Lyžařské zájezdy Uttendorf / Weisssee

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Uttendorfu nebo Weisssee. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Uttendorfu nebo Weisssee strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Uttendorfu nebo Weisssee, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Uttendorfu nebo Weisssee.

Lyžařské zájezdy do Uttendorfu nebo Weisssee

Zájezdy Uttendorf / Weisssee - ilustrační fotografie Zájezdy Uttendorf / Weisssee - ilustrační fotografie Zájezdy Uttendorf / Weisssee - ilustrační fotografie

Uprostřed národního parku Hohe Tauern, mezi Kitzbühelem a Kaprunem/Zell am See, se rozprostírá rekreační oblast Uttendorf-Weißsee se svým srdcem, oblastí Weißsee Gletscherwelt. Zdejší vysokohorská lyžařská Skiarena (1 480 – 2 600 m.n.. m.) se vyznačuje velkou jistotou přítomnosti sněhové pokrývky, je tu Rudolfshütte, komfortní horský hotel tamní lyžařské oblasti a díky lyžařským túrám poznáte překrásné zdejší okolí.

Přehledný terén, komfortní a stylové ubytování, to je v krátkosti rekreační oblast Uttendorf-Weißsee. Každý, kdo se rozhodne strávit svou dovolenou právě v idylickém Uttendorfu, si může vybrat ubytování v některém z tradičních hostinců, ve stylových penzionech či apartmánech nebo třeba i ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Další možnosti se vám otevírají v Enzingerbodenu ve Stubachtalu, ve Einstiegstoru v oblasti Weißsee Gletscherwelt anebo přímo v lyžařském areálu, na Rudolfshütte. Toto je komfortní horský hotel v nadmořské výšce 2 315 m se saunou, plaveckým bazénem a vnitřní lezeckou stěnou. Weißsee Gletscherwelt je malý, ale naprosto okouzlující resort.

Netvoří se tu žádné fronty na lyžařské vleky a můžete se těšit na příjemně prázdné, převážně středně obtížné lyžařské tratě. Díky zdejší nadmořské výšce je také téměř jisté, že zde bude ležet sníh po celou zimu. Skutečně jen ojediněle tady pomáhají přírodě pomocí sněhových děl a v naprosté většině případů sjíždějí tamější zimní hosté svahy po přírodním sněhu, jako např. pod Medelzkopfem.

Ideálním územím pro lyžařské začátečníky a pro děti je území kolem střední stanice lanovky na Grünseee, kde si tito lyžaři mohou bez obav vyzkoušet na mírném svahu své první zatáčky na sněhu. Příhodný je tento lyžařský areál i pro rodiny s dětmi co se týká cen, dvě děti do 12 let mají v doprovodu rodičů lyžování zdarma. Snowboardisté tu mají od jara roku 2005 opět něco nového – byl otevřen nový funpark Lakeside. Opravdoví lyžařští znalci pak nepochybně ocení tratě pod Medelzkopfem a freeriderům je předurčeno hned několik tratí bezprostředně vedle sjezdovek. Milovníci lyžařských túr určitě nepohrdnou vyjížďkami na běžkách do okolí tamních třítisícovek, mezi ty nejoblíbenější patří bezpochyby túry na Sonnblick a na Granatspitze.

Weißsee Gletscherwelt je malý, ale velmi půvabný lyžařský areál, kde je díky poměrně vysoké nadmořské výšce (2 600 m) praktická jistota sněhu. Bez nějakých nepříjemných potíží a tlačenic u vleků se zde můžeme zcela oddat poklidnému lyžování na tom nejlepším přírodním sněhu. Je-li na přírodní sníh ještě brzy, také to není žádná tragédie, poněvadž nastupuje umělé zasněžování. Okolí lyžařského vleku poblíž horského hotelu Rudolfshütte, stejně jako svah ke střední stanici lanovky Grünsee, jsou totiž pokryty umělým sněhem. Většina sjezdovek v lyžařském středisku se nachází skutečně nedaleko od sebe. Různorodá je trasa o délce 8 km z Medelz až do údolí. Začátečníci a děti mohou vyzkoušet prostory u střední stanice lanovky Grünsee (205 m dlouhý talířový vlek), kde jsou skutečně velice mírné svahy.

Pro malé děti je připraveno cvičiště u dolní stanice Enzingerboden (velmi mírné svahy, 150 m dlouhý dopravník). Freeriderům se naskytnou skvělé příležitosti hned vedle sjezdovek a milovníci túr si přijdou na své při výletech v okolí tamějších třítisícovek. Oblíbené jsou především trasy na Sonnenblick (je třeba si ovšem vyšetřit čas 3 až 4 hodiny) do nadmořské výšky 3008 m nebo na Granatspitze do nadmořské výšky 3086 m. Start je vesměs od horského hotelu Rudolfshütte.

Pro zpestření zdejšího zimního pobytu jsou pro návštěvníky v Uttendorfu připraveny i další zajímavé kratochvíle, např. noční putování s hořícími pochodněmi, bruslení, curling, sáňkování anebo jízdy na saních tažených koňmi. Taneční zábava se odehrává pravidelně v diskotéce Punkt u kavárny Gröfler. Ihned po skončení lyžování láká k návštěvě hostinec Alpengasthof Enzingerboden, kde servírují, mimo jiných lahodných pokrmů, výborné domácí lívance. Dalším plusem Uttendorf je bezesporu i jeho centrální poloha. Celkem šest lyžařských oblastí (jako je Kitzbühel, Kaprun, Zell am See) je jen nedaleko odtud. Takže pokud chcete z nějakého důvodu změnit lyžařský areál nebo se rozhodnete k procházce po Kitzbühelu, je právě Uttendorf tím ideálním výchozím bodem.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Uttendorfu nebo Weisssee

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Uttendorf / Weisssee - další odkazy

Zájezdy na hory do Uttendorfu nebo Weisssee - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Uttendorfu nebo Weisssee? Širokou nabídku ubytování v Uttendorfu nebo Weisssee nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Rakousko a lyžování

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist