Last minute ostrov Kos

Ostrov Kos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Kos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Kos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Kos vybíráme

Eleni ***
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Eleni, ostrov Kos - foto objektuletecky, snídaně
14.290,- Kč, 5.980,- Kč
Hermes **
30.5.(St) - 6.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel** Hermes, ostrov Kos - foto objektuletecky, polopenze
17.090,- Kč, 7.480,- Kč
Akti Kalimera Kos ****
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel**** Akti Kalimera Kos, ostrov Kos - foto objektuletecky, all inclusive
26.580,- Kč, 12.190,- Kč
Sunset **
30.5.(St) - 9.6.(So), 10 nocí
Hotel Hotel** Sunset, ostrov Kos - foto objektuletecky, snídaně
17.290,- Kč, 7.980,- Kč
Blue Lagoon Resort *****
1.6.(Pá) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel***** Blue Lagoon Resort, ostrov Kos - foto objektuletecky, all inclusive
36.480,- Kč, 18.990,- Kč
Theonia **
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel** Theonia, ostrov Kos - foto objektuletecky, snídaně
13.790,- Kč, 7.480,- Kč

Ostrov Kos - last minute zájezdy

ostrov Kos - ilustrační fotografie ostrov Kos - ilustrační fotografie ostrov Kos - ilustrační fotografie

Ostrov Kos, to jsou dlouhé písečné pláže, křišťálově čisté moře, velmi příjemné klima a hotely všech kategorií. Tato kombinace láká na last minute zájezdy na Kos mnoho milovníků koupání v křišťálově čistém moři a lenošení na pláži. Ale ani noční sovy tady o nic nepřijdou, v mnoha barech a nočních klubech v hlavním městě a dalších letoviscích na ostrově se můžete bavit a tančit až do časných ranních hodin.

Velmi pěkné, s mnoha pozoruhodnými antickými, byzantskými i tureckými památkami, je hlavní město Kos. Poznávání jeho historie je zajímavým doplňkem k odpočinkové last minute dovolené u moře. Ale i vnitrozemí ostrova Kos má své kouzlo. Při četných turistických výletech objevíte mnoho kapliček a z celé řady míst si budete moci vychutnat nádherný výhled na nedaleké Turecko a okolní ostrovy Pserimos, Kalymnos a Nisyros. Od jara až do června tady pokrývají koberce kvetoucích květin úrodné oblasti ve vnitrozemí. Ostrov Kos je totiž, na rozdíl od sousedních ostrovů, plochý. Jen na východním pobřeží se zvedá pohoří Dikeos až do výšky 850 metrů nad mořskou hladinu.

Kos patří k Dodekanským ostrovům a stejně jako ostrovy Samos a Rhodos se nachází v těsné blízkosti tureckého pobřeží. Je více než 40 kilometrů dlouhý a 8 kilometrů široký a má celkovou rozlohu necelých 300 kilometrů čtverečních. Je tak, po ostrovech Karpathos a Rhodos, třetím největším ostrovem Dodekanés. Na ostrově trvale žije asi 32.000 obyvatel, z toho přibližně polovina z nich v hlavním městě.

Kos byl osídlen již v pravěku, později sem přišli dórští osadníci z Epidauru. V průběhu staletí se tady měnily vládnoucí mocnosti, včetně Persie a Římské říše. Od 15. století byl Kos součástí Osmanské říše. Okupace trvala až do roku 1912, pak přešel ostrov pod italský vliv. Od roku 1943 až do konce války byl ostrov obsazen německým Wehrmachtem. Původní hlavní město Astypalaia se nachází v blízkosti města Kefalos na stejnojmenném poloostrově. Teprve ve 4. století př.n.l. bylo založeno nové hlavní město Kos.

Vzhledem k tisíce let trvající historii je ve městě a v okolí k vidění mnoho historických památek. Mezi ně patří například Asklepion nebo johanitská pevnost Neratzia ze 14. století. Zemětřesení 23. dubna 1933, při kterém bylo město z velké části zničeno, odkrylo pozůstatky antického města s agorou. Nálezy následujících vykopávek italských archeologů jsou vystaveny v archeologickém muzeu. Větší část naleziště je také volně přístupná veřejnosti. V centru města Kos roste také Hippokratův platan, který byl pojmenován po světoznámém antickém lékaři Hippokratovi, který prý v jeho stínu s oblibou sedával. Ve městě můžete během vašeho last minute zájezdu do Řecka na ostrov Kos navštívit i muzeum, které je tomuto lékaři zasvěcené.

Místní přístav je hezky umístěn a spolu rytířským hradem je to jedna z hlavních atrakcí ostrova. Nabízejí se odtud nejrůznější výlety na lodích, třeba na sousední ostrovy Rhodos na jihu, nebo Patmos a Samos na severu. Ostrov je známý pro své dlouhé písečné pláže s velkými hotely, ale má také původní a odlehlé vesničky. Zajímavé jsou návštěvy některých kostelů, klášterů a také pozůstatků bývalé johanitské pevnosti u Antimachie. Jižně od města Kos vyvěrají také horké prameny Embros Therma.

Dlouhé písečné pláže na severním pobřeží ostrova Kos jsou ideálním místem pro strávení skvělé letní dovolené. Letoviska Marmari a Tigaki nabízejí přesně to, co turisté na last minute zájezdech do Středomoří chtějí nejčastěji, a sice původní řecký způsob života a především krásné pláže. Tigaki se nachází na severním pobřeží a může se pochlubit dlouhou bílou pláží. V její blízkosti se nachází spousta možností k ubytování a Tigaki je tak jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na ostrově. Místní pláž s křišťálově modrou vodou získala Modrou vlajku, a to nejen za čistotu, ale i za služby. Pláž je ideální pro rodiny s malými dětmi či méně dobré plavce a nabízí také ideální podmínky pro surfování.

Marmari na severním pobřeží ostrova přitahuje svou dlouhou písečnou pláží každý rok mnoho návštěvníků na last minute dovolenou. Mnohé malé tradiční taverny a kavárny nabízejí nejen malé rychlé občerstvení, ale také chutná ostrovní jídla. Nejznámější pláží na Kosu je Paradise, velká a krásná písečná pláž, kde si můžete vyzkoušet i různé vodní sporty. Je také dobrou volbou pro rodiny s dětmi.

Kardamena je moderní turistické letovisko s malým přístavem, odkud se dostanete třeba na i na nedaleký ostrůvek Nisyros. Dnešní Kardamena byla postavena na území antického města Alasarna, což dokazují archeologické vykopávky. Byly objeveny pozůstatky chrámu boha Apollóna, divadla nebo také křesťanské baziliky. V místě je velký výběr ubytování i taveren s řeckou a evropskou kuchyní. Kromě toho si na písečné pláži můžete zapůjčit lehátka a slunečníky, nebo vyzkoušet windsurfing.

Letovisko Mastichari má malý přístav, odkud trajekty vyplouvají na ostrov Kalymnos. Pláž přímo naproti přístavu je oblíbeným cílem mnoha turistů, kteří na Kos přiletěli strávit svůj zájezd s last minute slevou. Jen kousek od moře jsou tady k vidění antické ruiny a mozaiková podlaha z raně křesťanského období. V Mastichari najdete nejen klid a pohodu, ale také ty nejlepší rybí taverny s pokrmy z čerstvě ulovených ryb a plodů moře. Místní bílá pláž s křišťálově čistou vodou vypadá jako exotické místo kdesi v Tichém oceánu. Díky plavčíkům, vodním sportům (zejména windsurfing) a lehátkům mnozí návštěvníci říkají, že je to nejlepší pláž na ostrově Kos.

Asi 4 kilometry jižně od Mastichari leží malebná vesnička Antimachia. Je zde mnoho krásných a zajímavých památek, z nichž nejvýznamnější je dům z počátku 10. století. Přímo naproti němu je starý tradiční větrný mlýn Milos tou Papa, a 4 kilometry severovýchodně od obce můžete vidět zříceniny středověkého hradu. Kromě toho si v okolí můžete prohlédnout ruiny křesťanských bazilik s velmi pěknou mozaikovou podlahou. Antimachia je také známá svou pohostinností místních obyvatel. Ti jsou také známí jako velmi dobří tanečníci a zpěváci, někteří dokonce jako nejlepší lidoví hudebníci v Řecku.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Kosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Aegean VillageHotel****
Kardamena

Hotel**** Aegean VillageHotel****
Kardamena

Hotel**** Aelos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Aeolos BeachHotel****
Lambi

Hotel**** Akti Beach ClubHotel****
Kardamena

Hotel**** Akti Kalimera KosHotel****
Kardamena

Hotel***** Akti PalaceHotel*****
Kardamena

Hotel*** Alexandra BeachHotel***
Psalidi

Studio / Apartmán** AnastasiaStudio / Apartmán**
Kefalos

Hotel** AndavisHotel**
Kardamena

Studio / Apartmán** AndreasStudio / Apartmán**
Kefalos

Hotel** AnthoulaHotel**
Kefalos

  Následující Zobrazit další hotely na Kosu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15
ostrov Kos - další odkazy

Ostrov Kos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Kos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Kos. Kompletní nabídku zájezdů na Kos lze nalézt na stránce zájezdy na Kos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist