acharavi

Hotel**** Acharavi BeachHotel****
Acharavi

Hotel**** Akrotiri BeachHotel****
Paleokastritsa

Hotel** Akti ArillaHotel**
Arillas

Hotel*** AlbatrosHotel***
Moraitika

Hotel*** AlkionisHotel***
Moraitika

Hotel*** AlkyonHotel***
Agios Georgios (San George)

Hotel*** AlkyonHotel***
Agios Georgios (San George)

Hotel*** AmaliaHotel***
Dassia

  Následující Zobrazit další hotely na Korfu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
ostrov Korfu - další odkazy

Ostrov Korfu - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Korfu, naleznete na stránce slev na zájezdy na Korfu. Kompletní nabídku zájezdů na Korfu lze nalézt na stránce zájezdy na Korfu.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist