Lyžařské zájezdy Kaprun / Zell am See

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Kaprunu nebo Zell am See. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Kaprunu nebo Zell am See strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Kaprunu nebo Zell am See, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Kaprunu nebo Zell am See.

Lyžařské zájezdy do Kaprunu nebo Zell am See

Zájezdy Kaprun / Zell am See - ilustrační fotografie Zájezdy Kaprun / Zell am See - ilustrační fotografie Zájezdy Kaprun / Zell am See - ilustrační fotografie

Již od roku 1966 tvoří známou oblast oblast alpského lyžování Europa - Sportregion v rakouské spolkové zemi Salcbursko dvě známá lyžařská střediska Zell am See a Kaprun. Lyžařské zájezdy do této oblasti patří dlouhodobě k vůbec nejoblíbenějším, neboť tři zdejší skiareály nabízejí svým návštěvníkům jedny z nejlepších sjezdovek v celém Rakousku.

Region se nachází nedaleko dalších oblíbených oblastí pro lyžařské zájezdy na hory do Rakouska. Nejblíže se nachází Ski Cirkus, který tvoří skiareály u obcí Saalbach a Hinterglemm, jen o pár kilometrů dále se lyžuje v oblasti Hochkönigs Winterreich a jen necelých 20 kilometrů od Zellu am See a městečka Kaprun se nalézá poklidný skiareál Rauris.

Příznivci sjezdového lyžování si mohou nad obcemi Zell / See a Kaprun vybrat hned mezi třemi lyžařskými areály, které se od sebe navzájem velmi liší a každý je shopen svým návštěvníkům nabídnout něco jiného. Nad obcí Kaprun se nachází nejvýše položený ze zdejších lyžařských areálů ledovec Kitzsteinhorn. Pod ním, přístupný lanovkou přímo z obce Kaprun, se nalézá nejmenší a také nejnižší z místních skiareálů Maiskogel. A konečně u západního okraje městečka Zell am See se do výšky šplhá vrcholek Schmittenhöhe, po jehož svazích se vlní sjezdové tratě stejnojmenného lyžařského areálu.

Celkem mají turisté, kteří zvolili pro lyžařské zájezdy do Rakouska do regionu Kaprun - Zell am See k dispozici téměř 140 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Všechny lyžařské areály jsou navzájem propojeny bezplatnými skibusy, takže doprava mezi nimi není žádný problém. To se hodí například v případě, že se vydáte na lyžování na ledovec Kitzsteinhorn, ovšem počasí v tomto skiareálu se během dne zhorší a jízda na ledovci vás přestane bavit. Pak není nic jednoduššího, než sjet dolů do údolí, sednout na skibus a zbytek dne strávit v závětří na sjezdovkách lyžařského areálu Schmittenhöhe. Dopravu na sjezdovky zajišťuje na 50 moderních lanovek a vleků s dostatečnou přepravní kapacitou, takže fronty se tady tvoří jen skutečně výjimečně.

Centrem Europa Sportregionu je obec Zell am See, která se nachází na západním břehu jezera Zeller See. Prakticky za městem z opačné strany než je jezero se do výšky dvou tisíc metrů zvedá vrcholek Schmittenhöhe, na kterém se rozkládá stejně pojmenovaný skiareál. Vzhledem k jeho rozsáhlosti mají návštěvníci Zellu, kteří tráví své lyžařské zájezdy buď v některém z hotelů či penzionů přímo v městečku nebo v jeho blízkém okolí, možnost nechat se vyvézt na lyžování na Schmittenhöhe hned z několika míst. Nejčastějším nástupním místem je údolíčko Schmittental, odkud vedou na Schmittenhöhe hned 3 lanovky. Dvě z nich míří přímo k vrcholu, Sonnenalmbahn pak míří k horské stanici Sonnkogel.

Zajímavým místem pro nejrůznější aktivity je v zimním období také plocha zamrzlého jezera Zeller See. Kromě asi desetikilometrového okruhu pro běžecké lyžování, který je na jeho ledové ploše pečlivě udržován si tady dávají dostaveníčko turisté, kteří si chtějí zabruslit pod širým nebem s úžasným panoramatem zasněžených Alp v pozadí, stejně tak jako třeba hráči curlingu. I když se nejedná o typickou činnost pro lyžařské zájezdy do Rakouska, za vyzkoušení určitě stojí procházka po zamrzlé ploše jezera. Také je tady možné natrefit na plachtaře a surfaře po ledě stejně tak jako na kitery.

Po Zellu je druhým nejvýznamnějším centrem celé oblasti pro lyžařské zájezdy malebné městečko Kaprun. To leží asi 4 kilometry jihozápadně od Zellu přímo pod majestátným masivem Kitzstenhorn, který se nedaleko od městečka vypíná do výšky 3.203 metrů nad mořskou hladinu. Nedaleko od centra obce Kaprun vedou vzhůru na Kitzsteinhorn dvě souběžné lanovky. Ty dopravují turisty do stanice Langwied, což je nejníže položená stanice lanovek celého areálu ledovce. Dále pak pokračuje další dvojice lanovek až do Alpincentra, což je srdce areálu Kitzsteinhorn. Nacházejí se tady restaurace, obchody a také půjčovny vybavení pro lyžování.

Díky jistotě přírodního sněhu po celý rok se na ledovec Kitzsteinhorn sjíždějí na předsezónní přípravu reprezentační týmy ve sjezdovém lyžování z celého světa. Za nejkrásnější sjezdovku na Kitzsteinhornu je mnohými znalci považována trasa z nejvyššího bodu u horní stanice Gipfelstation ve výšce 3.029 metrů až k Alpincentru. Ale nejen sjezdařům se bude na Kitzsteinhornu líbit. Lyžařské zájezdy do městečka Kaprun jsou oblíbené i u vyznavačů snowboardingu a adrenalinových jezdců. Na ně čekají v areálu ledovce hned 3 funparky s mnoha atrakcemi a překážkami. Drobnou nevýhodou ledovce Kitzsteinhorn je fakt, že není možné se dostat zpět do údolní stanice lanovky u střediska Kaprun na lyžích, ale k návratu je nutné použít opět lanovku.

Nejmenším zdejším lyžařským areálem, do kterého je možné se dostat lanovkou přímo z obce Kaprun, je Maiskogel. Tento 1.675 metrů vysoký pahorek leží prakticky mezi svými známějšími bratříčky Kitzsteinhornem a Schmittenhöhe a svým návštěvníkům nabízí především nenáročné a pohodové sjezdové tratě. Pokud se na lyžařské zájezdy do střediska Kaprun či Zell am See vydají rodiny s malými dětmi, většinou tráví svůj čas lyžováním právě na Maiskogelu.

Ani příznivci běžeckého lyžování nepřijdou v regionu Kaprun - Zell am See zkrátka. V okolí jezera Zeller See je kvůli nim udržováno několik desítek kilometrů značených běžeckých stop jak pro klasický styl, tak také na bruslení. Celá oblast je napojena na sít běžeckých tras v okolních lyžařských oblastech, takže kdo je zvyklý na pořádnou zátěž, může se těšit na více než dvě stovky běžeckých stop.

Kromě sjezdového a běžeckého lyžování čeká v zimním období na návštěvníky Europa Sport Regionu Kaprun - Zell am See, kteří sem přijeli na lyžařské zájezdy ze všech koutů Evropy, celá řada dalších volnočasových aktivit. Je možné tady vyzkoušet zimní turistiku, sáňkování, výlety po okolí na sněžnicích a z náročnějších sportů třeba paragliding nebo závěsné létání.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Kaprunu nebo Zell am See

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Alpine Resort SchwebebahnHotel****
Zell am See

Hotel**** AntoniusHotel****
Kaprun

Hotel*** Bad NeunbrunnenHotel***
Maishofen

Hotel*** Feriendorf Ponyhof HollausHotel***
Fusch an der Glocknerstrasse

Penzion*** Gasthof HammerschmidtPenzion***
Maishofen

Penzion*** Gasthof SeestrandPenzion***
Zell am See

Hotel*** Gasthof Zur PostHotel***
Maishofen

Studio / Apartmán*** Chalets PonyhofStudio / Apartmán***
Fusch an der Glocknerstrasse

Hotel**** LatiniHotel****
Zell am See

Hotel*** LukashanslHotel***
Bruck

Hotel*** LukasmayrHotel***
Bruck

Studio / Apartmán*** Ponyhof SulzbachStudio / Apartmán***
Fusch an der Glocknerstrasse

Penzion*** RiederPenzion***
Kaprun

Hotel*** RömerhofHotel***
Fusch an der Glocknerstrasse

Kaprun / Zell am See - další odkazy

Zájezdy na hory do Kaprunu nebo Zell am See - mohlo by vás zajímat

Neomezené možnosti v lyžování, snowboardingu, jízdě na běžkách a zábavy naleznete v rakouské oblasti Kaprun / Zell am See. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších lyžařských oblastí v Rakousku obzvlášť pro zkušené lyžaře, protože je zde dostatek náročných sjezdovek. Aktuální stav a předpověď počasí naleznete na webu, který se zaměřuje svými informacemi na oblast Kaprun / Zell am See. Přijeďte navštívit toto království zábavy a určitě nebudete litovat.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist