Lyžařské zájezdy Rauris

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Raurisu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Raurisu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Raurisu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Raurisu.

Lyžařské zájezdy do Raurisu

Zájezdy Rauris - ilustrační fotografie Zájezdy Rauris - ilustrační fotografie Zájezdy Rauris - ilustrační fotografie

Zlaté údolí – Goldene Tal, tak nazývali zlatokopové v 18. století Rauristal. Hodně ze své originality si až do dnešních časů zachovala tato poklidná obec v národním parku, na jejímž území nás přivítá malý, ale rozmanitý lyžařský areál pod Reißrachkopfem (2211 m). Ploché svahy, prakticky žádné čekací doby na vleky, kompaktní lyžařský areál - to vše přitahuje především rodiny s dětmi. Také vyznavači freeride si tady ale přijdou nepochybně na své.

Rauris je jednou z nejstarších osad ve východních Alpách, přes poklidné malé městečko se vine hlavní ulice s hospůdkami, obchody a supermarketem. Mnoho penziónů se stálými hosty a dva čtyřhvězdičkové hotely lákají hlavně rodiny. Samozřejmě, že to zde není nikterak přeplněné, a narazíme tu na četné pozvolné svahy, jako stvořené pro začátečníky. Tak se dá ve vší stručnosti asi nejlépe charakterizovat lyžařské středisko Skigebiet Rauriser Hochalmenbahnen.

Zdejší lyžařský areál přímo zaručuje přítomnost dostatečné sněhové pokrývky. Lanovka pohodlným a bezpečným způsobem doveze všechny návštěvníky, lyžaře i snowboardisty, až nahoru na samý vrchol Schwarzwand do nadmořské výšky 2.175 m. Tady pak narazíme na poměrně nenáročné svahy pro trošku pokročilejší začátečníky. Naprostí začátečníci by ale měli začít se svými prvními kroky v oblasti lyžování na místech, zvaných Helmalm zum Kreuzboden (svahy u Kreuzbodenu jsou také lépe sjízdné). Sjezd dolů do údolí, k lanovce Hochalmbahn vyžaduje již více lyžařské dovednosti. Na východním svahu (vpravo od Gratliftu) najdou to správné místo freerideři. Pod restaurací Kreuzboden (Piste 1) je skvělé místo pro carving.

V celém zimním areálu převládají lehké a středně těžké trati, jde vskutku o rodinný lyžařský areál. Začátečníci a děti objeví celkem plochý terén u údolní stanice lanovky Hochalmbahn. Široké údolí ovšem nabízí hodně zábavy i milovníkům běžek, ať již sportovní turistiku na běžkách nebo na okružní trati v osamělém Seidlwinkeltalu. Můžeme se i vypravit na jízdu s běžkami od jedné tamní osady ke druhé. Sportovně rekreační nabídku zdejšího lyžařského areálu ještě vhodným způsobem doplňují pěší turistika, jízda na saních tažených koňmi, sáňkování (i za svitu Měsíce).

Přehledný terén, žádný nával lidí a lehké sjezdovky – tak lze ve zkratce asi nejlépe charakterizovat lyžařské středisko Rauriser Hochalmen. Navíc je v tomto malém, ale krásném lyžařském areálu, sněhová pokrývka v zimě téměř jistá. Lanovka přiveze lyžaře a snowboardisty až do nadmořské výšky 2.175 m na Schwarzwand. Odtud startují milovníci zimních sportů dolů po poměrně jednoduchých sjezdovkách. Pokročilí i začátečníci si tady užijí dostatek radosti. Pro začátečníky je ale mnohem lepší prostor u Helmalm ve směru na Kreuzboden. Trať u Hochalmbahn vyžaduje určitou zkušenost a je tedy předurčena pro lyžaře, kteří již mají zkušenosti.

Freerideři zažijí své perfektní zimní dny na východním svahu vedle Gratliftu, kde na ně čeká mnoho sjezdovek. Celkově lze jen potvrdit, že zde dominují lehké a středně obtížné lyžařské terény. Začátečníci a děti si najdou své prostory se dvěma vleky a s pozvolným svahem u spodní stanice lanovky Hochalmbahn.

Pro vyznavače běhu na lyžích představuje zdejší široké údolí opravdový ráj. Záleží už jen na nás samých, zda se rozhodneme pro spíše nějakou sportovněji laděnou bílou stopu, či upřednostníme okružní trasu v Seidlwinkeltalu nebo budeme jen tak na běžkách přejíždět od jedné tamní údolní osady ke druhé. Pro rychlou večerní projížďku na běžkách najdeme skvělé místo přímo v Raurisu, kde mají vybudovanou poměrně krátkou, ale nádhernou běžkařskou trať, vedoucí podél potoka. Pěší turistika, jízda na saních tažených koňmi, sáňkování (i za svitu Měsíce) – to je celá řada alternativ ke sportovnímu lyžování. Kromě toho skýtá Rauristal v samém srdci Národního parku Hohe Tauern řadu krásných lyžařských výletů.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Raurisu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** SonnhofHotel***
Rauris

Rauris - další odkazy

Zájezdy na hory do Raurisu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Raurisu? Širokou nabídku ubytování v Raurisu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist