Last minute Parga

Parga last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů do Pargy. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů do Pargy a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů do Pargy vybíráme

Villa Ilios ***
29.5.(Út) - 9.6.(So), 9 nocí
Hotel Hotel*** Villa Ilios, Parga - foto objektuautobus, bez stravy
7.591,- Kč, 3.490,- Kč
Philoxenia ****
29.5.(Út) - 9.6.(So), 9 nocí
Hotel Hotel**** Philoxenia, Parga - foto objektuautobus, polopenze
6.950,- Kč, 4.490,- Kč

Parga - last minute zájezdy

Parga je malé městečko s přibližně 3 tisíci obyvateli na severozápadním pobřeží Řecka. Leží přímo naproti dvěma ostrovům, Paxos (Paxi) a Antipaxos. Nachází se na spojnici mezi řeckými městy Igoumenitsa na severu a Preveza na jihu, v regionu Epirus. Idylické místo je terasovitě postavené kolem malebné zátoky na úpatí ruin staré benátské pevnosti. Z jedné strany je obklopené vysokými horami, svěží zelení borovicových lesů a olivových hájů, ze strany druhé jasnou modří Jónského moře. Dle mnohých turistů, kteří již v Parze byli na nějakém (ne nutně last minute) zájezdu, je to prý jedno z nejkrásnějších míst v celém Řecku.

Asi 20 kilometrů severozápadním směrem od Pargy se nachází ostrov Korfu, na který se dá během letní sezóny pořídit celá řada hezkých last minute zájezdů, neboť jde o velmi oblíbené místo pro letní dovolenou. Asi 50 kilometrů na jih pak leží další populární ostrov Jónského moře Lefkada.

Parga si zatím, navzdory rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu, dokázala zachovat svůj původní charakter a její návštěvníci tady tak mohou během jak oblíbených last minute zájezdů, tak i klasických katalogových, obdivovat barevné klikaté uličky (kantounia), tradiční vily (archondika) a četné kostely. Již po celá desetiletí je městečko Parga jedním z nejvýznamnějších turistických středisek v regionu s velmi dobrou infrastrukturou, které každoročně přitahuje mnoho návštěvníků všech věkových kategorií z Řecka i ze zahraničí. Nenajdete zde ale žádné obří hotelové komplexy a zatím daleko od masové turistiky si městečko dosud zachovává přirozenou krásu a zaručuje pohodovou dovolenou. Návštěvníci, kteří tady již někdy na nějakém z last minute zájezdů do Řecka pobývali, si toto městečko nemohou vynachválit.

Pro skvělé koupání objevíte jen stěží nějakou lepší lokalitu, než je právě Parga. Mořské pobřeží je tady plné strmých útesů a je velmi členité. Téměř na každém kroku se tu setkáte s nějakou malou zátokou s krásnou a čistou vodou. Většinu z těchto zátok navštěvuje jen velmi málo turistů, takže si můžete v čase zájezdu na Pargu dokonale vychutnat klid a zážitky z krásné okolní přírody.

Ale Parga není předurčena jen ke koupání a k lenošení. Na své si tady nejen na last minute zájezdech přijdou určitě také aktivní návštěvníci, kteří se mohou také těšit na provozování snad všech druhů vodních sportů. Dokonce se tady dá provozovat i parašutismus, plachtění, paragliding či horolezectví. Odpovídající seznamovací úvodní kurzy jsou zájemcům o tyto neobvyklé druhy sportů přímo na místě.

Mezi místní zajímavosti oblasti Parga patří malý pobřežní ostrůvek a romantické ruiny středověkého hradu. Z ostrova se vám naskytne ohromující pohled na zátoku se siluetou města a ruinami hradu. Oblíbeným cílem výletů je také nedaleká Afroditina jeskyně. Kromě této jeskyně je v okolí i mnoho dalších jeskyň a některé z nich jsou přístupné pouze z moře.

Městečko Parga má jednu hlavní pláž Krioneri a v okolí se nachází mnoho menších i větších mořských zátok. Ty dvě nejznámější jsou Valtos a Piso Krioneri. Valtos se rozkládá přímo pod pevností západním směrem a jedná se o největší a nejpopulárnější pláž Pargy. Pobřeží se tady do moře svažuje jen velmi mírně a turisté, kteří sem na last minute zájezdu na Pargu zavítají, si mohou vybírat mezi velmi jemným pískem až po oblázky. Nedaleko promenády a naproti ostrovu Panagia se rozkládá pláž Krioneri. Je menší než pláž Valtos, ale neméně populární právě díky promenádě. Promenáda se skládá z mnoha kaváren, taveren a malých obchodů, které lákají k návštěvě a k posezení. Odtud se můžete dívat na přístav, okolní ostrovy a na širé moře. Za promenádou začíná impozantní bludiště úzkých uliček, kde je pořád co objevovat.

Pokud chcete hlavně relaxovat, doporučujeme během last minute dovolené v regionu Parga návštěvu asi 4 kilometry vzdálené obce Lichnos s velmi pěknou a klidnou pláží. Milovníci vodních sportů zase budou potěšeni na pláži Ai-Giannakis. Ta kdysi v minulosti sloužila jako útočiště pirátům, stejně jako pláž Sarakiniko.

Vysoko nad městečkem Parga se tyčí stará benátská pevnost, která nabízí panoramatický výhled na pobřeží a Jónské moře. Odtud si také večer můžete vychutnat krásný západ slunce. Pevnost je z větší části zchátralá, přesto se v ní ale v letních měsících často pořádají kulturní akce (divadlo, koncerty). Nabízí totiž působivou kulisu v podobě starých rezavých děl, hlubokých kamenných studní a zhroucených kamenných zdí. Některé ruiny jsou navzájem propojeny podzemními chodbami a tunel ve skále vede přímo k moři.

Pro městečko Parga je také typických asi 50 kostelů, které jsou roztroušené nejen ve městě, ale i v jeho okolí. Některé z nich byly postaveny na kopcích, jiné jsou zastrčené v malebných uličkách. Některé byly dokonce postavené na opuštěných mořských skalách nebo na ostrovech a dostanete se k nim pouze lodí.

V Parze je ale také velký výběr různých hotelů, penzionů a apartmánů, stejně jako mnoho dobrých taveren, restaurací a kaváren, malých butiků a různých dalších obchodů. Některé bary a kluby nabízejí spoustu zábavy až do rána zejména těm mladším turistům. V srpnu, kdy sem na zájezdy jak typu last minute, tak na klasické, přijíždí nejvíce turistů, se stává z Parga jedním z nejživějších měst v oblasti Epirus.

Z městečka Parga je možné vydat se i na zajímavé výlety, například do Mesopotamosu, do antického města Nikopolis, do přístavu Preveza nebo do vesniček Lygia, Riza, Kanali či Monolithi, která má prý jednu z nejlepších pláží v Řecku.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely v Parze s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** DimasStudio / Apartmán***
Valtos

Studio / Apartmán** ElenaStudio / Apartmán**
Krioneri

Hotel*** EleniHotel***
Ammoudia

Studio / Apartmán** EleonasStudio / Apartmán**
Epirus - Syvota

Studio / Apartmán*** ElvaStudio / Apartmán***
Ammoudia

Studio / Apartmán*** GardenStudio / Apartmán***
Valtos

Studio / Apartmán*** Garden HouseStudio / Apartmán***
Parga

Studio / Apartmán** KimonStudio / Apartmán**
Epirus - Syvota

Studio / Apartmán*** Olive TreeStudio / Apartmán***
Krioneri

Studio / Apartmán*** Olive TreeStudio / Apartmán***
Krioneri

Studio / Apartmán** PartheniouStudio / Apartmán**
Epirus - Syvota

Penzion*** PavlosPenzion***
Parga

Hotel**** PhiloxeniaHotel****
Ammoudia

Studio / Apartmán** Porto SyvotaStudio / Apartmán**
Epirus - Syvota

Parga - další odkazy

Parga - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu do Pargy, naleznete na stránce slev na zájezdy do Pargy. Kompletní nabídku zájezdů do Pargy lze nalézt na stránce zájezdy do Pargy.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist