Lyžařské zájezdy Achensee Region

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do regionu Achensee. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v regionu Achensee strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do regionu Achensee, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do regionu Achensee.

Lyžařské zájezdy do regionu Achensee

Zájezdy Achensee Region - ilustrační fotografie Zájezdy Achensee Region - ilustrační fotografie Zájezdy Achensee Region - ilustrační fotografie

Zimní návštěvníci lyžařské oblasti Achensee na severu Rakouska, nedaleko hranice s Německem, oceňují především malebná vysokohorské údolí s rodinnými městečky Achenkirch, Maurach a Pertisau, stejně jako rozmanité lyžařské areály. Dobré pověsti se těší také hustá síť běžkařských tras a turistických stezek kolem jezera Achensee a lyžařské zájezdy do této oblasti jsou vyhledávány především jedinci, kteří nepovažují sportovní lyžování za svou prioritu a jedou si na lyžařský zájezd do Rakouska hlavně odpočinou. Achensee je největším jezerem v Tyrolsku a také pojítko oblíbené rekreační oblasti, která je díky bohatým sportovním příležitostem nazývána též jako Sport & Vital Park. Skipas této oblasti je platný na všech lanovkách a vlecích v Maurachu, Achenkirchu i Pertisau.

Největší výběr vleků a sjezdových tratí nabízí skiareál Christlum s příjemně širokými sjezdovkami, které se táhnou do údolí až ze samotného vrcholku. Mírné a středně těžké svahy tu jednoznačně dominují, pouze sjezdovky přes Gföllalmgraben a svah s boulemi jsou hodně náročné. V nejvyšších částech lyžařského areálu Christlum, kde již nerostou stromy, najdete ten nejlepší sníh a dostatečně velký prostor k carvingovému lyžování či začátečnické široké obloučky. Ne příliž zkušení příznivci alpského lyžování najdou v Christlumu ideální prostor u vleků Brandtal a Nordhangschlepplift. Dětská lyžařská školka je umístěna u horní stanice lanovky Christlum Express.

Příjemná je nabídka sjezdovek ve zbývajících dvou lyžařských oblastech na jižním okraji jezera Achensee, mezi lyžařským areálem Rofan a pohořím Karwendelgebirge. Lanovka Rofanseilbahn vede z Maurachu ke sjezdovkám v oblasti kolem horské chaty Erfurt Hütte, která je populární i mezi pěšími turisty. Zdejší nabídka sjezdovek zahrnuje mírné lyžařské louky pro pohodové lyžování v prostoru kolem horní stanice lanovky a dva dlouhé sjezdy k Mauritzalmu. Kromě středně těžké a dostatečně prostorné tratě zde mají zkušení jezdci připravenou také jednu černou, technicky náročnou sjezdovku. Na sjezdovky lyžařského areálu Rofan se dostanete kromě již zmíněné lanovky též 2 sedačkovými lanovkami a třemi lyžařskými vleky, s celkovou přepravní kapacitou asi 3.200 osob za hodinu. Tady si najde oblíbený svah opravdu každý lyžař - od začátečníků až po experty.

Na Rofan láká příznivce sjezdového lyžování vcelku pestrá nabídka 14 kilometrů sjezdovek všech úrovní obtížnosti a k tomu ještě sluneční terasa, která láká během odpočinku mezi jednotlivými jízdami k načerpání nových sil. Nejdelší sjezdovkou je Rofanabfahrt s délkou 6 kilometrů a nejtěžším sjezdem je Mauritz s délkou 900 metrů. Bylo také nainstalováno zařízení umělého zasněžování, které může pokrýt umělým sněhem sjezdovky od horní stanice dvousedačkové lanovky Rofan až k dolní stanici nové dvousedačkové lanovky Mauritz.

Pro celé rodiny, které se též často vydávají do oblasti Achensee na lyžařské zájezdy a to nejen kvůli lyžování, je tady připraveno mnoho zábavy i mimo sjezdovky. Za všechny stojí za to zmínit například sáňkařská dráha, kluziště, curling nebo jízda na saních tažených koňmi. V dětské lyžařské škole Eisys bude o vaše ratolesti dobře postaráno po celý den. Speciálně vyškolení instruktoři je pohlídají a formou hry se naučí i lyžovat. 1,5 kilometru dlouhá sáňkařská dráha se nachází v blízkosti lanovky Rofanseilbahn, v místní části Neumaurach. Každý den je na ní možné sáňkovat i večer, za umělého osvětlení. Další sáňkařská dráha je v Pertisau a má délku 1 kilometr.

Z obce Pertisau vede kabinková lanovka na Zwölferkopf s přehlednou nabídkou sjezdovek, zajímavé jsou především úzké lesní úseky přes Bärenbadalm. Lyžařský areál na Zwölferkopfu nabízí skvělé podmínky pro lyžování začátečníků i zkušených lyžařů a díky své přehlednosti i pro rodiny s dětmi. Jistá sněhová pokrývka po celou zimu, ovšem také velký zájem ze strany lyžařů, kteří se sem vydali na lyžařské zájezdy, charakterizují areál Zwölferkopf. V nabídce je 14 kilometrů sjezdovek, 6 lyžařských vleků a 1 kabinková lanovka, které se postarají o zajímavé zážitky z lyžování. V dětském klubu Bobo se ti nejmenší naučí první obloučky pod dohledem zkušených instruktorů. Novým hitem pro děti v Achentalu je snowtubing, 250 m dlouhá dráha přímo od horské restaurace Karwendel.

Tratě pro běžecké lyžování kolem obce Achenkirch nebo v klidném postranním údolí ze Steinbergu jsou skutečným zážitkem. Opravdovým vrcholem pro běžkaře je ale trať z Pertisau do údolí Falzthurntal, která vede těsně pod impozantními skalními stěnami Karwendelu v malebném a velmi slunném údolí. Celkem 95 kilometrů perfektně upravených běžkařských tratí nabízí ráj pro všechny běžkaře, od začátečníků až po profesionály. Zimní den s dostatkem slunce a čerstvého vzduchu v příjemné nadmořské výšce si můžete vychutnat také při pěší túře na Zwölferkopf. Dostatek zábavy nabízí nová sáňkařská dráha a chata Rodlhütte na úpatí hory.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do regionu Achensee

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Penzion*** SchrambacherhofPenzion***
Achensee

Achensee Region - další odkazy

Zájezdy na hory do regionu Achensee - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v regionu Achensee? Širokou nabídku ubytování v regionu Achensee nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist