Lyžařské zájezdy Kitzbühel a Kirchberg

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Kitzbühelu nebo Kirchbergu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Kitzbühelu nebo Kirchbergu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Kitzbühelu nebo Kirchbergu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Kitzbühelu nebo Kirchbergu.

Lyžařské zájezdy do Kitzbühelu nebo Kirchbergu

Zájezdy Kitzbühel a Kirchberg - ilustrační fotografie Zájezdy Kitzbühel a Kirchberg - ilustrační fotografie Zájezdy Kitzbühel a Kirchberg - ilustrační fotografie

Legendární Kitzbühel, častá zimní destinace pro lyžařské zájezdy do Rakouska, se nachází mezi městy Salzburg a Innsbruck na úpatí masívu Kitzbüheler Alpen. Městečko leží v údolí říčky Ache v nadmořské výšce 760 metrů a jen kousek od obce se na severovýchodě tyčí hora Kitzbüheler Horn, dosahující výšky 1.996 metrů a na opačné straně Kitzbühelu se do výšky 1.712 metrů zvedá světoznámý Hahnenkamm.

Kitzbühel je z pohledu alpského lyžování v Rakousku jakousi černou ovcí. Není největší lyžařskou oblastí Rakouska, neboť svou délkou sjezdovek se jen stěží vejde do první desítky rakouských lyžařských středisek, není ani nejvýše položenou a dokonce v prestižních testech nedostává ani zdaleka nejvíce bodů za pestrost a kvalitu lyžařských terénů, ovšem jeho sláva míří i tak hodně daleko za hranice Evropy a lyžařské zájezdy do Kitzbühelu patří u lyžařsky specializovaných cestovních kanceláří k žádanému artiklu.

Přeměna původní horské vesnice na moderní a exkluzivní středisko alpského lyžování světového významu začala v katastru obce Kitzbühel před více než jedním stoletím. Tehdy se tady pár lyžařských průkopníků rozhodl uspořádat první závody v jízdě na lyžích a tím položili základy pro současnou lyžařskou pověst střediska Kitzbühel. Ten je dnes jedním z nejvýznamnějších lyžařských center nejen v Rakousku a mezi příznivci sjezdového lyžování, kteří sem pravidelně přijíždějí na lyžařské zájezdy, je známý svou pestrou nabídkou sjezdových tratí mezi vrcholky Kitzbüheler Horn, Hahnenkamm, Pengelstein a nejvzdálenější Resterhöhe.

K tyroskému městečku Kitzbühel se váží takové pojmy sjezdového lyžování, jako je vrchol Hahnenkamm, sjezdovka Streif či skok Mausefalle. Vše začalo v lednu 1895 malým závodem, který pořádal lyžařský průkopník Franz Reisch pro sebe a pár svých přátel. Tento závod se však vydařil a již brzy se konaly pravidelně další soutěže. S výstavbou lanovky na Hahnenkamm v roce 1920 se pak Kitzbühel otevřel i pro širokou veřejnost.

V současnosti je Kitzbühel pravidelně v polovině ledna středobodem vesmíru alpského lyžování, neboť právě v tomto období se zde rok co rok koná právě na sjezdovce Streif nejprestižnější, ale také nejnebezpečnější závod Světového poháru alpského lyžování ve sjezdu mužů na světě. Kromě legendární sjezdovky jsou však svahy hory Hahnekamm nad Kitzbühelem vesměs nenáročné a lyžování si tady užijí předvším začínající a ne příliš zkušení jezdci.

Nenáročný charakter tratí je si směrem na jih velmi podobný v celém skiareálu a tak si mohou lyžařské zájezdy do Kitzbühelu užít i jedinci, kteří by si na Streif či jiné náročné tratě zatím netroufali. Modré sjezdovky stékají do údolí po celé délce lyžařského areálu Hahnenkamm, Ehrenbachhöhe, Steinbergkögel a Pengelstein až k městečku Aschau, do kterého se z horní stanice sedačkové lanovky nedaleko Pengelsteinu spouští agresivní černá trať. Drobnou nevýhodou této sjezdovky, na které si svižného lyžování užijí hlavně zdatní sjezdaři, je skutečnost, že nekončí u žádné lanovky a je třeba využít skibusu k dopravě zpět k lanovkám níže v údolí.

Kdo se chce vyhnout začátečníkům, kteří si oblíbili lyžařské zájezdy do této oblasti a rádi lyžují na sjezdových tratích přímo nad městečkem Kitzbühel, se může díky nově vybudované lanovce 3S přemístit do klidnější jižní části lyžařského areálu nad obec Jochberg. Lanovka 3S je právem zdejší pýchou a již pouhá jízda s ní patří k jedinečným zážitkům. Trasa o délce více než 3,5 kilometru slibuje lyžařům, kteří se tuto možnost dopravy rozhodnou využít, možnost doslova se proletět nad roklinou Hochsaukasergraben ve výšce bezmála půl kilometru nad zemí. Kdo takové výlety nemusí, může použít klasický skibus, který jede ze střediska Kitzbühel přes Jochberg až na horské sedlo Pass Thurn.

Na opačné straně městečka Kitzbühel se nacháhí vrcholek Kitzbüheler Horn. Na něm najdou turisté, kteří zvolili lyžařské zájezdy do Kitzbühelu jako způsob, jak chtějí strávit svojí zimní dovolenou, jak tratě pro sjezdové lyžování, tak také upravené běžecké a turistické trasy. Nejdelší místní sjezdovkou je trať z vrcholu až na kraj obce Kitzbühel, která na délku měří více než 7 kilmetrů a lyžaři při ní překonají výškový rozdíl téměř 1.200 metrů.

Kitzbüheler Horn je také místem, kde si dávají v oblasti Kitzbühel dostaveníčko příznivci snowboardingu. Nedaleko jeho vrcholu je pro ně udržován funpark s halfpipe, tratí pro boardercross, nejrůznějším skoky, raily a dalšími překážkami. Na nelyžaře tady pak čeká několik sáňkařských drah, které také velmi často využívají rodiny s malými dětmi.

Nejen lyžaři však směřují do regionu Kitzbühel / Kirchberg na lyžařské zájezdy. Kdo nelyžuje, může si vybrat ze spousty dalších možností, jak aktivě strávit čas své zimní dovolené. Stejně jako v okolí dalších rakouských lyžařských středisek, i tady jsou okolo obcí Kitzbühel a Kirchberg udržované tratě pro běžecké lyžování. Další možností je zamrzlé jezero Schwarzsee mezi Kitzbühelem a Kirchbergem, na jehož hladině je udržován ovál pro bruslení pod širým nebem. Na ledě se hraje metaná nebo se dá objet na 5 kilometrů dlouhém běžkařském okruhu. Turistická trasa, vedoucí kolem jezera, pak láká k příjemným procházkám zasněženou zimní krajinou.

Po lyžování mohou unavení sjezdaři zrelaxovat v místním aqucentru, které se nachází v centru obce poblíž dolní stanice lanovky na Hahnenkamm. Rodiny s dětmi mohou využít sáňkařskou dráhu v nedalekém Kirchbergu. Večer pak ožívá historické centrum městečka, kdy na své hosty čekají četné restaurace, bary a hospůdky, zvoucí na něco dobréhno k snědku či posezení s přáteli. Lyžařské zájezdy do Kitzbühelu jednoduše právem patří k velmi oblíbeným a žádaným způsobům, jak trávit zimní dovolenou v Rakousku.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Kitzbühelu nebo Kirchbergu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** KaiserfelsHotel****
St. Johann in Tirol

Hotel**** KroneckHotel****
Kirchberg

Hotel*** LifthotelHotel***
Kirchberg

Kitzbühel a Kirchberg - další odkazy

Zájezdy na hory do Kitzbühelu nebo Kirchbergu - mohlo by vás zajímat

Středisko Kitzbühel je známé daleko za hranicemi Evropy a to díky závodům Světového poháru na nejnebezpečnější trati na Hahnenkammu. Kromě lyžování si zde můžete užít brusle, běžky, ale také relaxaci v bazenu. Informace o kitzbühelských sjezdovkách, možnostech zábavy v zimě i v létě. popisy ubytování a aktuální zprávy z této oblíbené lyžařské oblasti naleznete na webu zaměřeném na Kitzbühel a Kirchberg. Vedle praktických informací pro lyžaře a náštěvníky zde najdete i aktuální stav a předpověď počasí.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist