Last minute ostrov Zakynthos

Ostrov Zakynthos last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Zakynthos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Zakynthos a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Zakynthos vybíráme

Palazzo Di Zante ****
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel**** Palazzo Di Zante, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, all inclusive
19.680,- Kč, 11.580,- Kč
Admiral Tsilivi ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Admiral Tsilivi, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, all inclusive
23.390,- Kč, 13.990,- Kč
Zakantha Beach ****
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel**** Zakantha Beach, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, polopenze
20.990,- Kč, 13.790,- Kč
Majestic ****
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel**** Majestic, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, all inclusive
17.890,- Kč, 13.580,- Kč
Gloria Maris ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Gloria Maris, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, snídaně
17.990,- Kč, 13.990,- Kč
Zante Inn ***
1.6.(Pá) - 8.6.(Pá), 7 nocí
Hotel Hotel*** Zante Inn, ostrov Zakynthos - foto objektuletecky, all inclusive
16.990,- Kč, 13.590,- Kč

Ostrov Zakynthos - last minute zájezdy

ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie ostrov Zakynthos - ilustrační fotografie

Ostrov Zakynthos, známý také jen pod označením Zante, je s rozlohou 410 kilometrů čtverečních po Korfu a Kefalonii třetím největší a nejjižněji položeným ze všech Jónských ostrovů. Spolu se jmenovanými ostrovy patří k místům, na která je v letní sezóně možné sehnat nejvíce last minute zájezdů. V nejširším místě měří 20 kilometrů a dlouhý je 40 kilometrů. Nachází se asi 10 kilometrů od severozápadního cípu Peloponésu, 18 km od přístavu Kyllini a 15 km jižně od Kefalonie. Pobřeží má celkovou délku něco přes 120 kilometrů.

Zakynthos je ostrovem sopečného původu. Na východě je krajina spíše plochá, ze severu na východ se podél západního pobřeží táhne horský řetězec s nejvyšším vrcholem Vrachionas (758 m). Zante nabízí svým návštěvníkům, kteří sem přicestovali třeba na nějaký výhodný last minute zájezd, téměř vše, na co si vzpomenou. Počínaje těmi nejlepšími písečnými plážemi, přes strmé skalnaté pobřeží, které z důvodu absence písku a tudíž čistoty mořské vody rádi navštěvují potápěči a příznivci šnorchlování až po opuštěné romantické zátoky. Jsou zde rušné turistické vesnice i téměř osamělá letoviska a každý si tak může na zájezdu na Zakynthos vybrat to, co mu vyhovuje. Zante je zkrátka spojením všech prvků pro strávení opravdu perfektní letní dovolené u moře.

Na ostrově se nachází spousta překrásných zátok, které ale vzhledem ke strmému pobřeží nejsou přístupné z pevniny. Proto tady turisté mohou na nějakém z četných last minute zájezdů objevit mnohé osamocené pláže. Východní pobřeží ostrova je plné dlouhých písečných pláží a objevíte tady i některé ze snad vůbec nejhezčích pláží v celém Řecku. Tou tou nejlepší je údajně pláž Laganas. Právě tady se, a to zejména v srpnu, shromažďuje největší počet velkých mořských želv druhu caretta caretta, které tu do písku kladou a zahrabávají svá vejce.

Ostrov Zakynthos je poměrně hustě osídlen a v současné době zde žije asi 40.000 obyvatel. Asi čtvrtina z nich žije v hlavním městě Chora. Mezi turisty je Zakynthos znám především jako příslovečný ráj ke koupání a podle počtu návštěvníků zaujímá ze všech Jónských ostrovů po ostrově Korfu druhé místo. V letní sezóně je tedy vysoká pravděpodobnost, že bude možné pořídit na Zakynthos nějaký zajímavý zájezd s last minute slevou. Díky množství turistů, kteří každou sezónu přilétají na ostrov na dovolenou se v současností většina ostrovanů živí v letních měsících (květen až říjen) především cestovním ruchem a zemědělstvím v těch zbývajících. Vyrábí se zde olivový olej a daří se tu i nejrůznějším řemeslům. Zejména v severní části ostrova dnes narazíte v malých vesničkách na dílny, kde se ručně vyrábějí koberce, textilie a výšivky, které se poté nejčastěji prodávají turistům.

Ostrov Zakynthos je každým rokem dokonale připraven na návštěvu cca 300.000 hostů, kteří si jej pravidelně vybírají za cíl svého zájezdu. Po celém ostrově vzniklo mnoho hotelů všech tříd, apartmánových komplexů a penzionů. Většina turistů sem na last minute zájezd do Řecka přijíždí hlavně za plážemi, sluníčkem a za nočním životem v prázdninových resortech. Objevíte tady ale i opravdu klidné rybářské nebo horské vesničky. S kulturou a historií se zde potkáte doslova na každém kroku, protože bohatá historie ostrova se dodnes odráží v místních ulicích.

Podle řecké mytologie si ostrov Zakynthos zvolili za své oblíbené místo bohyně lovu Artemis a její bratr Apollón. Archeologické nálezy prokázaly, že byl ostrov osídlen již v době kamenné a ve starověku se původně nazýval Hyria. Příroda ostrova je velmi různorodá a v mnoha oblastech i téměř nedotčená. Zakynthos je zelenější než většina ostatních řeckých ostrovů a pokud se vypravíte na zájezdy last minute mimo hlavní sezónu, je třeba počítat i s deštivými dny. Rozsáhlé roviny, mírné kopce i strmé vysoké hory jsou ideálními místy pro provozování pěší turistiky.

Zakynthos má mírné středomořské klima a díky tomu zde panují naprosto ideální podmínky pro olivovníky, jimž vyhovuje právě hodně slunce a žádné velké teplotní výkyvy. Po stovky let se na ostrově vyrábí kvalitní olivový olej. Místnímu olivovému oleji se také někdy říká The Gold of Zante, tedy Zlato ostrova Zante, neboť je pro ostrovany důležitým zdrojem příjmů.

Na východním pobřeží ostrova se v široké zátoce nachází stejnojmenné hlavní město ostrova Zakynthos. Někdy se mu také říká Chora a má opravdu okouzlující středomořskou atmosféru. Město je známé především pro svou tradiční architekturu a i když bylo z 90% zničeno zemětřesením a následnými požáry v roce 1953, je zde o dovolené typu last minute stále na co koukat. Dlouhá a bohatá historie pochopitelně zanechala ve městě stopy, které byste si během toulání po Zakynthosu určitě neměli nechat ujít. Mezi ně patří ruiny benátského hradu, jemuž se také říká Kastro. Mezi nejvýznamnější stavby města patří také klášter svatého Dionýsa u přístavní promenády, který jako zázrakem zůstal po již zmíněném zemětřesení nepoškozen.

Zakynthos je ostrovem s obrovskou nabídkou všech možných sportů, jako je například surfování (pláže Tsilivi a Planos), jachting, potápění, cyklistika, pěší turistika nebo horolezectví. Obecně platí, že snad všechny ostrovní pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi, a to hlavně na poloostrově Vasilikos. Pokud budete chtít v době last minute zájezdu na Zakynthos navštívit slavnou pláž Navagio s vrakem lodi, budete muset použít loď, neboť je přístupná pouze z moře. Původ jejího druhého názvu Ztroskotání sahá do počátku 80. let minulého století, kdy se tady údajně potopila loď s ilegálním nákladem na palubě. Když ji objevila pobřežní stráž, pašeráci ji prý zapálili a loď pak měla najet na mělčinu, kde je dodnes.

Mezi ty nejnavštěvovanější a nejrušnější pláže Zakynthosu patří Argassi a Alikes. Pokud hledáte nějakou pláž jen pro sebe, měli byste se ujistit, že není pod ochranou přírody. Těmto místům je třeba se vyhnout. Hezká a malá pláž se nachází v blízkosti Keri, naproti ostrůvku Marathonissos. Nedaleko obce Xirokastelo jsou pláže Daphne a Sekania. Kousek od Porto Zorro se nachází velmi populární pláž mezi mladými lidmi, tzv. Banana beach. Bílé pláže a duny najdete v Kalamaki, dalšími hezkými plážemi na ostrově jsou například Gerakas, Porto Roma a Agalas.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Zakynthosu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AdmiralHotel***
Argassi

Aparthotel*** AdmiralAparthotel***
Tsilivi

Hotel*** Admiral ArgassiHotel***
Argassi

Hotel*** Admiral TsiliviHotel***
Tsilivi

Hotel*** Admiral TsiliviHotel***
Tsilivi

Hotel*** AchillionHotel***
Amoudi

Studio / Apartmán** AkisStudio / Apartmán**
Alykanas

Hotel*** AkisHotel***
Alykes

Hotel*** Alexander the GreatHotel***
Laganas

Hotel*** Alexander The GreatHotel***
Laganas

Studio / Apartmán*** Anadiomeni ApartmentsStudio / Apartmán***
Laganas

Hotel** Andreolas BeachHotel**
Laganas

Studio / Apartmán*** ApolloStudio / Apartmán***
Alykes

Hotel***** Aqua BayHotel*****
Tsilivi

  Následující Zobrazit další hotely na Zakynthosu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11
ostrov Zakynthos - další odkazy

Ostrov Zakynthos - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Zakynthos, naleznete na stránce slev na zájezdy na Zakynthos. Kompletní nabídku zájezdů na Zakynthos lze nalézt na stránce zájezdy na Zakynthos.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist