Lyžařské zájezdy Paganella

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Paganelly. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete v Paganelle strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Paganelly, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Paganelly.

Lyžařské zájezdy do Paganelly

Zájezdy Paganella - ilustrační fotografie Zájezdy Paganella - ilustrační fotografie Zájezdy Paganella - ilustrační fotografie

V západních Dolomitech, nedaleko hlavního města provincie Trentino Trenta, se v nadmořské výšce od 1.000 do 2.000 metrů rozkládá pro lyžařské zájezdy vyhlášená oblast Paganella. I když se jedná o jeden z nejstarších areálů v Itálii, prochází zdejší infrastruktura neustálým rozvojem a každou zimní sezónu zde vyroste nový vlek, sjezdovka nebo alespoň nějaký hotel či penzion. Skvělé lyžování si zde užijí jak lyžařští začátečníci, tak také zkušení a zdatní sjezdaři. Lyžařské zájezdy do Paganelly jsou tak oblíbené i proto, že celá oblast je orientována na všechny skupiny návštěvníků od rodin s malými dětmi až po profesionály.

Paganella je mnohými znalci považována za kolébku italského sjezdového lyžování. Někdy bývá řazena k známému údolí Val di Sole a některé skiatlasy ji naopak považují za samostatnou oblast. Turisticky se region Paganella začal rozvíjet již ve 20. letech minulého století a první lyžařský vlek tady byl postaven už v roce 1928. Ve stejném roce se tady jel na známé sjezdovce Tre - Tre první sjezdařský závod, jenž se později stal součástí seriálu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Dnes už se v Paganelle tak významné závody nekonají a Světový pohár se přesunul do nedaleké Madonny di Campiglio.

Lyžařský areál Paganella je ideálním místem, kam se vypravit na lyžařské zájezdy do Itálie strávit zimní dovolenou. Nachází se na severních svazích 2.125 metrů vysokého masívu Paganella a tvoří jej lyžařská střediska Andalo, Fai della Paganella a Molveno. Zatímco Andalo a Fai della Paganella jsou lyžařsky propojené, Molveno má svůj lyžařský miniareálek.

Turisté, přijíždějící do regionu Paganella na lyžařské zájezdy, si mohou vybírat z celkem 35 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů technické obtížnosti. Většina zdejších tratí je na lyžařských mapách značena červenou barvou a jde tedy o středně náročné sjezdovky. Ty budou vyhovovat hlavně pokročilým lyžařům, ale ani začátečníci a rodiny s malými dětmi se nemusejí bát, že by si tady nezalyžovali. Celkem 9 kilometrů tvoří nenáročné modré tratě, 13 kilometrů je středně obtížných a zkušení sjezdaři tady dokonce najdou i jednu černě označenou trať. Jde o závodní trať Olympia, která vede od Albi de Mez v nadmořské výšce 1.789 metrů až k Pian Dosson o 300 výškových metrů níže. Nejdelší zdejší tratí je červená, 7 kilometrů dlouhá sjezdovka s celkovým převýšením více než 1 kilometr.

Přepravu lyžařů na sjezdovky tady zajišťuje moderní komplex sedačkových a kabinkových lanovek s přepravní kapacitou více než 25.000 osob. Z obcí Fai della Paganella a Andalo vede soustava lanovek, která vyveze vyznavače alpského stylu lyžování až na samotný vrchol Paganelly. Kromě skvělého lyžování poskytuje hřeben Paganella svým návštěvníkům také jedinečný výhled na zasněžené vrcholky Dolomiti Brenta i vzdálenější hřebeny Alp v rakouských údolích Stubaital a Zillertal.

Díky tomu, že sjezdovky skiareálu Pagenella jsou orientovány na severozápad a nacházejí se v příhodné nadmořské výšce, turisté přijíždějící sem na lyžařské zájezdy mají zaručenu kvalitní sněhovou pokrývku v průběhu celé lyžařské sezóny, která tu trvá od listopadu až do pozdního jara. Pokud by pokrývka přírodního sněhu nedostačovala, je v případě potřeby možné více než 95% sjezdovek uměle zasněžovat.

Dříve se oblast v okolí obcí Andalo a Fai della Paganella orientovala na lyžařské zájezdy hlavně pro rodiny s dětmi. To se ale během poslední doby změnilo a v současnosti se snaží nalákat i zdatné a zkušné lyžaře. Jak již bylo zmíněno výše, infrastruktura a zázemí se neustále modernizuje a každým rokem přibývají nová zařízení nebo se modernizují ta stávající.

Na děti, které s sebou rodiče vzali na lyžařské zájezdy do oblasti Paganella, tady čekají černé lyžařské školy, ve kterých si budou moci užít spoustu zábavy na na pojízdných kobercích a cvičných svazích.

Sjezdové lyžování ale není to jediným zimním sportem, který tady lze provozovat. Paganella určitě potěší i příznivce snowboardingu, na které tady čeká moderní funpark. A ani příznivci běžeckého lyžování tady nepřijdou zkrátka. Z obcí Andalo a Fai della Paganella je možné se napojit na dva běžecké okruhy, které mají délku 3 a 5 kilometrů. Vedle možností vyzkoušet si i další zimní sporty, jako je bruslení, sáňkování či výlety na sněžnicích, se tady také nabízí pestré možnosti indoor relaxace. Například v Andalu jsou v provozu moderní sportovní areály, z nichž nejoblíbenější je určitě vodní svět AcquaIn.

Co se týče aprés - ski, nejrušnějším místem oblasti Paganella je určitě Andalo. Kdo si však přijel na lyžařské zájezdy do Paganelly odpočinout, měl by hledat ubytování spíše ve Fai nebo v Molvenu. V těchto dvou obcích si navíc užijete i starobylou atmosféru italských horských vesniček, která se už bohužel z Dolomit postupně vytrácí.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Paganelly

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AndaloHotel***
Andalo

Hotel*** CanadaHotel***
Andalo

Hotel**** Corona DolomitesHotel****
Andalo

Hotel*** SplendidHotel***
Andalo

Paganella - další odkazy

Zájezdy na hory do Paganelly - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Paganelle? Širokou nabídku ubytování v Paganelle nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist