Lyžařské zájezdy Salzkammergut / Ausseerland

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Salzkammergutu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Salzkammergutu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Salzkammergutu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Salzkammergutu.

Lyžařské zájezdy do Salzkammergutu

Zájezdy Salzkammergut / Ausseerland - ilustrační fotografie Zájezdy Salzkammergut / Ausseerland - ilustrační fotografie Zájezdy Salzkammergut / Ausseerland - ilustrační fotografie

Ačkoliv je tato oblast spíše cílem klasických letních pobytů již od dob rakouského císařství, představuje region Ausseerland i vynikající podmínky pro zimní sportování, i když je to pořád tak trochu jakýsi tajný tip. Objevíte tady mnoho skvělých lyžařských terénů hlavně pro rodiny s dětmi a pro milovníky běžek, ale k tomu ještě musíte připočítat přímo divukrásnou romantickou krajinu jako z pohádky. Dá se jen potvrdit, že zde vládne taková příjemná a hodně nostalgická atmosféra.

Ausseerland bezpochyby okouzlí všechny návštěvníky nádhernými přírodními scenériemi, živými tradicemi, počínaje masopustními rozpustilostmi s bubnováním na bubínky a karnevalovým veselím se stříbrnými flitry, až ke každoročním oslavám Svatého Mikuláše v Bad Mitterndorfu. Tyhle krásné tradiční oslavy na sněhu jsou přímo jedinečné. Zdejší oblast kolem vzdušných lázní Altaussee a Bad Aussee leží v samém geografickém středu Rakouska a může se po právu chlubit i největším přírodním skokanským můstkem (Kulm), známým střediskem Bad Mitterndorf a poklidným městečkem Tauplitz.

Ve stručnosti řečeno, jedná se o skutečně rozsáhlý areál zimních sportů. Od dolní stanice lanovky skiareálu Loser, jen kousek nad jezerem Altaussee, se dostanete velmi rychle na vrchol, kde zažijete zcela unikátní nádherný výhled na celý Ausseerland. Ne nadarmo se tato stanice nazývá Loserfenster, tedy Loserské okno. Převažují zde lehké až střední svahy, ideální lyžařské loučky pro začátečníky a nenáročné lyžaře, kteří nevyžadují žádnou vysokohorskou polohu ve vysoké nadmořské výšce, ani žádnou vysloveně náročnou sjezdovku s černým označením. Některé svahy ale skýtají i craks – trhliny, čím ozvláštní již tak neobyčejný zážitek z jízdy na lyžích. Konečně, je tu pravidelným hostem i závod Evropského poháru.

Podobné podmínky panují i ve vedlejším, ale mnohem větším lyžařském areálu na Tauplitzalmu nad Bad Mitterndorfem. Příjezd až sem nahoru je možný buď po silnici, kde ovšem budeme muset zaplatit mýto, anebo raději použijte sedačkovou lanovkou z Tauplitzu. Snowboardisté ​​si určitě zaskotačí ve funparku Sandling am Loser a na Air Labu na Tauplitzalmu.

Běh na lyžích je v Ausseerlandu možno provozovat především v oblasti Steirischen Loipensiegel a běžkování je tu považováno za něco mnohem více, než jen za pouhý sport. Říká se, že každý běžkař tady do sebe během jízdy po bílých stopách načerpává zdravou přírodní sílu. Sportovci všech úrovní lyžařské zdatnosti a ambicí zde naleznou přímo ideální podmínky: Úplně ve spodní části areálu, u Altaussee a Bad Aussee, vede například běžkařská okružní trasa kolem jezera Ödensee.

Ve střední části areálu, u Bad Mitterndorfu je dozajista ta největší a nejrůznorodější síť všech možných běžkařských tratí, zatímco horní část areálu, tedy v okolí Tauplitzalmu, představuje skvělé místo s vynikajícími sněhovými podmínkami a s hustou sítí běžkařských tratí. Dokonce se zde rozhodly i některé lyžařské mezinárodní hvězdy zřídit tréninkový kemp. Jedna z bezesporu nejkrásnějších běžkařských bílých stop vede od Loser Maut na Blaa Alm.

Nadšení bruslaři si užijí na zamrzlé hladině jezera Grundlsee. Led je tu jako zrcadlo, jezero je napájeno vodou z okolních hor a led láká nejenom k procházkám, ale spíše také milovníky curlingu, bruslaře a hokejisty, kteří si všichni společně užívají tamní neopakovatelné speciální zimní atmosféry.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Salzkammergutu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Berghof TauplitzalmHotel***
Tauplitz

Salzkammergut / Ausseerland - další odkazy

Zájezdy na hory do Salzkammergutu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Salzkammergutu? Širokou nabídku ubytování v Salzkammergutu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist