Lyžařské zájezdy Ötztal

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Ötztalu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Ötztalu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Ötztalu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Ötztalu.

Lyžařské zájezdy do Ötztalu

Zájezdy Ötztal - ilustrační fotografie Zájezdy Ötztal - ilustrační fotografie Zájezdy Ötztal - ilustrační fotografie

Přinejmenším od objevu Oetziho v roce 1991, ledovcové mumie z pozdního období neolitu, jsou Ötztalské Alpy známé po celém světě. Příznivci sjezdového lyžování ale tento region znali, a zejména dlouhé údolí Ötztal, již dlouho před tím a lyžařské zájezdy do této části Rakouska patřily vždy k velmi žádaným. Ötztalské sjezdovky jsou jak vysloveně lehké, tak také příjemně sportovní a vyznavači jízdy na zasněžených pláních tu narazí i na dvě opravdu působivé možnosti lyžování na ledovci. Zimní lyžařské zájezdy míří nejčastěji do hlavního centra Ötztalu, městečka Sölden, útulné vesničky Oetz na začátku údolí, luxusních středisek Obergurgl / Hochgurgl na jeho konci a v neposlední řadě též do rodinného střediska Vent v jednom z postranních údolí Ötztalu. Ovšem své osobité kouzlo má celé rozlehlé oblast Ötztal, které se táhne napříč Tyrolskem od Imstu až k hranicím s Itálií.

Málokterý jiný rakouský region nabízí v zimě turistům tak pestrý a rozsáhlý rekreační program pro lyžařské zájezdy jako právě Ötztal. Je ohraničen Stubaiskými a Ötztalskými Alpami a táhne se od Inntalu, kterým vede dálnice A12, až k hlavnímu alpskému hřebeni asi o 70 kilometrů jižněji. Přímo u jeho vstupu leží malé městečko Oetz, které svým hostům nabízí, spolu se sousedním městečkem Sautens, celou řadu možností možností, jak v této části údolí Ötztal příjemným způsobem strávit odpočinkovou zimní dovolenou.

Milovníci zimní turistiky či výletů na sněžnicích mohou vyrazit za hlubokým sněhem nad obec Habichen, vyznavači bruslení si zase skvěle užijí zimních radovánek na zamrzlé hladině romantického jezera Piburger See. Lyžaři, kteří cestují do střediska Oetz na lyžařské zájezdy, se většinou scházejí v rozsáhlém lyžařském areálu Hochoetz přímo nad městečkem. U střední stanice hlavní lanovky tohoto menšího skiareálu se pokoušejí taje lyžování zvládnout začátečníci a příjemné sjezdování si tady užívají také rodiny s dětmi.

Dalším zajímavým místem oblasti Ötztal je nepochybně Umhausen, jenž společně s Längenfeldem a Hubenem tvoří jakési centrum běžkařského sportu v Ötztalu. Skvělé výchozí body k různým běžeckým tratím představují trošku stranou položená městečka Niederthai, které leží v nadmořské výšce 1.550 metrů a Gries, jež se nachází ještě o 50 výškových metrů nad ním. Odpočinek po náročném běhu na lyžích si příznivci běžeckého lyžování rádi dopřávají v bazénovém komplexu Aqua Dome v Längenfeldu.

Jen několik kilometrů nad Lagenfeldem leží Sölden, živé centrum regionu Ötztal, kde zábava a akce hraje nejen během zimy hlavní roli. A je úplně jedno, zda tím myslíme skvělé lyžování na zdejších sjezdovkách, které si sem na lyžařské zájezdy přijíždí užívat každou sezónu tisíce sjezdařů a snowboardistů, anebo posezení v četných aprés - ski barech a diskotékách. Lyžaři, kteří se chtějí vyhnout přílišnému turistickému shonu, zřejmě uvítají možnost ubytování a prožití klidnější zimní dovolené v hotelové vesničce Hochsölden v nadmořské výšce 2.090 metrů.

Ještě dál pak leží v postranním údolí poklidný Vent, tradiční horolezecká vesnička na úpatí 3.772 metrů vysoké hory Wildspitze. Vyznavači skialpinismu a lyžařských túr určitě nepohrdnou vícedenní sportovní výzvou, spojenou se známou lyžařskou túrou Venter SkiRunde, vedoucí v okolí několika třítisícovek Ötztalských Alp. Milovníci sjezdového lyžování pak nad Ventem objeví dokonce i malý lyžařský areál.

Konec údolí Ötztal pak tvoří středisko Obergurgl - Pill v nadmořské výšce téměř 1.800 metrů. Nad ním, v nadmořské výšce 2.150 metrů, se pak nalézá Hochgurgl, hotelové městečko přímo u sjezdovek stejnojmenného lyžařského areálu. Zajímavostí této oblasti je, že vesnička Obergurgl, která leží v nadmořské výšce 1.930 metrů, je nejvýše položenou obcí s kostelem v celém Rakousku.

Rozsáhlý lyžařský areál Sölden nad stejnojmennou obcí se může pochlubit velmi rozmanitou škálou nejrůznějších sjezdovek a právem je považován za jeden z nejsportovnějších skiareálů nejen v oblasti Ötztal, ale v celém Rakousku. Kromě svižných sjezdovek s rychlými profily pro sportovnější lyžování se Ötztal Arena pyšní hned třemi třítisícovkami a dvěmi ledovcovými oblastmi. Zatímco ledovcové sjezdovky na ledovci Tiefenbach, který dosahuje nadmořské výšky až 3.309 metrů, a na ledovci Rettenbach pod vrcholem Schwarze Schneid, jež se šplhá do výšky 3.370 metrů, mají spíše mírný a pohodově rodinný charakter, jsou sjezdy na hoře Gaislachkogel, jež dosahuje výšky 3.058 metrů a nachází se jižně od obce Sölden, daleko náročnější a mnohem sportovnější.

Kromě rychlých sjezdovek sem lákají zimní návštěvníky na četné lyžařské zájezdy do oblasti Ötztal i poměrně strmé svahy přímo pod vrcholem Gaislachkogelu. Na druhé straně Rettenbachtalu pak objevíte rodinný lyžařský areál na Giggijochu, kam se můžete pohodlně přesunout za pomoci moderní sedačkové lanovky, která Rettenbachtal přemosťuje. Tento areál v horní části údolí Ötztal využívají hlavně méně sportovně založení lyžaři a rodiny s dětmi, poněvadž zdejší sjezdovky jsou široké jako dálnice. Určité lyžařské zkušenosti zase vyžadují sjezdovky na Schwarzkogelu a Hainbachjochu.

Nejdelší tratí v celém areálu Ötztal / Sölden je kombinace sjezdovek a lyžařských rout, která vede ze Schwarze Schneidu přes stanice lanovek Rettenbach až na okraj městečka Sölden. Trať má převýšení více než 1.900 metrů a na délku měří více než 14,5 kilometru. Jako malou odměnu za váš výkon si můžete během cesty dopřát zastávku u vyhlídkové plošiny, kterou navrhl mnichovský profesor Peter Schuck. Z vyhlídky je jedinečný pohled na Big 3, což jsou zdejší vrchoky Gaislachkogel, Tiefenbachkogel a Schwarze Schneid, které svou výškou přesahují 3.000 metrů.

Na konci údolí Ötztal, kde se krajina zvedá do značné výšky, se nacházejí dvě exkluzivní lyžařská střediska Obergurgl a Hochgurgl. Každý, kdo sem přijede na lyžařské zájezdy nebo zde tráví svou zimní dovolenou, určitě uvítá krátké vzdálenosti mezi zdejšími skiareály a zimními středisky, které jsou dosažitelné bez nutnosti nějaké další dopravy. Obě hlavní lyžařské hory, tedy Wurmkogel a Festkogel, jsou spojeny kabinkovou lanovkou a skýtají skutečně velkolepé a různorodé příležitosti k lyžování na sjezdovkách o různých stupních náročnosti. Během lyžování v těchto areálech se ocitnete až v nadmořské výšce kolem 3.000 metrů.

Wurmkogel je hora, tyčící se nad oblíbenou hotelovou vesničkou pro lyžařské zájezdy Hochgurgl, která se vypíná na terase nad samotným údolím Ötztal. Mezi nejoblíbenější sjezdovky patří Schneeteppiche pod Wurmkogelem, kde je hned vedle horní stanice lanovky k dispozici návštěvníkům Top Mountain Star. Jde o skutečně neobyčejný panoramatický bar s výhledem 360 stupňů na Jižní Tyrolsko a na Dolomity.

V údolí Ötztal naleznou milovníci běžeckého lyžování skvělé bílé stopy doslova všech úrovní obtížnosti, ať již k vysloveně sportovním účelům bruslařského stylu nebo k vysokohorskému běžkování. Centrum běhu na lyžích Längenfeld - Huben se může pochlubit skutečně obsáhlou sítí běžkařských stezek, která měří neuvěřitelných 60 kilometrů, včetně 10 kilometrů dlouhé bruslařské trati v oblasti Längenfelder Talboden mezi Hubenem a Au. Podobná běžkařská střediska Ötztal - Mitte a Umhausen / Niederthai / Tumpen / Köfels nabízejí několik tratí pro užití bruslařské metody a atraktivní horské trati, např. 18 kilometrů dlouhou stopu v Niederthai. Jistotu přítomnosti sněhové pokrývky budete mít i na bílých stopách v oblasti Obergurgl - Hochgurgl. Využití všech běžkařských tratí je v celé oblasti Ötztal zdarma.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Ötztalu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** RosmarieStudio / Apartmán***
Sölden

Ötztal - další odkazy

Zájezdy na hory do Ötztalu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Ötztalu? Širokou nabídku ubytování v Ötztalu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist