Lyžařské zájezdy Mölltal

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Mölltalu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Mölltalu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Mölltalu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Mölltalu.

Lyžařské zájezdy do Mölltalu

Zájezdy Mölltal - ilustrační fotografie Zájezdy Mölltal - ilustrační fotografie Zájezdy Mölltal - ilustrační fotografie

Rakouský nejmladší lyžařský areál a jediná ledovcová lyžařská oblast na jih od hlavního hřebene Alp se třpytí sněhem a jsou tu k dispozici perfektní sjezdovky a moderní lanovky. Oblast celoročního lyžování pod Schareckem se nachází v nadmořské výšce až 3 122 m a nabízí nádherný panoramatický výhled až na Grossglockner a na Dolomity. Další pohledy se zdejším návštěvníkům Mallnitzu otevírají ve směru na Ankogel, na největší lyžařský areál v Korutanech, který se může pochlubit dlouhou tradicí zimních sportů.

Výstavba Mölltal-Expressu, nejdelší podzemní lanové dráhy na světě, byla tím opravdu rozhodujícím krokem v rozvoji místního lyžařského areálu Mölltaler Gletscherskigebiet. Od té doby se stal přístup ze Fraganttalu, z kratšího bočního údolí Mölltalu, velmi jednoduchým. Díky této lanovce se stala obec Flattach ještě ideálnější pro pobyt rodin s dětmi. Totéž platí pro klimatické lázně v Mallnitzu, vzdálené na pozadí masivních horských vrcholů pouhé 3 km od lyžařské oblasti Ankogel.

Sjezdovky zde vypadají jako „dálnice“ bez jakýchkoliv překážek, tak se dá asi nejlépe ve stručnosti charakterizovat lyžařský areál Mölltaler Gletscherskigebiet, výborný prostor k zimní rekreaci rodin s dětmi. Boardercrossová dráha, U – rampa (halfpipe) a dráha s vlnami lákají na Scharecku snowboardisty a lyžaře „nové školy“ k dobrodružství na věčném ledu. Milovníci freestylu také ocení místní sněhové podmínky, zejména v tzv. areálu hlubokého sněhu na ledovci. Určité zpestření pak přináší lyžařský skiareál Mallnitzer Skirevier na Ankogelu. Vzhledem ke skutečně mimořádně širokým sjezdovkám je zde dostatek prostoru pro každého.

Ti opravdu zkušení lyžaři budou nepochybně preferovat tamější 7 km dlouhý a velmi náročný sjezd až do údolí. Už dlouho také není žádným tajným tipem ani sjezdovka Tourenabfahrt z Elschesattelu až do salcburského údolí Gasteinertal. Speedflyeři a paraglidisté na lyžích tady doslova řádí ve spleti barev mezi nebem a zemí!

Mallnitz se může v Tauern a Seebachtalu po právu pochlubit čtyřmi skvělými běžkařskými trasami, kde panují opravdu ideální podmínky. Dokonce i během tání sněhu v údolí bývá stále v provozu okružní běžkařská trasa u jezera Stübele See u střední stanice lanovky, výšková trasa (Höhenloipe) na Jamnigalmu a 2,5 km dlouhá vysokohorská běžkařská trasa v nadmořské výšce 2 800 m na Mölltalském ledovci. Všude jsou optimální podmínky pro běh na lyžích.

V národním parku Hohe Tauern se místní správci neustále snaží udržovat pečlivě všechny stezky pro výlety na sněžnicích v perfektním stavu. Jmenujme alespoň romantickou trasu vedoucí divočinou údolí Tauerntal, kde jsou turisté doprovázeni zkušenými průvodci po stopách divokých zvířat.

Vaše lyžařská cesta začíná u té nejdelší podzemní lanové dráhy v Alpách. Po 8 minutách a 4,8 km, můžete v nadmořské výšce 2 200 m očekávat úplně jiný svět. Za hranicí lesa vás vyveze šestimístná kabinková lanovka Eisseebahn do nadmořské výšky více než 2 800 m do korutanské ledovcové oblasti. Před sebou spatříte Sonnblick a za sebou pak Grossglockner. Kromě těchto dvou horských velikánů se ale kolem vás bude tyčit dalších 28 horských vrcholů – zažijete tu ledovec na vlastní kůži ve všech jeho podobách.

Ledovec Mölltaler Gletscher nabízí na 71 km sjezdových tratí (lehké 24 km, středně náročné 26 km a těžké 21 km), z toho 7 km měří závodní trať mistrovství světa FIS a 1 km měří originální a jedinečná carvingová sjezdovka. Dále je tu snowboardový funpark s boardercrossovou tratí, kterou využívají převážně národní a mezinárodní lyžařské a snowboardové týmy pro optimální přípravu svých reprezentantů.

Nejmodernější lanovky a lyžařské vleky vás pohodlně a bezpečně dopraví až do nadmořské výšky 3 122 metrů, kde se nad vámi otevírají již jen nekonečné výhledy na okolní svět hor. Již během přepravy nahoru kabinkovou lanovkou na její horní stanici v nadmořské výšce 2 800 m uvidíte opravdu gigantickou stavbu ze skla a oceli. Impozantní horská restaurace stojí majestátně v samém středu lyžařského areálu a její skleněné průčelí odráží obraz okolních hor.

Typická korutanská přívětivost je patrná i v této restauraci, a tak jsou všichni návštěvníci restaurace i slunné terasy vítáni s úsměvem a s přátelským pozdravem. Mají tu opravdu veliký výběr všech možných lahodných pokrmů, skvělá pověst doprovází např. gulášovou polévku, šťavnatou vepřovou pečeni, čerstvý chléb a pečivo. Je zde i velký výběr zákusků, dortů a závinů - a to vše je domácí.

Kromě restaurace Panoramarestaurant Eissee doplňují nabídku skvělého občerstvení v oblasti Mölltaler Gletscher ještě např. horské chaty Weißseehaus, Duisburger Hütte a Goldgräberhütte. A ještě dříve, než se rozhodnete k sestupu do údolí za využití Gletscher Expressu, neměli byste opomenout vyzkoušet ani vydatné après-ski a okusit některý z horkých či chladných nápojů v Europabaru.

Mallnitz je synonymem pro dovolenou bez stresu v národním parku Hohe Tauern. V idylickém a nerušeném místě venkovského charakteru jsou skutečně hrdí na zdejší zdravý vzduch. Není to ovšem jen tak nějaká náhoda. Vzduch tu není otravován žádnými výfukovými plyny z automobilů, ani nějakými průmyslovými exhalacemi.

Vlastní městečko i jeho celá infrastruktura je zaměřena hlavně na své hosty. Vynikající hotely a penziony poskytují maximální pohodlí a turistické stezky jsou zcela přizpůsobeny požadavkům aktivních zážitků z tamější přírody. Lanovky a lyžařské vleky se starají o snadnou, rychlou a bezpečnou přepravu zimních hostů a krytý bazén zajišťuje bezvadné podmínky pro sportovní rovnováhu.

Již v prosinci se každoročně přemění toto městečko i okolní hory doslova v divukrásnou zimní pohádku, která dozajista nadchne všechny návštěvníky. Na zdejších lyžařských svazích se učilo lyžovat mnoho z pozdějších rakouských lyžařských „velikánů“. Ankogel, jakási hraniční hora mezi severem a jihem, je zásobena bohatou sněhovou nadílkou z obou stran pohoří Taury a k tomu je nutno ještě připočítat připravená zasněžovací zařízení. Takže sníh je v této části rakouské spolkové země Korutany opravdu po celou zimní sezónu zaručen.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Mölltalu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Mölltal - další odkazy

Zájezdy na hory do Mölltalu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Mölltalu? Širokou nabídku ubytování v Mölltalu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist