Itálie lyžařské zájezdy

Lyžařské zájezdy Itálie

Chystáte se na lyžování a cílem vaší cesty má být Itálie? Vyberte si z naší aktuální nabídky lyžařských zájezdů a prožijte v Itálii skvělou zimní dovolenou.

Formulář pro vyhledávání lyžování v Itálii je předvyplněný, stačí pouze zadat termín (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Itálie. Nabízené zájezdy do Itálie pořádají několika sezónami prověřené a samozřejmě pojištěné cestovní kanceláře.

Zimní dovolená a lyžování Itálie

Breuil Cervinia Carezza Kronplatz

V porovnání například s Rakouskem nebo Švýcarskem je pohoří na území Itálie rozmanitější a díky poloze na jižní straně Alp a většinové orientace sjezdovek a dalších lyžařských terénů směrem k jihu nabízí Itálie jedinečné zážitky z lyžování v podobě jízdy na perfektně upravených svazích v paprscích zářícího slunce na blankytně modré obloze. Sever Itálie se může pochulubit více než 300 slunečnými dny do roka a krásné počasí v průběhu zimy je jedním z hlavních důvodů, proč je zimní dovolená v Itálii tak oblíbená a lyžařské zájezdy do italských alpských středisek patří v zimní sezóně mezi vůbec nejžádanější.

Podobně jako třeba Francie nabízí i Itálie moderní a velmi kvalitní zázemím pro sjezdové i běžecké lyžování. Další nespornou výhodou italských Alp je jejich blízkost k České republice. Do Itálie se lze pohodlně dostat vlastním vozem během necelých 8 hodin a na příznivce bílých sportů tady čekají jedinečné lyžařské terény jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušené jezdce, kteří si chtějí lyžování pořádně užít a do Itálie se vypravili hlavně kvůli širokým a pečlivě upravovaným sjezdovkám. Nejen mezi českými příznivci alpského lyžování se říká, že právě v Itálii jsou sjezdovky nejlépe upravované ze všech alpských zemí. Příznivci freeridingu tady najdou celou řadu oblastí s terény pro volnou jízdu a na snowboardisty tu čekají desítky pečlivě udržovaných funparků se spoustou atrakcí.

Itálie je zemí zimním sportům zaslíbenou a s ideálními podmínkami nejen pro alpské lyžování. O tom, že v Itálii se nachází to nejlepší pro celou řadu zimních sportů, svědčí pravidelné pořádání závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování, legendární závody v běhu na lyžích jak v rámci Světového poháru, tak také regionální akce, každoroční měření sil těch nejlepších světových skokanů ve skocích na lyžích a další aktivity světového formátu. To vše se v lyžařských střediscích Itálie snoubí s místní tradicí, která je tady s velkým nadšením udržována a prezentována formou regionálních či celostátních festivalů, na kterých jsou turisté na zimní dovolené v Itálii srdečně zváni.

V Itálii se lyžuje v nadmořských výškách od 500 do 3.500 metrů a lyžaři tady mají celkem k dispozici úžasných 3.300 kilometrů sjezovek všech stupňů obtížnosti. K nejoblíbenějším a také největším lyžařským areálům v Itálii patří Sella Ronda. Jde o unikátní lyžařské safari okolo masivu Sella s nejvyšším vrcholem Piz Boe, který se šplhá do výšky 3.151 metrů nad mořskou hladinu. Celou oblast tvoří 4 skiareály, navzájem velmi důmyslně propojené. Severozápadní část okruhu Sella Ronda tvoří lyžařský areál Val Gardena, na který z východu navazuje Alta Badia. Okruh Sella pokračuje dále na jihu skiareálem Arabba / Marmolada a západním směrem od Arabby se safari uzavírá lyžařským areálem Val di Fassa. Se svými 550 kilometry sjezdovek všech obtížností se řadí propojená lyžařská střediska kolem Gruppo di Sella k absolutní lyžařské špičce v Evropě. Sjezdovky se vinou do údolí přímo pod strmými stěnami mohutného masivu Sella a stejně tak na protilehlých svazích sousedních vrcholků Dolomit. Navíc v přilehlých bočních údolích se nacházejí další bohaté možnosti pro perfektní alpské lyžování.

Další, mezi lyžaři nejen z České republiky velmi oblíbenou, lyžařskou oblastí Itálie je údolí Val di Fiemme. Údolí Val di Fiemme nedaleko Bolzana je někdy nazýváno také Branou Dolomit, neboť je ze středí Evropy velmi dobře dostupné. Charakteristickým znakem této oblasti je, jak už bývá v Itálii zvykem, slunečné počasí a široké upravené sjezdovky. To je důvodem, proč jsou nás lyžařské zájezdy do Val di Fiemme velmi žádané po celou zimní sezónu. Zdatní lyžaři a zkušení jezdci si přijdou ve Val di Fiemme skutečně na své, neboť toto údolí jim nabízí na Itálii až nezvykle mnoho svahů středí a těžké obtížnosti. Na Val di Fiemme je vidět, kolik prostředků je zde pravidelně investováno do lyžařské infrastruktury. Lanovky a vleky jsou velmi moderní a nové, zasněžovací zařízení představuje špičku v oboru a zdejší hotely a penziony poskytují ubytování a doplňkové služby na nejvyšší úrovni.

Asi 15 kilometrů východně od švýcarského zimního střediska St. Moritz se nachází oblíbené Livigno. Díky své nadmořské výšce přes 1.800 metrů zaručuje skvělé podmínky pro lyžování v tomto regionu zápaní Itálie od podzimu do jarních měsíců. Zdejší široké sjezdovky, které se vinou po obou stranách údolí, nabízejí dostatek prostoru jak lyžařům - začátečníkům, tak také protřelým jezdcům. Jižní orientace zdejších svahů slibuje dostatek sluníčka po celou sezónu a pověstnou třešničkou na dortu je pak status bezcelní zóny, který byl Livignu udělen. Výhodně se tady dá nakoupit kosmetika, alkohol, cigarety a pohonné hmoty.

Díky svým příznivým cenám jak za ubytování, tak za lyžování, patří Aprica k často žádným zimním destinacím Itálie. Aprica se nachází nedaleko známého sedla Passo Tonale, kde se také nachází populární skiareál. Aprica patří k vůbec nejstarším lyžařským střediskům Itálie, první lyžařský vlek tady byl uveden do provozu už během druhé světové války. Do střediska přijíždějí na lyžařské zájezdy nejčastěji středně pokročilí lyžaři a také rodiny s dětmi, pro něž není ohromující počet kilometrů sjezdovek tím nejdůležitějším. Lyžování v Aprice je především o klidu, pohodě, sluníčku a bezstarostné atmosféře, ve které si chtějí návětěvníci tohoto alpského střediska odpočinout od všedních dní a ruchu velkoměst.

Santa Caterina patří spíše k menším lyžařským areálům Itálie, ale i tak je velmi oblíbená. A o tom, že se tady najdou i tratě pro zkušené sjezdaře, svědčí pořadatelství Mistrovství světa v alpském lyžování společně s nedalekém Bormiem. Jedinečným zážitkem pro zdatené jezdce je určitě sjezd z vrcholku Cresta Sobretta (2.775 metrů) až do městečně Santa Caterina. Většina zdejších lyžařských svahů se řadí ke středně těžkým a těžkým tratím a oblast je tedy vhodná pro ostřílené příznivce alpského lyžování.

A výčtem skiareálů pro to nejlepší lyžování na území Itálie by se dalo dlouze pokračovat. Italské Alpy patří během zimní sezóny k nejnavštěvovanějším destinacím Evropy a tisíce turistů tráví ve zdejších hotelích a penzionech často i opakovaně svou zimní dovolenou.

Itálie - další odkazy

Zájezdy na hory do Itálie - mohlo by vás zajímat

Nabídku dalších hotelů a apartmánů v Itálii lze nalézt na stránce lyžování Itálie. Veškeré ubytování nabízí cestovní kancelář VLNA.cz, která se na lyžování v Alpách dlouhodobě specializuje.

Itálie - alternativní nabídky

Na lyžování do Itálie ne? A co jiné hory?

Naše nabídka lyžařských zájezdů do Itálie vás nezaujala? Zkuste nějakou jinou destinaci kde si budete moci též užít skvělé lyžování. Máme pro vás totiž další (a určitě též dobré) tipy na lyžovačku a zimní dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist