Lyžařské zájezdy Dachstein West a Lammertal

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Dachsteinu West nebo Lammertalu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Dachsteinu West nebo Lammertalu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Dachsteinu West nebo Lammertalu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Dachsteinu West nebo Lammertalu.

Lyžařské zájezdy do Dachsteinu West nebo Lammertalu

Zájezdy Dachstein West a Lammertal - ilustrační fotografie Zájezdy Dachstein West a Lammertal - ilustrační fotografie Zájezdy Dachstein West a Lammertal - ilustrační fotografie

Známá rakouská oblast pro lyžařské zájezdy na hory Dachstein West a Lammertal nabízí lyžařům, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou v regionu západně od dachsteinského ledovce, možnosti užít si lyžování na všech možných variantách sjezdovek od lehkých až po středně těžké. V několika zdejších skiareálech se lyžuje v nadmořských výškách od 780 do 1.600 metrů. Nejen díky své vhodné poloze uprostřed rakouského horského světa, ale také díky řadě zasněžovacích zařízení, je po celou zimní sezónu, od prosince do dubna, zajištěna sněhová pokrývka. Takže není třeba se obávat, že lyžařské zájezdy do oblasti Dachstein West - Lammertal by měly být zkaženy nedostatkem sněhu na svazích.

Přímo v lyžařském areálu Dachstein West se příznivcům sjezdového lyžování nabízí 77 km sjezdových tratí nejčastěji lehké až středně těžké obtížnosti. A díky lyžařskému spojení se šesti dalšími oblastmi (Freesports Arena Krippenstein - Obertraun, Katrin Alm - Bad Ischl, Karkogel - Abtenau, St. Martin, Lungötz a Feuerkogel v Ebensee) si mohou turisté, kteří si ke strávení své zimní dovolené vybrali lyžařské zájezdy do regionu Dachstein West, zalyžovat na 140 kilometrech sjezdovek.

Velmi populární, ale přitom ne přeplněná, střediska alpského lyžování ve zdejších údolích nabízejí přístup k široké síti sjezdovek. Obce Gosau, Russbach a Annaberg - Lungötz spojují rustikální šarm s nejmodernější nabídkou volnočasových aktivit a vítají každého hosta sympatickými hotely, penziony a apartmány a také velmi rozmanitou gastronomií. Ať už do lyžařské oblasti vstoupíte v Horním Rakousku nebo v Salcbursku, neboť region zasahuje do obou spolkových zemí, v každém místě se nacházejí u dolní stanice lanovky cvičné lyžařské vleky a barevný svět pro ty nejmenší. Region Dachstein West / Lammertal je totiž známý svým zaměřením na lyžování a rodinnou dovolenou a právě proto bývají lyžařské zájezdy právě do této části Rakouska mezi rodinami s malými dětmi tak oblíbené.

Lyžařská oblast, která je díky širokým sjezdovkám vhodná i pro začátečníky, je samozřejmě také ideálním místem působení profesionálních lyžařských škol. Dokonce i zimní dovolenkáře a lyžařské hosty, kteří si na lyžařské zájezdy nepřivezli žádná svá prkýnka, je v lyžařském středisku Dachstein West - Lammertal dobře postaráno. V prostoru dolních stanic největších místních lanovek se všude nacházejí dobře zásobené půjčovny lyží, které mají pro každého hosta a každý jeho požadavek připravené odpovídající vybavení. Přátelské a znalecké rady od vyškoleného personálu jsou samozřejmostí.

Zvláštní přátelskost k lyžování a rodinám s dětmi v této oblasti se vyznačuje mimo jiné širokou škálou nejrůznějších aktivit pro děti. V Russbachu byl vybudován Bärencamp, který dětem otevírá nové možnosti prozkoumat s lehkostí zasněženou krajinu. Na medvědích loukách s kouzelným kobercem a talířovými lyžařskými vleky nejsou první krůčky na lyžích vůbec těžké a děti si odtud odnášejí jen ty nejlepší vzpomínky na jejich první lyžování.

Na děti, které přicestovali do Dachstein West a údolí Lammertal na lyžařské zájezdy na hory, čekají velká překvapení v podobě medvědí střelby, slalomu nebo velkého sněhového hradu. Na malé profesionály tady dokonce čkají sjezdovky s boulemi a sjezdy s hlubokým sněhem. Medvědí svah u lyžařského vleku Hornbabylift je vyhrazen nejmenším před tím, než se vydají na strmější sjezdovky. A protože se i dospělí chtějí během lyžování na místních svazích bezstarostně bavit, pro děti ve věku od jednoho roku je určen dětský klub Spatzennest, což v překladu znamená Vrabčí hnízdo. Hlídání dětí je tady pro hosty z Russbachu k dispozici dokonce zdarma. Také Brumsiland v Gosau je ideální kombinací dětské zábavy a zimních sportů.

K lyžování v rodinné lyžařské oblasti Dachstein West a Lammertal patří samozřejmě také občerstvení během polední přestávky v jedné z několika desítek útulných horských chat. Tradiční chaty tady stále ještě nabízejí autentickou tradici a pohodlí. V rodinně vedených zařízeních dostanete regionální speciality a místní produkty a velmi přátelská atmosféra zve všechny lyžaře ke klidnému a pohodlnému zakončení sportovního dne.

Lyžařské skipasy platí kromě Gosau, Russbachu a Annabergu, také v dalších šesti lyžařských oblastech, včetně osvětlené sjezdovky v Lungötzu. Nejdelší zdejší sjezdovkou je červený sjezd Zwieselalm - Abfahrt o délce 4 kilometry, nejtěžší jsou zase černé sjezdy Alexandra Meissnitzer Strecke (1 kilometr), Kanonenrohr (1 kilometr) a Dürrnberg - Zinkenkogel (půl kilometru).

Snowpark v Gosau zve příznivce snowboardingu a adrenalinového lyžování k jedinečnému sněhovému dobrodružství. Funpark se nachází přímo vedle dolní stanice lanovky a má i vlastní vlek. Nový funpark v Russbachu Rookie Park u vleku Hornbabylift nabízí mnoho překážek a railů také pro začátečníky ve freestylu. Takže pokud chcete vyzkoušet své první triky na freestylových strakcích, lyžařské zájezdy do Gosau jsou tou správnou vobou. Slunná poloha dalšího místního funparku Trailer Park u vleku Heideggriedellift ho dělá výjimečným. Vrcholem je k jednomu boxu přistavený karavan (odtud jeho název), který lze použít jako zábavná překážka i jako chillout prostor.

Ne pouze sjezdovým lyžování však mohou trávit čas návštěvníci oblasti Dachstein - West a údolí Lammertal. Lyžařské zájezdy do těchto míst jsou známé i možnostmi aktivit mimo sjezdové tratě. V místě Annaberg - Lungötz je osvětlená sáňkařská dráha Neubach o celkové délce jednoho kilometru a v Gosau se dokonce sáňkuje na dráze Gosauschmied, která se vine po svahu v délce 2 a půl kilometru. Nejdelší zdejší sáňkařskou dráhou je Rinnbergalm v Russbachu, kde si mohou turisté užít jízdu na celých 5 kilometrech dráhy. Další dráha, určená k sáňkování, se nachází v St. Martinu am Tennengebirge.

Také běžecké lyžování má v oblasti Dachstein - West / Lammertal dlouhou tradici. Navíc spolu se vznikem Nordic Centra na Karkogelu je tento populární severský sport významnou prioritou ve sportovních plánech do budoucna této jedinečné rakouské lyžařské oblasti.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Dachsteinu West nebo Lammertalu

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v Dachsteinu West nebo Lammertalu žádné hotely s volnými termíny.
Dachstein West a Lammertal - další odkazy

Zájezdy na hory do Dachsteinu West nebo Lammertalu - mohlo by vás zajímat

Lyžařská oblast Dachstein West je velice oblíbená u rodin s dětmi, kterým nabízí skvělé možnosti zábavy ve svých střediscích. Turisté sem přijíždějí nejen v zimě na sjezdovky, ale také v létě za turistikou. Aktuální zprávy a informace o tom, co všechno Dachstein West nabízí, jaké je aktuální počasí a další zajímavé tipy, naleznete na stránkách zaměřených na Dachstein West.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

10.4.2018
Pětihvězdičkový hotel v Egyptě 9.990,-

            Egypt – Hurghada – Makadi Bay v termínu 13.4. (Pá) – 20.4. (Pá), na 8 dní s all inclusive…. [více]

26.3.2018
Kypr s all inclusive 17.580,-

Pobyt v oblíbeném hotelu ***** Acapulco Resort Convention & Spa Hotel na Kypru v termínu 12.5. (So) – 19.5. (So), 8 dní s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist