Last minute ostrov Skiathos

Ostrov Skiathos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Skiathos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Skiathos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Ostrov Skiathos - last minute zájezdy

ostrov Skiathos - ilustrační fotografie ostrov Skiathos - ilustrační fotografie ostrov Skiathos - ilustrační fotografie

Řecký ostrov Skiathos se nachází poblíž řecké pevniny a je nejmenším trvale obydleným ostrovem v Severních Sporadách. Asi 7 kilometrů široký průliv jej odděluje od ostrova Skopelos a necelých 15 kilometrů jihozápadně leží ostrov Evia. Skiathos má rozlohu téměř 50 kilometrů čtverečních, na délku měří něco málo přes 10 kilometrů a na šířku má jen asi 5 kilometrů. Žije zde o něco více než 6.000 stálých obyvatel, z nichž většina (asi 5.000) bydlí ve stejnojmenném hlavním městě Skiathos.

Last minute zájezdy na sporádský ostrov Skiathos se vyznačují mnoha kontrasty. Na jedné straně budete nejspíše ohromeni živým hlavním městem s četnými restauracemi, typickými tavernami a kavárnami, bary, diskotékami a barevnými obchůdky se suvenýry. Na straně druhé tady ale také můžete zažít klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Výhodou je, že většina ubytování se nachází přímo nebo v těsné blízkosti některé z vícero krásných pláží na ostrově.

Obrázek jižního pobřeží tvoří zalesněné zátoky a pěkné pláže s nabídkou nejrůznějších aktivit. Na idylické písečné pláže se dostanete nejčastěji autobusem nebo autem, popřípadě lodí. Sever ostrova je proti jihu ovšem stále téměř nerozvinutý a vnitrozemí překvapí svojí odloučeností. Malé vesničky, osamělé farmy, kláštery a rozlehlé lesy se zdají být téměř odtržené od okolního světa.

Ačkoliv je Skiathos malý, každoročně se sem vrací nejen na atraktivní last minute zájezdy mnoho turistů, neboť se tady nacházejí jedny z nejhezčích pláží v celém Řecku. Kromě toho je zde velký výběr taveren, barů a dalších naprosto vynikajících míst. Jedná se převážně o vegetací pokrytý a krásně zelený ostrov s více než 60 plážemi a je jen na vás, jestli se během zájezdu na Skiathos rozhodnete prožít na ostrově odpočinkový pobyt nebo aktivní dovolenou s mnoha výlety, sportem a pestrým nočním životem, končící až nad ránem.

Obyvatelé Skiathosu se nejčastěji živí cestovním ruchem a zemědělstvím. Na ostrově se pěstují olivy, ovoce a ořechy a zpracovává se med a víno. Mnozí obyvatelé se během zimních měsíců vydávají za prací na pevninu. Hustota obyvatel v letních a zimních měsících je tak velmi odlišná, zatímco počet lidí v zimě je asi 4.000, v letních měsících, kdy sezóna last minute zájezdů do Řecka vrcholí, se zvedne až na 70.000.

Hlavní město ostrova Skiathos si i přes stoupající počet návštěvníků udrželo svoji originalitu. Když se do města dostanete lodí, jako první uvidíte na levé straně starou loděnici a hned vedle velké jezero, které láká každé léto tisíce návštěvníků. Tentokrát ale v podobě nikoliv turistů, nýbrž množstvím vodních ptáků, kteří tu během letních měsíců hnízdí. U přístavu se nalézá také malý poloostrov Bourtzi, který byl využíván Benátčany jako citadela a na kterém se nacházejí zbytky zdí a děl z 13. století. V létě se tady pod širým nebem konají divadelní představení, koncerty, umělecké výstavy a loutková představení pro děti.

Ve městě Skiathos můžete vidět celou řadu zajímavých kostelů. Nejdůležitějším z nich je místní katedrála, ve které je umístěna celá řada ikon a relikvií z jiných kostelů na ostrově. Další zajímavý kostel je na jezeře, kde se nachází svatyně Alexandrose Papadiamardise, slavného spisovatele ze Skiathosu. Z kostelů Agios Fanarios a Agios Nikolas zase budete mít vynikající výhled na místní hrad. Ten byl v minulosti vybudován, stejně jako na jiných řeckých ostrovech, jako ochrana pro obyvatele před piráty a Turky. V blízkosti hlavního města leží také klášter Evangelistra, ve kterém hledali bezpečné útočiště bojovníci za svobodu během řecké války za nezávislost.

Skiathos je jedním z mála řeckých ostrovů, který ve svých dějinách nikdy nezměnil svůj název. Stále ale není jasné, odkud pochází. Jedna teorie tvrdí, že ho tak pojmenovali první osadníci. Další říká, že pochází z řeckého slova pro stín - skia, protože je tady hodně lesů nebo že leží ve stínu hory Pelion na pevnině. Nálezy dokazují, že ostrov byl osídlen již od prehistorických dob, ale neví se přesně, kdo se tady usadil jako první.

Pobřeží ostrova má celkovou délku necelých 50 kilometrů a návštěvníkům Skiathosu, kteří sem přiletěli na zájezd s last minute slevou, nabízí hned několik desítek různých pláží. Většinu z nich najdete na jihu ostrova a jsou obvykle hodně navštěvované. Na většině skiathoských pláží si můžete vyzkoušet nejrůznější vodní sporty, jak např. na pláži Megali Amos nebo v Agia Paraskevi, která je vhodná i pro rodiny s dětmi. Dlouhá písečná pláž Koukounaries je jedna z nejznámějších pláží v Řecku, s krásným okolím, tavernami a snack bary. Kromě toho je zde i škola potápění. Část pláže Banana Beach, je označována jako nudistická. Bílá kamínková pláž Lalaria je přístupná pouze lodí a natáčel se tu film Jáson a Argonauti.

Klidná pláž Vasillas je úzká a písečná, jen s několika velkými kamennými deskami. Velmi pěkná pláž Mandraki s tavernami a lehátky se nachází na severu ostrova a obvykle nebývá ani přeplněná, ani liduprázdná. Odpočívají zde hlavně Řekové, kteří tady hledají klid, a nejsou tu téměř žádní turisté. Díky pozvolnému vstupu do moře je velmi vhodná pro děti. Pokud dáváte přednost klidným plážím, měli byste navštívit pláže na severu ostrova, jako je Mandraki, Agistros nebo Aselinos.

Na Skiathosu je velký výběr restaurací, od francouzské kuchyně až po tradiční řecká jídla. Ostrov není zrovna vyhlášený pro své regionální speciality, ale určitě tady ochutnejte typický sýrový koláč. Na pobřeží si zase můžete koupit na ostrově vyrobené sladkosti.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Skiathosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel***** Aegean SuitesHotel*****
Megali Ammos (Skiathos)

Hotel**** EsperidesHotel****
Achladia

Hotel***** Kassandra BayHotel*****
Vassilias

Studio / Apartmán*** PandoraStudio / Apartmán***
Kolios

Studio / Apartmán*** TelisStudio / Apartmán***
Agia Paraskevi (Skiatlos)

ostrov Skiathos - další odkazy

Ostrov Skiathos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Skiathos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Skiathos. Kompletní nabídku zájezdů na Skiathos lze nalézt na stránce zájezdy na Skiathos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist