Lyžařské zájezdy Val di Fiemme / Obereggen

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Val di Fiemme nebo Obereggenu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Itálie a chcete ve Val di Fiemme nebo Obereggenu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Val di Fiemme nebo Obereggenu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Val di Fiemme nebo Obereggenu.

Lyžařské zájezdy do Val di Fiemme nebo Obereggenu

Zájezdy Val di Fiemme / Obereggen - ilustrační fotografie Zájezdy Val di Fiemme / Obereggen - ilustrační fotografie Zájezdy Val di Fiemme / Obereggen - ilustrační fotografie

Jedinečná lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen leží v provincii Trentino a její součástí jsou hned 4 skiareály, které nabízejí svým návštěvníkům, přijíždějícím do Itálie na lyžařské zájezdy, široké možnosti užít si to nejlepší lyžování v italských Alpách. Region je považován za jednu z nejvýznamnějších oblastí sjezdového i běžeckého lyžování a dalších zimních sportů v celé Itálii.

Údolí Val di Fiemme a nedaleká obec Obereggen nabízí svým hostům skvělé lyžařské terény všech stupňů obtížnosti, rozložené v ideálním poměru pro každého, kdo se na lyžařské zájezdy do údolí Val di Fiemme vypraví. Od úplných začátečníků, kteří tady najdou nenáročné a prostorné sjezdovky, na kterých se budou moci v jízdě na sjezdových lyžích či snowboardu zdokonalovat, přes pokročilé lyžaře, kteří vyhledávají sportovnější tratě až po zdatné a zkušené jezdce, kterým se nejvíce líbí na prudkých a technicky náročných sjezdovkách. Zajímavostí oblasti je, že na rozdíl od většiny oblastí alpského lyžování v Itálii, ve kterých převažují modré, nezáludné sjezdovky, jsou ve Val di Fiemme nejčastěji zastoupené středně těžké, červené sjezdové tratě.

Lyžařská oblast Val di Fiemme - Obereggen se může pyšnit jedním z vůbec nejmodernějších přepravních zařízení lyžařů na svahy. A to nejen v Itálii, ale dokonce v celoevropském měřítku. Samozřejmě nechybí zasněžovací zařízení, které je instalováno na většině sjezdovek v oblasti. Je tedy více než zřejmé, že lyžařské zájezdy si na zdejších svazích dokonale užijete.

Skipas pro oblast Val di Fiemme / Obereggen zahrnuje čtveřici lyžařských areálů Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia a Passo Rolle. Centrem oblasti je městečko Cavalese, nacházející se v nadmořské výšce 1.000 metrů. Přes řeku Avisio, která údolím protéká, vede z Cavalese lanovka na úpatí hory Paion. Na jejích severních svazích se nachází skiareál Alpe Cermis, který nabízí, díky své severní orientaci, vysokou jistotu přírodní sněhové pokrývky prakticky po celou zimní sezónu. Příznivci sjezdového lyžování tady mají k dispozici asi 25 kilometrů sjezdovek většinou střední technické obtížnosti. Zkušení jezdci by určitě měli vyzkoušet náročný černý sjezd z vrcholku hory až dolů do údolí. 7 kilometrů dlouhá trať je čistou esencí toho nejlepšího lyžování v Itálii. Na horní polovině hory, která je jen velmi řídce zalesněna, se zase bude líbit pohodovějším lyžařům, neboť tady převládají prostorné červené a modré tratě, na kterých je možné si užít skvělého carvingového lyžování.

Největším lyžařským areálem v oblasti Val di Fiemme / Obereggen je s téměř 50 kilometry sjezdovek Ski Center Latemar. Ten se nachází asi 10 kilometrů severovýchodním směrem od Cavalese pod stejnojmenným masivem, který dosahuje výšky téměř 2.500 metrů. Jeho jihovýchodní svahy jsou protkány sjezdovkami nejčastěji lehké a středně těžké obtížnosti, na které míří jak zkušení lyžaři, tak také začátečníci a rodiny s malými dětmi. Lyžařský areál Ski Center Latemar se táhne od městečka Predazzo přes Pampeago až do vesničky Obereggen, která je pro lyžařské zájezdy velmi oblíbená. Hlavní trasy jsou téměř výhradně červené, modré sjezdovky se nacházejí povětšinou nad vesničkou Pampeago a technicky náročné černé tratě se spouštějí z vrcholku Pala di Santa.

Lyžařský areál Alpe Lusia se nachází asi 15 kilometrů od Cavalese a 5 kilometrů od Predazza. Turisté na lyžařských zájezdech, kteří jsou ubytováni v Predazzu, si mohou vybrat, odkud do skiareálu na lyžování nastoupí. Buď se mohou vydat severním směrem asi 7 kilometrů do vesničky Moena a nad ní si užít severně orientované, svižné červené sjezdovky sportovnějšího rázu, nebo na východ, do asi 5 kilometrů vzdáleného Bellamonte, a tady si užívat jižně orientovaných slunečních plání s širokými a mírnějšími sjezdovkami.

Nejvýše položeným skiareálem v oblasti Val di Fiemme / Obereggen je Passo Rolle, které se nachází v nadomořské výšce 1.984 metrů. Lyžařský areál to není nijak velký, lyžaři tady mají k dispozici jen 3 sedačkové lanovky a pár lyžařských vleků. Jistota přírodního sněhu od podzimu do jara je tady však díky poloze téměř absolutní. Passo Rolle bývá někdy řazeno k oblíbené oblasti pro lyžařské zájezdy San Martino di Castrozza. Všechny lyžařské areály oblasti Val di Fiemme / Obereggen jsou propojeny skibusy, takže zájemci o lyžování ve vzdálenějších centrech od jejich ubytování mohou využít místních dopravních služeb, nebo se na lyžování vydávat svým vlastním vozem.

Zima v lyžařských střediscích oblasti Val di Fiemme - Obereggen všek neznamená jen nejrůznější příležitosti pro lyžařské zájezdy a prožití aktivní zimní dovolené jen pro příznivce sjezdového lyžování. Oblast podél říčky Avisio se proslavila i mezi příznivci běžeckého lyžování. Místo konání Mistrovství světa v klasickém lyžování z roku 2003 nabízí běžkařům ideální terény, na kterých se navíc každým rokem běhá náročná Marcialonga. Běžci tu mají k dispozici přes 100 kilometrů stop všech stupňů obtížnosti, které vedou přes údolí.

Velmi vhodný je region Val di Fiemme / Obereggen i pro lyžařské zájezdy, lyžování a další zimní zábavu rodin s dětmi. Přátelská, a v mnoha případech až rodinná, pohostinnost této oblasti zaručuje příjemně strávenou zimní dovolenou plnou zábavy. Středika nabízejí také mnoho dalších možností zábavy a trávení volného času i mimo sjezdovky. Turisté tady mohou vyzkoušet sáňkování, zimní turistiku, výlety na sněžnicích, bruslení na zimním stadionu nebo na přírodním kluzišti a spoustu dalších aktivit. Ale nejen bílé sporty jsou v údolí Val di Fiemme populární. Nabízí se zde také možnosti relaxace strávené při plavání v krytém bazénu, bowlingu, tenisu a nebo můžete navštívit některé z muzeí, kostelů a starých vesnických center.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Val di Fiemme nebo Obereggenu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Alla RoccaHotel***
Varena

Hotel**** BellavistaHotel****
Cavalese

Aparthotel*** Des AlpesAparthotel***
Cavalese

Hotel**** Grünwald s bazénemHotel****
Cavalese

Hotel**** LagoraiHotel****
Cavalese

Aparthotel*** MajesticAparthotel***
Predazzo

Hotel*** MontanaraHotel***
Ziano di Fiemme

Hotel**** Parkhotel BellacostaHotel****
Cavalese

Studio / Apartmán*** Residence LagoraiStudio / Apartmán***
Tesero

Hotel**** Sporthotel ObereggenHotel****
Obereggen

Hotel*** SportingHotel***
Cavalese

Hotel*** Trunka LunkaHotel***
Cavalese

Val di Fiemme / Obereggen - další odkazy

Zájezdy na hory do Val di Fiemme nebo Obereggenu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování ve Val di Fiemme nebo Obereggenu? Širokou nabídku ubytování ve Val di Fiemme nebo Obereggenu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Itálie a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist