Last minute poloostrov Peloponés

Poloostrov Peloponés last minute

Na této stránce naleznete naši nabídku last minute zájezdů na Peloponés. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou a ještě při tom ušetřit, jste na správném místě.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání levných zájezdů na Peloponés a nám nezbývá, než vám popřát šťastnou ruku při výběru zájezdu a samozřejmě příjemně strávenou dovolenou.

Z výhodných zájezdů na Peloponés vybíráme

Chroma & Agnadio ***
29.5.(Út) - 8.6.(Pá), 10 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Chroma & Agnadio, poloostrov Peloponés - foto objektuletecky, bez stravy
13.715,- Kč, 7.950,- Kč
Onira ***
29.5.(Út) - 8.6.(Pá), 10 nocí
Hotel Hotel*** Onira, poloostrov Peloponés - foto objektuletecky, polopenze
12.990,- Kč, 7.990,- Kč
Elite City Resort ****
29.5.(Út) - 8.6.(Pá), 10 nocí
Hotel Hotel**** Elite City Resort, poloostrov Peloponés - foto objektuletecky, all inclusive
27.909,- Kč, 17.550,- Kč
Sunrise Beach... ****
29.5.(Út) - 8.6.(Pá), 10 nocí
Hotel Hotel**** Sunrise Beach Village, poloostrov Peloponés - foto objektuletecky, all inclusive
24.901,- Kč, 16.890,- Kč
Grecotel Olympia... ****
2.6.(So) - 9.6.(So), 7 nocí
Hotel Hotel**** Grecotel Olympia Oasis, poloostrov Peloponés - foto objektuletecky, polopenze
29.970,- Kč

Poloostrov Peloponés - last minute zájezdy

poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie poloostrov Peloponés - ilustrační fotografie

Poloostrov Peloponés se s přibližně 1 miliónem obyvatel nachází na jihu řecké pevniny a každoročně sem přijíždí nebo přilétá na zájezd, a to nejen last minute, mnoho turistů. Sever poloostrova je s pevninou spojen, nejčastěji přes uměle vybudovaný Korintský průplav, několika mosty. Nejnovější most přes úžinu nedaleko Patrasu se podle obcí, které spojuje, jmenuje Rio - Antirio a byl slavnostně otevřen těsně před začátkem letních olympijských her v Athénách. Se svou délkou téměř 3 kilometry je nejdelším v Evropě.

Klima ve vnitrozemí Peloponésu je převážně kontinentální, na pobřeží typicky středomořské. Letní sezóna, kdy sem přijíždí na last minute zájezdy k moři většina turistů ze zahraničí, tady obvykle začíná v květnu a končí v říjnu. Jaro a podzim jsou ideální pro poznávání památek antického Řecka, v letních měsících teploty stoupají i přes 30 stupňů. V létě zde téměř neprší, výjimkou může být jen malá přeháňka.

Největším městem na Peoponésu je Patras (nebo také Patra) v jeho severní části, historicky nejvýznamnějšími jsou města Korint na východě a Sparta na jihu. Název poloostrova je odvozen od mytologické postavy Pelopse, syna sipylského krále Tantala. Druhá část názvu je starořecké slovo pro ostrov (nisos), v doslovném překladu tedy název znamená Pelopsův ostrov.

Třetím největším městem v celém Řecku je již zmiňovaný Patras, které má také významný přístav pro trajekty. Kromě toho nabízí svým návštěvníkům, kteří jsou někde v okolí na zájezdu a do města si udělají výlet, velké množství historických památek římského, helénského i klasického období. Za všechny stojí zmínit třeba římská akropole s Odeonem, římský amfiteátr, divadlo boha Apollóna nebo archeologické muzeum. Podle jedné z legend byl v Patrasu ukřižován svatý apoštol Ondřej, patron města, a na tomto pohnutém místě v současnosti stojí jeho památník. Církevní stavba postavená na jeho počest patří k vůbec největším na Balkáně.

Roku 1820 utrpělo město velké škody při zemětřesení a jen o rok později tady začala řecká revoluce, při které chtěli Řekové svrhnout tureckou nadvládu. Dnes je v celé zemi vyhlášené jako město karnevalů. Ten nejslavnější a největší v celém Řecku, Patrino Karnavali, začíná v lednu a trvá dva měsíce. V tomto období sice jezdí na last minute zájezdy do Řecka jen málo turistů, ale koho podobné věci zajímají, určitě by se měl na co koukat. V Patrasu se také od 15. století vyrábí vyhlášený likér Tentoura a známé je také sladké červené víno Mavrodafni. Pokud budete unaveni ze všech těch památek, můžete posedět v jedné z taveren nebo barů v místním přístavu, odkud budete mít krásný výhled na Jónské moře.

Zhruba uprostřed poloostrova Peloponés se nalézá mýty a legendami opředený region Mani. V drsné krajině zde žijí podobně divocí a silní lidé, zvaní Manioti. Nejvyšší vrchol Taygetos tady ční až do výšky více než 2.400 metrů a v jižní části regionu stojí obytná věž Vathia, která z dálky vypadá jako hrad. Zajímavým výletním cílem je tady i jeskyně Vlichada.

Po celém Peloponésu jsou roztroušena nejrůznější archeologická naleziště. Mezi ty nejznámější patří určitě Olympie, kde vznikly původní olympijské hry a u které se nacházejí pozůstatky obrovského Diova chrámu. Stála v něm kdysi socha boha Dia, která díky své výšce 14 metrů patřila k 7 divům světa starověku. Jen pár kilometrů od dalšího antického města Sparta jsou na vrcholku kopce pozůstatky byzantského města Mystras. Kdo se v průběhu last minute zájezdu na poloostrov Peloponés vydá za poznáním dávných časů, své putování za historií můžete zakončit vykopávkami v Korintu. Město ale nabízí také hezké pláže a není to odsud daleko do městečka Loutraki, které má nejen pláže, ale i slavné kasino a termální prameny.

Voidokilia na jihu je prý jednou z nejkrásnějších pláží a zátok celého Řecka. Dva mysy ohraničují vchod do této nádherné přímořské oblasti, která je známá díky svému tvaru také pod názvem Omega. Pláž je písečná a dobře chráněná před větrem. Není se vůbec do divit, že patří mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě, dokonce jí zmínil slavný Homér ve svém díle Odysseia. Nedaleko odtud se nachází další zátoka s písečnou pláží, a sice Gialova. Na jižním pobřeží, přesněji na poloostrově Mani, najdete také městečko Gythion s písčitými plážemi na obou stranách. Jinak má poloostrov mnoho strmých útesů a oblázkové pláže s krásně čistým a průzračným mořem a dovolená tady bude vyhovovat hlavně turistům, kteří dávají přednost menším a ne příliš přelidněným plážím.

Podél severního a západního pobřeží se táhnou široké písečné pláže, lemované krásnými pobřežními lesy a dunami. Patří mezi ně například Loutra Kyllini s termálními lázněmi, nebo Kalogria, dlouhá písečná pláž s dunami, která leží asi 40 kilometrů západně od města Patras. Na východě je zase známé letovisko Porto Cheli, které má v okolí několik písečných i oblázkových pláží.

Mezi nejoblíbenější, a samozřejmě také nejnavštěvovanější, střediska na Peloponésu se patří Napflio, Niforeika a Tolo. Přístavní město Nafplio je turistickým centrem peloponéského regionu Argolis a je mnohem víc, než jen výchozí bod pro výlety za historickými místy Mykény a Epidaurus. Má úzké uličky, promenádu, mnoho kaváren a taveren, a samozřejmě také pláže, písečné i oblázkové. Je tedy zřejmé, že velká část turistů tráví nejen last minute zájezdy na Peloponésu právě v těchto místech. Bývalé a první hlavní město Řecka má také 999 schodů, které vedou na hrad, odkud budete mít krásný výhled na staré město a přístav.

Asi 10 kilometrů od Nafplia leží Tolo. Tato bývalá rybářská vesnice je vidět již z dálky, protože na rozdíl od mnoha jiných míst Peloponésu má mnohem větší a vyšší moderní hotely. Je to také skvělé místo pro lidi, kteří na zájezdu do Řecka hledají zábavu až do časných ranních hodin. Je tady mnoho restaurací, barů i nočních klubů. Asi kilometr dlouhá písečná pláž se táhne od centra směrem na východ a v létě bývá poměrně zaplněná turisty.

Objekty s last minute zájezdy

Hotely na Peloponésu s výhodnými zájezdy typu last minute

Jednotlivé objekty se zájezdy typu last minute se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** AithrioStudio / Apartmán***
Niforeika

Studio / Apartmán** AngeloStudio / Apartmán**
Tolo

Studio / Apartmán*** Apartmánový dům PolydorStudio / Apartmán***
Tolo

Hotel**** Apollo ArtHotel****
Kyparissia

Studio / Apartmán** BellosStudio / Apartmán**
Tolo

Studio / Apartmán*** Dream DropStudio / Apartmán***
Kyparissia

Studio / Apartmán*** EchmeaStudio / Apartmán***
Stoupa

Hotel** FinissiaHotel**
Finikounda

Hotel** FlisvosHotel**
Tolo

Hotel*** Flisvos RoyalHotel***
Tolo

Hotel** Golden BeachHotel**
Tolo

  Následující Zobrazit další hotely na Peloponésu1 - 2 - 3
poloostrov Peloponés - další odkazy

Poloostrov Peloponés - mohlo by vás zajímat

Informaci o tom, kolik je právě dnes možné ušetřit na zájezdu na Peloponés, naleznete na stránce slev na zájezdy na Peloponés. Kompletní nabídku zájezdů na Peloponés lze nalézt na stránce zájezdy na Peloponés.

Hledat last minute

Hledat last minute

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist