Lyžařské zájezdy Lungau / Obertauern

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Lungau nebo Obertauern. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Lungau nebo Obertauern strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Lungau nebo Obertauern, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Lungau nebo Obertauern.

Lyžařské zájezdy do Lungau nebo Obertauern

Zájezdy Lungau / Obertauern - ilustrační fotografie Zájezdy Lungau / Obertauern - ilustrační fotografie Zájezdy Lungau / Obertauern - ilustrační fotografie

Na jižní straně rakouských Alp, ve spolkové zemi Salcbursko, tvoří Lungau slunečné údolí mezi pohořím Niedere Tauern na severu a Nockbergen na jihu. Položený na klidném místě, stranou od ruchu na sjezdovkách, nabízí region svým návštěvníkům, kteří právě sem cestují na lyžařské zájezdy, pestrý výběr skiareálů s vynikajícími sjezdovkami a velmi dobře udržovanými běžeckými stopami. Vesnice St. Michael, St. Margarethen, Mauterndorf a Mariapfarr si dosud udržely svou původní originalitu, která přitahuje zejména rodiny s dětmi. Praktické ubytování v blízkosti sjezdovek pak nabízí těm sportovcům, kteří chtějí strávit své lyžařské zájezdy v Rakousku přímo u sjezdových tratí, hotelová vesnice na Katschberghöhe. Jen asi 10 kilometrů odtud se nachází lyžařská oblast Obertauern.

Přehledný, a především místními obyvateli navštěvovaný, je nejmenší zdejší skiareál Fanningberg. Většina sjezdovek je jednoduchých, pouze pod Fanninghöhe vyžaduje prudší úsek sjezdovky trochu více lyžařských dovedností. Fanningberg je díky prakticky neustále slunečnému počasí a jistotě sněhu mnohými znalci lyžování v Rakousku považován za jednu z nejkrásnějších lyžařských oblastí spolkové země Salzbursko. Sjezdové tratě se tady nacházející se v nadmořské výšce 1.500 - 2.150 metrů a na příznivce sjezdového lyžování tady čeká více než 30 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí. Protože jde o rodinně zaměřený skiareál, nezapomíná se tady ani na ty nejmenší. Ti se mohou těšit na dětský Fanni park, několik jezdících koberců a mírné sjezdovky, ideální pro jejich první lyžařské obloučky. K odpočinku a posilnění během náročných dní na lyžích zvou horské chaty a restaurace. Zajímavostí je, že se zde každou středu pořádá sáňkařská párty na 8,5 kilometru dlouhé, osvětlené sáňkařské dráze.

Pestrá je lyžařská houpačka Speiereck - Grosseck, kde se ty nejlepší sjezdovky nacházejí v kotlině přímo pod vrcholkem Speierecku. Na vrcholu Speiereck, v nadmořské výšce 2.411 metrů, také začínají nádherné sjezdy v krásném hlubokém sněhu, které vás dříve či později dovedou do lyžařského areálu ve zmiňované kotlině. Velmi zajímavé jsou dlouhé sjezdy až dolů do údolí. V případě trasy na Mauterndorf je zpáteční cesta do lyžařské oblasti Speiereck - Grosseck bezproblémově zajištěna moderní gondolovou lanovkou, zatímco ze St. Michaelu na opačné straně skiareálu to zpátky trvá sedačkovou lanovkou o něco déle.

Největší výběr sjezdovek v Lungau nabízí zimní sportovní středisko Katschberg / Aineck. Ve vysokohorském průsmyku Katschbergu je spousta prostoru pro děti i mládež, takže sem na lyžařské zájezdy často směřují právě rodiny s dětmi. Na jejich ratolesti tady čekají uzavřené svahy s postavičkami, zatímco svahy nalevo i napravo od dětského areálu nabízejí sjezdovky, na kterých si užijí lyžování jak úplní začátečníci, tak i pokročilí a zkušení sjezdaři. Lyžařsky nejzajímavější je vrchol Aineck se sportovní sjezdovkou ke Katschbergu a velmi dlouhý sjezd na opačné straně hory, který vede do střediska St. Margarethen.

Celkem mají turisté, kteří využili možnost cestovat na lyžařské zájezdy do Lungau, v celé oblasti k dispozici na 130 kilometrů sjezdových tratí. Z toho je necelých 50 kilometrů značeno modře, přes 50 kilometrů červeně a něco málo přes 30 kilometrů je černých. Snowboardistům a freestylistům je určeno několik funparků s celou řadou nejrůznějších atrakcí. Například snowpark Fanningberg u Mariapfarru, který má slidy, jumpy a boardercross, nebo halfpipe Skirodeo na Katschberg - Ainecku u dolní stanice vleku Ainecklift o celkové délce 100 metrů. Nejlepší svahy s hlubokým sněhem jsou v prostoru sjezdu u vleku Lift III a nad chatou Bonnerhütte, směrem do vesničky St. Margarethen.

Více než 200 kilometrů běžeckých tras je v oblasti Lungau vzájemně propojeno a každý si tak zde snadno najde svůj oblíbený okruh nebo některou z etap na známé trase Murtalloipe. 20 kilometrů pro klasický běžecký styl na výškové stopě Schönfeld, která je vedena v nadmořských výškách mezi 1.700 a 2.050 metry a zdejší bruslařská stopa jsou z části využívány také rakouskou národní a též mezinárodní elitou běžkařů. Pro malé i velké návštěvníky je připraveno i několik sáňkařských drah. Například v St. Margarethen na Fischerkogelu o délce 2 kilometry, dráha u horské chaty Wildbachhütte s délkou 3,5 kilometru, nebo dráha u chaty Gamskogelhütte v Mauterndorfu, kde je možné i večerní sáňkování.

Lyžařská oblast Obertauern, která se nachází asi 20 kilometrů severním směrem od Lungau, je pestrou směsí všeho, co je pro dokonalé lyžařské zájezdy do rakouských Alp potřeba. Téměř jistá záruka sněhu, prvotřídní sjezdovky, krátké vzdálenosti a vzorně provozované aprés - ski aktivity lákají do horského sedla Tauernpass každým rokem tisíce příznivců sjezdového lyžování. Ve skiareálu Obertauern na stejnojmennou hotelovou vesničkou v nadmořské výšce 1.750 metrů v pohoří Radstädter Tauern mohou jeho návštěvníci vyrazit na lyžích doslova z hotelových dveří. Jen pár metrů od hotelů se nacházejí lanovky a vleky, které jsou vstupní branou do jedinečného lyžařského okruhu, tvořeném sítí moderních vleků a lanovek.

Lyžařské středisko Obertauern se během poslední doby zapsalo do elitní skupinky městeček a vesniček v Rakousku, kam jezdí na lyžařské zájezdy smetánka z celé Evropy. V nijak rozlehlém středisku Obertauern se však neplatí za široké a pestré možnosti lyžování, ale především za jedinečnou krásu okolní krajiny. Obertauern často bývá přirovnáván například ke Kitzbühelu, kde se pro změnu platí za možnost lyžování na pravděpodobně nejslavnější sjezdovce světa na vrcholu Hahnenkamm.

Hotelová vesnička s celou řadou ubytovacích kapacit včetně luxusních hotelů, cenově příznivějších penzionů a restaurací se nachází ve vysokohorském sedle Tauernpass, které se dá s pomocí navzájem propojených lanovek a vleků obkroužit bez nutnosti sundavat lyže. Návštěvníci střediska, kteří se rozhodli strávit své lyžařské zájezdy v této části Rakouska, mají na výběr jak z pohodlných turistických sjezdovek, které se určitě budou líbit začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi, tak také z poměrně ostrých a sportovních svahů. Vlastně záleží pouze na tom, zda se od svého hotelu vydají po nebo proti směru hodinových ručiček.

Velkou atrakcí pro zkušené a zdatné sjezaře je v oblasti Obertauern asi kilometrová sjezdovka G2, která patří k nejprudším tratím v celém Rakousku. Svah se však kvůli velkému sklonu neupravuje po celé své délce a tak lyžaři, kteří si na něj troufnou, chvílemi mizí z plochých pasáží mezi neupravovanými boulemi. Celková délka sjezdovek v areálu se blíží hodnotě 150 kilometrů, což je pro většinu sportovních fanoušků, kteří sem cestují na lyžařské zájezdy, dostatečná délka. Někteří zkušenější jezci však středisku Obertauern vyčítají malé převýšení zdejších sjezdových tratí, které dosahuje maxima někde kolem 600 výškových metrů.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Lungau nebo Obertauern

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Aktivhotel KarlaHotel****
Mauterndorf im Lungau

Lungau / Obertauern - další odkazy

Zájezdy na hory do Lungau nebo Obertauern - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Lungau? Širokou nabídku ubytování v Lungau nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist