Last minute ostrov Samos

Ostrov Samos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Samos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Samos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Samos vybíráme

Glicorisa Beach ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Glicorisa Beach, ostrov Samos - foto objektuletecky, polopenze
16.990,- Kč, 10.990,- Kč
Marin **
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán** Marin, ostrov Samos - foto objektuletecky, bez stravy
11.990,- Kč, 7.990,- Kč
Kampos Village... ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Kampos Village Resort , ostrov Samos - foto objektuletecky, all inclusive
11.690,- Kč, 10.990,- Kč
Pelagos **
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán** Pelagos, ostrov Samos - foto objektuletecky, bez stravy
8.290,- Kč, 7.990,- Kč
Kerveli Village ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Kerveli Village, ostrov Samos - foto objektuletecky, polopenze
15.860,- Kč, 15.490,- Kč
Samian Blue Seaside ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Samian Blue Seaside, ostrov Samos - foto objektuletecky, polopenze
17.390,- Kč

Ostrov Samos - last minute zájezdy

ostrov Samos - ilustrační fotografie ostrov Samos - ilustrační fotografie ostrov Samos - ilustrační fotografie

Ostrov Samos patří k nejkrásnějším a také k nejoblíbenějším řeckým ostrovům v Egejském moři. Leží necelé 2 kilometry od pobřeží Tureckaa k dalším ostrovům Řecka, kam je možné se dostat na last minute zájezdy, je to asi 70 kilometrů severozápadně (ostrov Chios) nebo jižně (ostrovy Kalymnos a Kos). Samos je zeleným ostrovem s mnoha lesy a zajímavými starými vesničkami, které jsou ideálním místem pro poznávání života ostrovanů. Spolu s Krétou, Evií, Lesbosem, Rhodosem a dalšími patří do desítky největších ostrovů Řecka a jeho obyvatelé se živí především cestovním ruchem a zemědělstvím. Nejčastěji se na Samosu pěstují olivy a nejrůznější druhy ovoce. I vína ze Samosu jsou velmi dobře známá a stojí za ochutnání, stejně jako místní ouzo, které patří mezi nejlepší v Řecku. Zajímavostí ostrova je skutečnost, že odsud pocházel jeden z nejslavnějších matematiků starověkého Řecka, Pythagoras.

Historie ostrova sahá až do starověku, což dokazují archeologické nálezy. Podle řecké mytologie se tady narodila řecká bohyně Héra a také někteří slavní učenci, jako např. filozofové Epikuros a Aristarchosos, či již zmiňovaný matematik Pythagoras. Díky své bohaté minulosti je na Samosu spoustu zajímavých míst, která určitě stojí během zájezdu za prozkoumání a bližší poznání, například ve vypůjčeném autě. Samos je poměrně hornatým ostrovem a nejvyšší hora Kerkis dosahuje výšky 1.433 metrů. Pobřeží lemuje mnoho krásných zátok s písečnými i oblázkovými plážemi, a to hlavně v západní části ostrova.

Většina turistů pobývá na last minute zájezdu na Samosu v letoviscích Pythagorion, což je původní hlavní město ostrova, nebo v Kokkari. Kokkari je jedna z nejhezčích oblastí Samosu a nachází se asi 10 kilometrů od Vathi v severní části ostrova. Místo je ideální pro windsurfing a další plachtařské vodní sporty a má také velmi pěkné pláže. V obou letoviscích jsou obchody, restaurace i bary. Vathi, což je vedle Samosu druhým názvem hlavního města ostrova Samos, se pravidelně v letních měsících zaplní mnoha turisty, kteří na Samos přijíždějí nejen na last minute zájezdy, neboť ve městě je k vidění mnoho zajímavých míst. Vathi se dělí na novější část Ano Vathi a pak na staré město s mnoha restauracemi a celou řadou možností ubytování.

Vathi si do současnosti alespoň částečně uchovalo svou původní originalitu a tak tady dodnes můžete obdivovat krásné panské a neoklasicistní domy. Pro svou polohu na konci hlubokého zálivu má město jeden z nejbezpečnějších přístavů v Egejském moři. Kolem přístavní promenády najdete velké množství nejrůznějších taveren, rastaurací, barů a ouzerií. Milovníci nakupování, kteří v průběhu last minute zájezdu na ostrov Samos do Vathi zavítají, zase určitě vyrazí na pěší promenádu s mnoha obchody. Oblíbeným suvenýrem ze Samosu je Pythagorův pohár. Zajímavá jsou i dvě místní muzea, muzeum archeologie a také byzantské muzeum s církevním uměním od 15. do 19. století, mezi které patří ikony, roucha, kříže a celá řada knih.

Druhým největším městem je Karlovasi na severozápadě, které má také druhý nejdůležitější přístav na ostrově. Leží asi 32 kilometrů od města Samos a jeho oficiální název zní Neo Karlovasi. Na rozdíl od metropole není tak turisticky vyvinuté a o dovolené tady tak můžete blíže poznat skutečný život místních obyvatel. V blízkosti se nachází pláž Potami, jedna z nejlepších na ostrově. Můžete se odtud také vydat na výlet ke stejnojmenným vodopádům a vykoupat ve velmi studeném horském potoce. V Potami jsou také rybí taverny, které pro své hosty připravují skvělé pokrmy z čerstvých darů moře.

Bývalá rybářská vesnička Kokkari leží asi 10 kilometrů od města Samos a v posledních letech se stala oblíbeným turistickým letoviskem. Obec připomíná jakousi zelenou zahradu, obklopenou zalesněnými kopci. Na pravé straně malé zátoky, v blízkosti rybářského přístavu, stojí symbol obce. Jde o velký balvan, který se nazývá Cavos. Místní oblázková pláž Long Beach se nachází v severozápadní části Kokkari a o něco dále ještě další pláže Lemonakia, Tsamadou a Tsabou Beach. Všechny jsou oblázkové a turistům na last minute zájezdech nabízejí i možnost vyzkoušet si některý z vodních sportů. Ve vesničce si můžete prohlédnout kostel Agios Nikolaos, naproti němu je místní zajímavost, hospůdka The Beer, kde můžete ochutnat mnoho druhů piv, ale třeba také místní brandy.

Marathokampos se nachází v jihozápadní části Samosu, jen kousek od pobřeží, a dříve byl nejmenší obcí na ostrově. Jeho nejzajímavější část je Ormos Marathokampos s malým přístavem, kolem kterého jsou taverny a kafenia. Oblázková pláž se rozkládá skoro přes celý záliv, ale v blízkém okolí najdete i mnoho dalších osamocených a krásných zátok. Západně od Ormos Marathokamposu začíná turistická zóna Votsalakia s pláží, hotely, penziony a obchody, která se táhne až téměř do Limnionasu.

Pythagorion je hlavním turistickým centrem na jihu ostrova Samos. Malebné městečko se rozkládá na malém svahu a má jeden z nejkrásnějších přístavů v Egejském moři. Tady si můžete večer udělat velmi pěknou procházku podél přístavu a třeba navštívit jeden z mnoha barů nebo některou z restaurací. Přímo v obci jsou dvě menší pláže a asi 2 kilometry odtud je dlouhá pláž, která vede přes celý záliv až do Ireonu.

Ireon je také bývalá rybářská vesnice, kde ústí slavná, již v dávné řecké mytologii zmíněná, řeka Imvrasos. Na břehu řeky se prý narodila bohyně Héra, sestra a později manželka Dia. Právě tady byl zřejmě také kdysi postaven chrám na její počest, prý největší v celém Řecku. Na nábřeží můžete posedět v jedné z taveren nebo si koupit nějaký ten suvenýr. V srpnu se tady koná každý rok rockový festival, který přitahuje mnoho slavných mezinárodních kapel.

Samos není prázdninovou destinací, kde by turisté mohli lenošit na širokých písečných plážích s palmami. Na ostrově jsou spíše menší, ale zato krásné, přírodní zátoky, někdy s pískem, ale většinou s oblázky. Surfaři si přijdou na své na pláži Kokkari a velmi příjemné koupání nabízí také pláže Psili Ammos, Chrissi Ammos, Kedros Beach, Papa Beach, Ballos, Mykali Beach nebo Gangou Beach.

Všude podél pobřeží najdete velké i menší zátoky, které ani v hlavní sezóně, kdy na ostrov Samos přilétá na last minute zájezdy do Řecka nejvíce návštěvníků, nejsou přeplněny turisty. Jenou z nejdelších pláží ostrova je Potokaki u Pythagorionu. Tady si můžete vyzkoušet četné vodní sporty a zapůjčit lehátka a slunečníky.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Samosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AnthemoessaHotel***
Pythagorion

Hotel**** ArionHotel****
Kokkari

Studio / Apartmán** FriniStudio / Apartmán**
Kokkari

Hotel** ChristinaHotel**
Kokkari

Hotel*** Kampos Village Resort Hotel***
Votsalakia

Hotel*** Kerveli VillageHotel***
Kerveli

Hotel*** Kervelli VillageHotel***
Kerveli

Studio / Apartmán*** Maria IStudio / Apartmán***
Kokkari

Studio / Apartmán** Maria IIStudio / Apartmán**
Kokkari

Studio / Apartmán** MarinStudio / Apartmán**
Kokkari

Studio / Apartmán*** PavlisStudio / Apartmán***
Votsalakia

Studio / Apartmán** PelagosStudio / Apartmán**
Kampos

Studio / Apartmán*** PopiStudio / Apartmán***
Kokkari

Hotel*** PossidonioHotel***
Possidonio

ostrov Samos - další odkazy

Ostrov Samos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Samos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Samos. Kompletní nabídku zájezdů na Samos lze nalézt na stránce zájezdy na Samos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist