Lyžařské zájezdy Dachstein / Schladming

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů na Dachstein nebo do Schladmingu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete na Dachsteinu nebo ve Schladmingu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů na Dachstein nebo do Schladmingu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy na Dachstein nebo do Schladmingu.

Lyžařské zájezdy na Dachstein nebo do Schladmingu

Zájezdy Dachstein / Schladming - ilustrační fotografie Zájezdy Dachstein / Schladming - ilustrační fotografie Zájezdy Dachstein / Schladming - ilustrační fotografie

Populární lyžařské středisko Schladming je centrem rozsáhlého lyžařského regionu Dachstein - Schladming. Lyžařské zájezdy do oblasti Schladming / Dachstein patří mezi českými příznivci sjezdového lyžování dlouhodobě mezi nejoblíbenější. Tento region v rakouské spolkové zemi Štýrsko láká své návštěvníky během zimního období především velkým počtem nejrůznějších svahů a sjezdovek, na nichž si mohou dosytosti užít toho nejlepšího lyžování v rakouských Alpách. Celkem mají příznivci zimních sportů k dispozici více než 170 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. O dopravu lyžařů na svahy se v oblasti Dachstein - Schladming stará 90 vesměs moderních lanovek a lyžařských vleků.

Vedle značených a upravovaných sjezdovek mají příznivci freeridingu k dispozici kilometry a kilometry neupravených svahů s hlubokým sněhem, vyznavači snowboardingu zase mohou otestovat své dovednosti hned v několika funparcích. Oblast v okolí Schladmingu je skutečným rájem zimních sportů a je tedy zřejmé, že zájem o lyžařské zájezdy na Dachstein a do Schladmingu i v budoucnosti ještě poroste.

O kvalitách celého regionu svědčí i skutečnost, že byl již několikrát pořadatelem závodů Mistrovství světa. Schladming pořádal Mistrovství světa v alpském lyžování v letech 1982 a pak také v roce 2013, nedaleká obec Ramsau / Dachstein zase pořádala Mistrovství světa v severských disciplínách v roce 1999. Vydejte se lyžařské zájezdy do jedné z nejvyhlášenějších oblastí alpského lyžování v Rakousku a prožijte jedinečnou zimní dovolenou buď ve Schladmingu, či v malebných vesničkách v okolí, ke kterým patří například Aich, Haus im Ennstal a Pichl / Mandling. Z většiny z nich se dá přímo vyjet do některého z místních skiareálů nebo stačí sednout na bezplatný skibus a nechat se bezpečně dovézt k zvolenému skiareálu.

Zdánlivě nekonečné sjezdovky se rozkládají prakticky kolem celého městečka Schladming. Lyžařská houpačka 4 Berge Schischaukel (houpačka přes 4 hory), kterou tvoří Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, nabízí turistům, kteří během zimy přicestovali do této oblasti na lyžařské zájezdy, pestrou nabídku sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti. Na vyznavače zimních sportů tady čeká na 115 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek, jejichž škála začíná na technicky jednoduchých, modrých tratí pro začátečníky a rodiny s dětmi přes středně náročné, červeně značené sjezdovky až po technicky nejnáročnější, černé svahy, na kterých se bude líbit zdatným a zkušeným lyžařům. Moderní vleky se postarají o to, že i při největším náporu návštěvníků se zde netvoří před jízdou na lyžování nepříjemné fronty.

I pro příznivce běžeckého lyžování je tu velmi potěšující nabídka. Více než 60 kilometrů tratí, situovaných v jedinečné krajině na náhorní plošině v okolí obce Ramsau am Dachstein, zve k dlouhým běžkařským túrám. Dole v údolí se pak podél říčky Enns táhnou další desítky kilometrů běžeckých tratí jak pro klasický styl, tak i pro bruslení. K tomu je v oblasti Dachstein - Schladming ještě upravováno 50 kilometrů zimních turistických stezek pro pěší turistiku. A i v tomto případě platí, že region Dachstein - Schladming je v zimě unikátním světem, ve kterém se mísí moderní civilizace s dávnou alpskou romantikou.

Také snowboardisté, kteří se sem vydají na lyžařské zájezdy, najdou v oblasti Schladming - Rohrmoos a přilehlých skiareálech mnoho skvělých příležitostí, kde mohou vyzkoušet a otestovat své schopnosti. Na vrcholku Hochwurzen najdou freestylisté a příznivci adrenalinového lyžování opravdu vzrušující výzvy v podobě curbboxu, corneru, rail-line a 2 kickery. Od pondělí do soboty se tady mohou nadšenci do jízdy na lyžařských atrakcí a překážkách lyžovat i po setmění za umělého osvětlení. Mimo svahy se pak nacházejí další hot spoty, které nadchnou i ty nejzkušenější ridery.

V městečku Schladming se nachází také speciální lyžařská škola pro osoby se zdravotním postižením. Tato jedinečná nabídka umožňuje i těmto lidem naučit se lyžovat formou hry. Pro každý typ postižení jsou pomůcky nastaveny individuálně a pro každého tad najdou zkušení instruktoří ideální řešení. Ve spojení s bezbariérovým ​​ubytováním pak plnohodnotné zimní dovolené v Rakousku pro osoby se zdravotním postižením nestojí nic v cestě.

Radost malým i velkým jistě udělá v oblasti Schladming / Dachstein také sáňkování. Přírodní sáňkařská dráha má délku 7,5 kilometru a jízda na ní je možná jak během dne, tak také v noci, kdy je dráha osvětlená. To je vítanou zprávou pro všechny, kdo sem přijíždí na lyžařské zájezdy s tím, že se chce přes den naplno věnovat lyžování a na sáňkování si udělá čas až po setmění. Mimo sjezdovky si v oblasti Schladming můžete odpočinout v příjemně prohřáté vodě místních bazénů nebo wellness studia InJoy. Nechte vaše tělo a mysl odpočívat v sauně či ve whirlpoolu a připravte svaly na další den na sjezdovkách.

Aprés - ski patří v Rakousku a třeba i v Itálii ke každé správné zimní dovolené. Kdo by nechtěl zažít ajímavé seznamovací večírky v některém z horských barů anebo dlouhé noci na lyžařských párty? To vše je možné v městečku Schladming prakticky bez omezení. Ať už chcete večery trávit u krbu, tancem po celou noc v jedné ze dvou diskoték nebo posezením s přáteli v mnoha zdejších barech. S okouzlujícími kulisami horského masivu Dachstein v pozadí sotva vyjdete před dveře vašeho ubytování jen dokresluje krásnou zimní dovolenou a takřka dokonalé lyžařské zájezdy v populárním lyžařském středisku v Rakousku.

Malé, ale příjemné městečko Aich leží v nadmořské výšce si 750 metrů východně od centra Schladming. A i zde stojí v popředí zájmu především lyžování, zábava na sněhu a aktivní relaxace. Obzvláště příjemná je blízkost lyžařského areálu Hauser Kaibling. S asi 1 kilometr vzdáleným lyžařským vlekem se dostanete pohodlně přímo do srdce skiareálu na vrcholku Kaibling. Mimo sjezdovky si v Aichu můžete vyzkoušet sáňkování, turistiku a popřípadě ve volnočasovém centru bruslení, curling a lední hokej. Skvělý výhled si můžete vychutnat v baru horského hostince Berggasthofs Scharfetter s teplými a studenými nápoji. Perfektní atmosféra aprés - ski panuje také v době, kdy už se zastaví lyžařské vleky, u dolní stanice ve WM - Aréně, kde se dokonce večer pořádají diskotéky.

Ve východní části oblasti Dachstein - Schladming, nedaleko vesničky Aich, se rozkládá i obec Haus pod vrcholkem Hauser Kaibling, kterému dala i jméno. Na severu vyčnívá náhorní plošina obce Ramsau a pak už se zvedají majestátné štíty masivu Dachstein. Spolu s vesničkami Aich a Gössenberg patří obec Haus k nejtradičnějším a nejkrásnějším střediskům ve Štýrsku. Ve východním vstupu do lyžařské houpačky 4 Berge Schischaukel si můžete užít lyžování na klidných sjezdovkách skiareálu Galsterbergalm. Mnoho možností, jako je například jízda na saních tažených koňmi, zimní turistika, curling či také zimní sportovní muzeum, nabízí příležitost ke strávení volného času i mimo sjezdovky. A lyžařské zájezdy jsou pro aktivní zimní odpočinek jako stvořené.

Mandling na řece Enns leží na opačné straně regionu Dachstein / Schladming, v nádherném horském světě pod dachsteinským masivem, na úpatí Reiteralmu. Komfort a pohostinnost, které jsou známé až za hranicemi Rakouska, jsou zvláštními rysy tohoto střediska. Přímo z místa můžete vystoupat s moderními vleky snadno a přímo do sluncem zalité krajiny zimních sportů na Reiteralmu a užít si to nejlepší lyžování. Nádherné zimní turistické stezky, sněžnicové a nordic walking túry, snowtubing a sáňkařská dráha se postarají o pestrou a zajímavou zimní dovolenou.

Zimní dovolená a zájezdy na hory na Dachstein nebo do Schladmingu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Berghotel TürlwandHotel***
Ramsau am Dachstein

Privátní / Soukromé ubytování** HelvetiaPrivátní / Soukromé ubytování**
Ramsau am Dachstein

Hotel**** HerrschaftstaverneHotel****
Haus - Aich - Gössenberg

Penzion** Royer - PoisPenzion**
Ramsau am Dachstein

Penzion*** SonnenhügelPenzion***
Ramsau am Dachstein

Dachstein / Schladming - další odkazy

Zájezdy na hory na Dachstein nebo do Schladmingu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu? Širokou nabídku ubytování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Dachstein / Schladming - alternativní nabídky

Lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu vás nezlákalo?

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist