Lyžařské zájezdy Zillertal - Hochfügen

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Zillertalu Hochfügen. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Rakouska a chcete v Zillertalu Hochfügen strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Zillertalu Hochfügen, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Zillertalu Hochfügen.

Lyžařské zájezdy do Zillertalu Hochfügen

Zájezdy Zillertal - Hochfügen - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal - Hochfügen - ilustrační fotografie Zájezdy Zillertal - Hochfügen - ilustrační fotografie

Oblíbená lyžařská oblast pro zimní lyžařské zájezdy na hory do Rakouska s názvem Hochzillertal / Hochfügen se nachází jen několik málo kilometrů od ústí údolí Zillertal v místech, kde je možné sjet z dálnice spojující tyrolskou metropoli Innsbruck a Kufstein. Skoro jako v pozemském ráji si na zdejších svazích budou připadat především lyžaři, kteří si o zimní dovolené rádi dopřávají klidného a pohodového lyžování na dostatečně širokých a technicky nijak náročných, nezáludných sjezdovkách.

Lyžařské terény nad městečkem Kaltenbach, které se nachází asi 5 kilometrů severně od Zell am Ziller, což je jakási vstupní brána do skiareálu Zillertal Arena - Gerlos, jsou ve valné většině případů nenáročné až středně náročné tratě, které budou nejvíce vyhovovat středně pokročilým lyžařům. Ale i méně zkušení sjezdaři si tady mohou užít dobrého lyžování, stejně tak jako si zde své terény najdou zdatní jezdci, kteří rádi tráví svůj čas na náročných, černě značených trasách. Pověsteným eldorádem pak je lyžařská oblast Zillertal - Hochfügen pro vyznavače jízdy ve volném terénu, kteří si tady mohou zářádit na celé řadě svahů z pestré nabídky terénů pro freeriding.

Lyžařské středisko Kaltenbach zpřístupňuje vyznavačům sjezdového lyžování, kteří se vypravili na lyžařské zájezdy do oblasti Zillertal právě do této jeho části, celý lyžařský region Hochzillertal / Hochfügen. Lyžařská oblast se nachází asi 20 kilometrů od rakouské dálnice E45 a hned u vysokokapacitního parkoviště v Kaltenbachu stoupají vzhůru hned 2 kabinové lanovky s příznačnými názvy Hochzillertal I + II a Hochzillertal III. Ty přepravují vyznavače alpského lyžování na východní svahy vrcholku Gedrechter, který se nad Kaltenbachem šplhá do výšky 2.317 metrů, a ti pak mají možnost vydat se ze zdejší centrální stanice Zentralstation na lyžování prakticky všemi směry.

Jižním směrem se mohou návštěvníci skiareálu Zillertal / Hochfügen, kteří se vypravili na lyžařské zájezdy do městečka Kaltenbach nebo jeho okolí, dostat sedačkovou lanovkou s názvem Sonnenjet až pod vrcholek Wetterkreuz, který leží ve výšce 2.417 metrů. Dále pak lze prostřednictvím několika dalších lanovek dojet až na Öfelerjoch, který měří 2.362 metrů. Z něj se dolů do údolí, směrem na Aschau im Zillertal, táhnou dlouhé a dostatečně široké sjezdové tratě středního stupně obtížnosti, na kterých si mohou užít skvělého lyžování jak rekreační jezdci, kteří si chtějí jízdu po svahu vychutnávat, tak také středně pokročilí sjezdaři, kteří vyhledávají vyšší rychlosti.

O něco dále na jih je v provozu moderní vyhřívaná sedačková lanovka s názvem Sněžný Expres (Schnee Express) a paralelně s ní stoupá k vrcholu i sedačková lanovka Krössbichlbahn. Pod nimi se směrem na Aschau kroutí obtížnější červené a černě označené tratě, na kterých se v žádném případě nebudou nudit ani zkušení a zdatní sjezdaři. A i když z Aschau nestoupá vzhůru do lyžařského areálu žádná lanovka, po technicky náročné černé stezce mohou zkušení lyžaři sjet až dolů do údolí k říčce Ziller a využít z Aschau skibus k dopravě na parkoviště do Kaltenbachu nebo rovnou na své ubytování dále v údolí Zillertal.

Na opačné straně od centrální stanice na Gedrechteru se nalézá obtížná, černě označená trať. Ta je jakýmsi lyžařským vrcholem této oblasti údolí Zillertal a nese jméno po rakouské lyžařské legendě Stephanu Eberharterovi. Spodní část této trati si mohou vyznavači nočního lyžování, kteří tráví své lyžařské zájezdy někde poblíž, užívat i po západu slunce, neboť sjezdovka je vybavena umělým osvětlením.

Lanovka Sonnenjet současně zpřístupňuje vyznavačům sjezdového lyžování, kteří použili k cestě do skiareálu lanovky z Kaltenbachu, i druhou polovinu lyžařské oblasti Hochzillertal / Hochfügen, skiareál Hochfügen. Po krátkém přejezdu do horského sedla a jízdě západním směrem moderní čtyřsedačkou se návštěvníci skiareálu dostanou pod vrchol Marchkopf, který dosahuje nadmořské výšky takřka 2.500 metrů. Odtud se pak mohou lyžaři spustit po několika červených tratích či terénech pro freeriding až ke středisku Hochfügen. Obec Hochfügen je vlastně malým hotelovým městečkem v nadmořské výšce 1.500 metrů, ke které se z obce Fügenu v hlavním údolí Zillertal kroutí horský silnice, která v Hochfügenu končí několika vysokokapacitními parkovišti u spodních stanic lanovek a vleků.

Lanovky vedou z Hochfügenu jak východně na Marchkopf, tak také na opačnou stranu, na svahy vrcholu Pfaffenbühel. Ten leží v nadmořské výšce 2.431 metrů a jako hlavní dopravní tepny na něj vedou vzájemně se křížící kabinová lanovka a dvousedačková lanovka. Zpět do Hochfügenu po svazích Pfaffenbühelu stékají náročnější sjezdy včetně několik možností jízdy ve volném terénu, které jsou jako stvořené pro zdatné sjezdaře a freeridery. Ve vyšších patrech vrcholu Pfaffenbühel se pak nacházejí prostorné a nezáludné tratě, vhodné například pro rodinné lyžování. I z toho důvodu jsou lyžařské zájezdy do údolí Zillertal mezi rodinami velmi vyhledávané.

Když už bylo zmíněno lyžování ve volném terénu, je třeba konstatovat, že lyžařské zájezdy do údolí Zillertal jsou mezi freeridery oblíbené hlavně kvůli skiareálu Hochzillertal / Hochfügen. Pro ně je tento lyžařský areál doslova rájem na zemi, neboť tak širokou nabídku svahů s možností jízdy ve volném terénu má málokterý skiareál v Rakousku. Centrem freeridingu je tady vrchol Marchkopf, ze kterého spadá na obě strany hned několik značených freeridových svahů. A tím pochopitelně nabídka rozhodně není vyčerpána.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Zillertalu Hochfügen

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Activ und Wellnesshotel KohlerhofHotel****
Fügen im Zillertal

Hotel**** Ferienhotel HoppetHotel****
Hart im Zillertal

Hotel*** Ferienhotel KampflHotel***
Fügen im Zillertal

Hotel**** Gasthof Café ZillertalHotel****
Strass im Zillertal

Penzion*** Gasthof HoppeterPenzion***
Fügen im Zillertal

Hotel**** KohlerhofHotel****
Fügen im Zillertal

Studio / Apartmán*** PostStudio / Apartmán***
Strass im Zillertal

Zillertal - Hochfügen - další odkazy

Zájezdy na hory do Zillertalu Hochfügen - mohlo by vás zajímat

Údolí Zillertal, to je mnoho kilometrů sjezdovek, spousta kvalitního sněhu a vyžití pro všechny generace. Kdo hledá perfektní místo pro svou zimní dovolenou, určitě nebude zklamán, pokud si Zillertal vybere. Potřebujete-li více informací, najdete je na webu věnovaném této rozsáhlé zillertálské oblasti. Součástí stránek je i aktuální počasí a předpověď na několik dní.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist