Lyžařské zájezdy Livigno

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Livigna. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Livignu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Livigna, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Livigna.

Lyžařské zájezdy do Livigna

Zájezdy Livigno - ilustrační fotografie Zájezdy Livigno - ilustrační fotografie Zájezdy Livigno - ilustrační fotografie

Lyžařské středisko Livigno v oblasti Alta Valtellina na pomezí Itálie a Švýcarska patří dle celé řady odborných testů a anket mezi vůbec nejlepší oblasti alpského lyžování v Evropě. Není se tedy co divit, že lyžařské zájezdy do Livigna patří každou zimní sezónu k nejžádanějším a jejich popularita každým rokem narůstá. Dříve chudé horské městečko bez jakýchkoliv známek turistického ruchu se díky otevření jednosměrného, téměř 3,5 kilometru dlouhého, tunelu Munt la Schera v roce 1968, které je spojilo se Švýcarskem, stalo velice populární. Dnes patří oblast Livigno na slunné straně lombardských Alp, jen asi 20 kilometrů východně od St. Moritz / Engadin k nejnavštěvovanějším střediskům alpského lyžování v Itálii.

Lyžařské středisko Livigno leží v malebném údolí ve výšce asi 1.800 metrů nad mořem. Přírodní sněhová pokrývka zde obvykle vydrží až do pozdního jara a i sněhová jistota je jedním z hlavních důvodů, proč je Livigno pravidelně každým rokem pořadatelem několika mezinárodních soutěží. Příznivá nadmořská výška, orientace většiny zdejších svahů a stále zdokonalovaný systém umělého zasněžování v případě nepřízně počasí se postarají o to, že turisté, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou na horách a vydali se na lyžařské zájezdy do Itálie právě do Livigna, si tady budou moci užít skvělé lyžování a další zimní zábavu i v okrajových termínech sezóny, kdy již mohou některá níže položená střediska alpského lyžování trpět nedostatkem přírodní sněhové pokrývky a vysokými teplotami.

Zajímavostí údolí Livigno je skutečnost, že zdejší část Trepalle, která se nachází východně od městečka za vrcholkem Mottolino ve výšce kolem 2.000 metrů je nejvýše položenou, trvale obydlenou osadou v Evropě. Tradiční dřevěné domy nejen v Trepalle uytváří jedinečný místní kolorit a umístění celé oblasti na jižní straně Alp nabízí návštěvníkům údolí Livigno spoustu dní s bezmračnou oblohou a množstvím slunečního svitu i během zimní lyžařské sezóny. Ne nadarmo je údolí, které se táhne od přehrady Lago di Livigno směrem na jih v délce 12 kilometrů, považováno za jedno z nejslunnějších míst v celé Itálii. Současně je třeba říci, že díky dvěma horským pásmům, které ho obklopují, je také jedním z nejstudenějších, neboť teploty zde mohou v lednu padat až pod -15 stupňů. Ovšem nefalšovaná alpská mrazivá zima je příjemná a samozřejmě se zde díky nízkým teplotám lyžuje na velmi kvalitní sněhové pokrývce. Ta v kombinaci s pečlivostí, s jakou se zde sjezdovky každý den upravují, zaručuje ty nejlepší zážitky z lyžování.

Lyžování si mohou turisté, kteří si vybrali Livigno jako místo, kam se právě oni vydají na zimní dovolenou z široké nabídky zájezdů, kterou každoročně cestovní kanceláře, specializující se právě na lyžařské zájezdy, svým klientům připravují, užít ve dvou zdejších skiareálech. Ty jsou od sebe vzdáleny asi 300 metrů a pravidelnou dopravu zajišťují bezplatné skibusy.

Na východní straně údolí Livigno se na hřebeni Monte Federia / Vetta Blesaccia rozkládá lyžařský areál Carosello, na opačné straně se pak po svazích Monte della Neve a Monte Sponda vinou do údolí tratě skiareálu Mottolino. Oba dohromady nabízejí svým návštěvníkům 115 kilometrů sjezdovek, z nichž je více než polovina středně náročných a příjemně svižných tratí. Livigno je vůbec mezi příznivci sjezdového lyžování známé jako sportovnější středisko, které vyhledávají pro lyžařské zájezdy spíše zkušení a zdatní jezdci, neboť ti si zde mohou během pobytu užít skvělého lyžování na prostorných a přitom rychlých sjezdovkách. A o nic nepřijdou ani vyznavači snowboardingu, neboť v údolí Livigno na ně čekají hned 3 snowparky, které jednoznačné patří ke světové špičce. To ale neznamená, že lyžařský začátečník by snad neměl v Livignu co pohledávat. Ve střední části skiareálu Mottolino se nacházejí příjemné modré tratě pro pohodové lyžování i těch z turistů, kteří zatím nemají se svahy Alp příliš mnoho zkušeností. Stejně tak se zde budou dobře cítit příznivci carvingového lyžování, neboť zdejší sjezdovky jsou dostatčně prostorné i pro jejich styl jízdy. Livigno má zkrátka pro každého lyžaře něco.

Livigno se též proslavilo mezi příznivci skialpinismu a jízdy ve volném terénu. Vzhledem k tomu, že většina sjezdovek a lanovek v Livignu se nachází nad hranicí lesa a přírodního sněhu je zde dostatek po celou zimní sezónu, fantazii milovníků širokých zasněžených plání se meze v žádném případě nekladou. Na příznivce běžeckého lyžování čekají v údolí Livigno 4 desítky kilometrů pečlivě upravovaných běžeckých tras jak pro klasický běžecký styl, tak také pro bruslení.

Na lyžařské zájezdy na hory do Livigna se však mohou směle vydat i nelyžaři, neboť nabídka doplňkových aktivit pro zimní dovolenou je tady více než pestrá a Livigno není jenom o lyžování. Hosté, ubytovaní v některém z mnoha hotelů nebo penzionů městečka Livigno tady mohou vyzkoušet například paragliding, jízdu zimní krajinou na koních nebo sněžných skútrech, bruslení na udržovaném kluzišti nedaleko centra obce, sáňkování, pěší zimní turistiku či lezení na umělé horolezecké stěně.

Po náročném dni stráveném na svazích nabízí Livigno celou řadu možností relaxace a odpočinku. Po setmění mohou turisté, kteří si zvolili lyžařské zájezdy do Livigna, uvolnit tělo a nechat zrelaxovat unavené svalstvo v krytém bazénu se saunou, navštívit po lyžování některé s wellness center, nebo se zabavit u hraní bowlingu nebo na diskotéce. Milovníky nakupování určitě potěší skutečnost, že Livigno je již od počátku 19. století bezcelní zónou a tak je zde možné nakoupit za výhodné ceny. Na zákazníky zde čeká přes 200 nejrůznějších obchodů a pak také celá řada restaurací, pizzerií a barů, kde je možné ochutnat něco z vyhlášené italské kuchyně nebo jen tak posedět a poklábosit s přáteli.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Livigna

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** Casa Soleil - Bilo 4Studio / Apartmán***
Livigno

Studio / Apartmán*** Casa Soleil - Mono 2Studio / Apartmán***
Livigno

Studio / Apartmán* Chalets La Golp, Gulliver a jinéStudio / Apartmán*
Livigno

Livigno - další odkazy

Zájezdy na hory do Livigna - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Livignu? Širokou nabídku ubytování v Livignu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist