Lyžařské zájezdy 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Švýcarska a chcete v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz.

Lyžařské zájezdy do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Zájezdy 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - ilustrační fotografie Zájezdy 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - ilustrační fotografie Zájezdy 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - ilustrační fotografie

Jako z obrázkové knihy vypadá pohled na sedm středisek a čtyři údolí oblasti Les 4 Vallées . Domy v alpském stylu na slunečných svazích, nad kterými se nachází široká síť sjezdových tratí, které jsou také rájem pro freeridery. To všechno uprostřed nádherného horského panorama. V 80. letech se sloučily čtyři jižní postranní údolí kolem řeky Rhôna do jednoho z prvních velkých integrovaných lyžařských středisek v Evropě. Tato část Walliských Alp nabízí vynikající sportovní možnosti zejména pro zimní sporty. Najdete zde velmi různorodé lyžařské areály, které jsou velmi dobře propojeny.

Především sportovně zaměřeným hostům se bude líbit nadprůměrně vysoký počet slunečních hodin. Obzvláště na slunné terase položené středisko Verbier, které si dosud zachovalo své kouzlo jako horská vesnice, je ideální pro začátečníky a hlavně pro rodiny s dětmi, protože jím neprochází žádná tranzitní doprava a cvičné lyžařské louky leží přímo vedle obce. Pro freeridery a extrémní lyžaře jsou určeny nejen svahy, ale i cool bary a sportovní obchody, které nabízejí lyžařské vybavení pro extrémní sporty.

Také v Nendazu, který se může pochlubit centrální polohou ve čtyřech údolích, začínají lyžařské vleky přímo na okraji obce. Klidnou alternativou uprostřed lyžařské oblasti je místní část Siviez. Populární základnou pro milovníky telemarku, kde rovněž začínají sjezdovky přímo před hotelem je Thyon. Lyžařská oblast Veysonnaz nabízí, mezi lyžaři, dobře známou sjezdovku Piste de L'Ours. Jedná se o trať závodů Světového poháru, na které se jezdí mužský i ženský sjezd, super-G a slalom.

Nicméně sportovních příležitostí je zde ještě mnohem více. K Nendaz patřící severní svahy Plan du Fou, na které se dostanete sedačkovou lanovkou ze Siviez, ale jsou velmi obtížné. Jen pro velmi zkušené lyžaře je ideální nejdelší a nejzajímavější sjezd celé oblasti z Col des Gentianes nad Verbierem s krásným výhledem na Mont Fort, přes 900 m hluboko položený Tortin do Siviezu. Odtud se zase dostanete lyžařskými vleky do všech světových stran. Opravdu náročný je také sjezd z Chassoure do Siviez, s výškovým převýšením 1000 metrů. Vynikajícím zážitkem je pro milovníky lyžování v hlubokém sněhu více než 1300 m dlouhý sjezd přes L'Eteygeon-Route z vrcholu Greppon Blanc. Kdo hledá ještě větší výzvy, pro toho jsou to pravé svahy pod vrcholkem Mont Fort Bahn Jumbo de Neige.

Strmé svahy protkané boulemi nebyly díky extrémnímu sklonu ještě nikdy upravovány sněhovými rolbami. Kdo si již někdy vyzkoušel jízdu po těchto svazích, bude mít určitě ještě větší respekt k freeriderům, kteří tu od roku 1996 jezdí Verbier Extreme úzkými svahy dolů z Bec de Rosses. Sklon až 55 stupňů sem každoročně láká 25 nejlepších světových snowboardistů a lyžařů v závodě na hranici svých možností. Obecně lze říci, že čtyři údolí jsou se širokými prašanovými svahy a strmými couloirs rájem pro freeridery, ale vzhledem k vysokoalpskému nebezpečí je nejlepší je prozkoumávat s místními horskými vůdci.

Je však třeba říci, že Čtyři údolí jsou také vynikajícím rodinným lyžařským resortem, řada sjezdových tratí je většinou jednoduché až středně obtížné náročnosti. Z hřebenu kopce Savoleyres vedou mírné svahy až k okraji obce Verbier, stejně jako do La Tzoumaz. Příjemné lyžování slibují také sjezdovky v okolí Thyonu 2000 a na vrcholu Tracouet nad střediskem Nendaz. Zde se také ti nejmenší lyžaři mohou vyřádit ve speciálně vyhrazeném dětském areálu Mini Kids Club.

Freestylistům je věnován také snowpark Swatch u La Chaux ve Verbier. Tři freestylové oblasti s různými překážkami, jako jsou tably, hipy, raily, slidy a mailbox pro začátečníky, pokročilé a profesionály stejně jako boardercross potěší nejen snowboardisty. Další funparky a jeden boardercross naleznete na sjezdovce Theytaz 2 v oblasti Thyon 2000 a v Savoleyeres a Tracouet. Pro běžkaře zde není tak pestrá nabídka, ale i tak jsou okružní trasy moc hezké, jako například výšková stopa mezi Les Ruinettes a La Chaux ve Verbier. Nejnáročnější tratě se nacházejí v údolí v Brusonu, kde se konají také mezinárodní závody.

V největší švýcarské lyžařské oblasti 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz je řada aktivit pro volný čas i mimo sjezdovku a běžkařské tratě. Například lezení po ledu nebo 25 km dlouhé zimní turistické stezky. Kromě toho je tu třeba lanové centrum nebo škola pro závěsné létání. Ti statečnější mohou vyzkoušet heliskiing nebo otestovat bobovou dráhu. Pro všechny, kteří nejsou tak fyzicky zdatní, jsou připravené rozsáhlé lázeňské služby jako sauna, masáže, solárium a jacuzzi.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz žádné hotely s volnými termíny.
4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - další odkazy

Zájezdy na hory do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz? Širokou nabídku ubytování v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Švýcarsko a lyžování

4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - alternativní nabídky

Lyžování v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz vás nezlákalo?

Pokud vás naše nabídka lyžařských zájezdů do 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz nezaujala, zkuste se podívat na jinou oblast, kde si můžete užít ve Švýcarsku skvělé lyžování. Máme pro vás totiž další tipy na perfektní zimní dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist