Lyžařské zájezdy Zillertal 3000 - Tux

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Zillertalu 3000 (Tux). Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Zillertalu 3000 (Tux) strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Zillertalu 3000 (Tux), stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Zillertalu 3000 (Tux).

Lyžařské zájezdy do Zillertalu 3000 (Tux)

Zájezdy Zillertal 3000 - Tux - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal 3000 - Tux - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal 3000 - Tux - ilustrační fotografie

Populární a mezi českými turisty dobře známá oblast pro lyžařské zájezdy do Rakouska Zillertal 3000, která se nachází jen pár kilometrů od regionu Zillertal Arena / Gerlos, je současně s nedalekým ledovcem Tux považovaná za vůbec nejoblíbenější část pro zimní dovolenou z celého údolí Zillertal. Prakticky je tvořena třemi propojenými lyžařskými areály Eggalm, Rastkogel a Penken nedaleko jižního konce údolí a z pohledu zimní turistiky a zájmu o lyžařské zájezdy do této části Alp tvoří pomyslné srdce oblasti Zillertal. Vrcholným zážitkem ze sjezdového lyžování je pak možnost zajezdit si na ledovcí Hintertux, který je v současnosti jedním z mála alpských ledovců, stále umožňující celoroční lyžování.

Z pohledu alpského lyžování je středem regionu Zillertal 3000 skiareál Penken, který se nachází na svazích vrcholu Knorren. Knorren se nad městečkem Mayrhofen šplhá do výšky 2.061 metrů a turisté, kteří přicestovali na lyžařské zájezdy do Rakouska právě sem, se na jeho sjezdovky mohou dostat přímo z Mayrhofenu. Moderní kabinová lanovka je vyveze až nad hranici lesa. Druhou možností, jak si užít lyžování v lyžařském areálu Penken, je využití kabinky z Finkenbergu, menší vesničky hlouběji v oblasti Zillertal 3000.

Sjezdovky Penkenu by se daly charakterizovat jako jednoduché a vesměs nenáročné. Většina z převážně červených a modrých tratí, vhodných k pohodové rodinné zimní dovolené či pohodlné sjezdování začínajících lyžařů, se vine dolů po východních a jižních svazích Knorrenu až dolů do údolí, k obcím Mayrhofen a Finkenberg. Příznivci svižnější jízdy a prudších sjezdovek míří v oblasti Penken nejčastěji do kotliny mezi vrcholy Knorren a Horberg, kde se nachází hned několik příjemně sportovních sjezdovek včetně několika zajímavých černých tratí. Ovšem nejen vyznavači sjezdového lyžování míří na lyžařské zájezdy do Mayrhofenu a okolí. Skiareál Penken je dobře známým místem mezi snowboardisty, neboť ti sem často míří kvůli snowparku Vans, který je jedním z největších boarderparků v celé Evropě.

Hlavní sjezdovkou z vrcholu Horberg, který se nad malebným městečkem Hippach v regionu Zillertal 300 - Tux zvedá do výše 2.276 metrů, je technicky náročná a černě značená trať číslo 17. Ta je ale vhodná jen opravdu pro zdatné sjezdaře. Ostatní lyžaři mohou využít červené nebo modré okliky, které jsou k technicky ne tak dobře vybaveným sjezdařům daleko přívětivější a na kterých si mohou dobré alpské lyžování užít prakticky všichni bez rozdílu technické vyspělosti.

Pokud se rozhodnou na lyžařské zájezdy do oblasti Zillertal 3000 cestovat rodiny s dětmi či méně zkušení jezdci, i pro ně se tady najde skiareál, ve kterém se budou cítit velmi dobře a kde si budou moci svůj zaloužený čas odpočinku bezezbytku užít. K jejich stylu lyžování je jako stvořený lyžařský areál Eggalm na stejnojmenné hoře, vysoké 2.300 metrů. Zde si budou moci užívat alpské atmosféry a jedinečných lyžařských zážitků hned na několika tratích, které je ničím zásadním nepřekvapí a budou jen klidně a příjemně pod jejich skluznicemi ubíhat. Z Eggalmu se dá sjet až do údolí Zillertal do městečka Lanersbach.

Nad městečkem Mayrhofen v regionu Zillertal 3000 / Tux se zvedá do výšky 1.985 metrů také poněkud stranou stojící vrcholek Ahorn, na který vede z Mayrhofenu největší kyvadlová kabinová lanovka v celém Rakousku. Po překonání zdejšího pásu lesa se před jeho návštěvníky otevírá nádherná a prosvětlená sluneční terasa s několika vleky. Lyžařský areál Ahorn je svou charakteristikou vhodný zejména pro začátečníky a rekreační lyžaře, kteří si lyžování na sjezdovkách chtějí vychutnávat. To ale samozřejmě neznamená, že dobří lyžaři by se snad měli v tomto lyžařském areálu nějak nudit. Před 5 kilometrů dlouhá sjezdovka, klikatící se lesem až dolů do údolí, určitě potěší i zkušené sjezdaře.

Zdejší ledovec Hintertux, někdy také nazývaný zkráceně Tux, je mezi příznivci alpského lyžování, kteří se do této části Rakouska pravidelně vydávají na lyžařské zájezdy, bez diskuse pojmem. Jde o poměrně rozlehlý lyžařský areál na samém konci lyžařské oblasti Zillertal 3000 nad vesničkou Tux, který je díky svému profilu považován znalci ledovcového lyžování v Rakousku za vůbec nejprudší ze všech ledovců v této zemi. Navíc jeho atraktivita stoupá s možností celoročního lyžování, neboť ledovců, které mají i během léta dostatek přírodního sněhu pro kvalitní lyžování, je nejen v Rakousku, ale například i v Itálii, už jen několik.

Díky své jistotě dostatku přírodního sněhu bývá na podzim Hintertux a vlastně celá oblast Zillertal 3000 / Tux v hledáčku nejen nedočkavých příznivců alpského lyžování z řad amatérů, ale také celé řady profesionálních reprezentačních týmů. Ty sem pravidelně přijíždějí na svou předsezónní přípravu. O přepravu lyžařů na ledovci Hintertux se stará soustava lanovek, která je rozdělena do 3 úseků.

Od hlavních parkovišť osobních automobilů a autobusů na konci údolí Zillertal nedaleko vesničky Hintertux vedou vzhůru dvě paralelní lanovky. Jejich konečná stanice byla vybudována na Sommerbergalmu v nadmořské výšce 2.100 metrů. Dále pak pokračuje kombinace klasické lanovky a funitelu do přestupní stanice Fernerhausu ve výšce 2.660 metrů. Odtud už pak vedou další 2 lanovky, respektive lanovka a funitel, na prostorné svahy pod vrcholkem Gefrorene Wand do výšky 3.250 metrů, kde je možné zažít to opravdové ledovcové lyžování.

Na lyžaře, kteří zvolí pro své lyžařské zájezdy jako destinaci ledovec Hintertux, čekají ve výšce kolem 3.000 metrů pod Gefrorene Wand především svižné a poměrně rychlé tratě. Sportovně naladěný je také svah ke stanici Fernerhaus. Ale ani příznivci pohodového a klidného lyžování se nebudou na Hintertuxu nudit, neboť na modrých a červených tratích pod vrcholem Olperer, který leží na opačné straně areálu Tux, si budou moci vychutnávat klidnou a pomalejší jízdu.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Zillertalu 3000 (Tux)

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Penzion** GredlerPenzion**
Hippach

Hotel*** PanoramaHotel***
Hintertux

Zillertal 3000 - Tux - další odkazy

Zájezdy na hory do Zillertalu 3000 (Tux) - mohlo by vás zajímat

Již mnoho let přijíždějí milovníci zimních sportů objevovat krásy Zillerského údolí. Zdejší svahy jsou zárukou kvalitního lyžování nejen pro pokročilé lyžaře, ale i začátečníky, vyznavače snowboardingu a ostatních zimních sportů. Pokud vás zajímá, co všechno v Zillertalu najdete, jaké jsou možnosti pro příjemné strávení dovolené a nebo máte-li ještě další otázky k této oblasti, podívejte se na web zaměřený právě na Zillertal. Na těchto stránkách najdete také aktuální předpověď počasí v zillertalských střediscích.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist