Lyžařské zájezdy Zermatt

Právě se nacházíte v sekci lyžařských zájezdů do Zermattu. Pokud se chystáte na lyžařský zájezd do Švýcarska a chcete v Zermattu strávit svou dovolenou, jste na správném místě.

Vyhledávací formulář je předpřipravený pro vyhledávání lyžařských zájezdů do Zermattu, stačí pouze zadat termín vaší zimní dovolené (popřípadě upřesnit další požadavky) a stisknout tlačítko Vyhledat lyžařské zájezdy do Zermattu.

Lyžařské zájezdy do Zermattu

Zájezdy Zermatt - ilustrační fotografie Zájezdy Zermatt - ilustrační fotografie Zájezdy Zermatt - ilustrační fotografie

Zermatt patří mezi nejvýznamější a nejoblíbenější lyžařské oblasti Švýcarska. Známým se stal nejen díky blízké hoře Matterhorn, ale také díky tomu, že je zcela uzavřeno pro automobilovou dopravu kromě záchranných složek. Své auto musíte ponechat na parkovišti v Täschi a na místo dojet vlakem Matterhorn Gotthard Bahn, který jezdí každých 20 minut. Díky tomu si tato oblast ponechala svůj typický ráz vyznačující se krásnou architekturou s několika původními walliskými horskými budovami.

Počátky turistického ruchu sahají do počátku 19. století, kdy zde doktor Lauber ve své horské chatě se 3 lůžky začal ubytovávat letní návštěvníky. Později byla přestavěna na hotel Monte Rosa, který v dnešní době zná skoro každý kdo Zermatt někdy navštívil. Kromě turistů sem brzy zavítali i milovníci horolezectví a snažili se zdolat zdejší čtyřtisícovky. Na Matterhorn se první výstup uskutečnil v roce 1865 angličanem Adwardem Whymperem, který svým výkonem proslavil tuto oblast téměř přes noc.

Dnes je Zermatt známý hlavně díky tomu, že je propojen lanovkami s italskou lyžařskou oblastí Cervinia, a lyžařům nabízí obrovské množství sjezdovek všech druhů. Oblíbeným místem je Klein Matterhorn, kam se dostaneme pomocí lanovek a sjíždět 17 km dlouhý svah. Výchozí stanice se nalézá na okraji Zermattu, odkud se dostaneme bez jediného přestupu až na horu Trockener Steg. Délka této cesty je 6,8 km a tím se stala také nejdelší lanovkovou jízdou bez přestupů v Evropě.

Dalším vyhledávaným cílem lyžařů je oblast Gornergrat. Zdejší nádherné panoramatické výhledy na Gornerský ledovec a obrovský horský masiv Monte Rosa zanechají u návštěvníků překrásné vzpomínky. Dále stojí za zmínku oblast Zermatter Rothorn, která je nazývána lyžařským rájem a dostaneme se k ní pomocí podzemní dráhy a lanovek. Zermatt nabízí také mnoho freeride tras s nadýchaným prašanem a také je zde i nabídka heliskiingu.

Snowboardisté najdou vyžití u stanice Grornergrat kde na ně čeká nový freestylový Gravity Park. Milovníci pěší turistiky zde naleznou 30 km označených tras, které jim umožní prozkoumat krásy zdejší přírody. Jen na milovníky běžek se tu poněkud zapomělo. Krom pár stop v údolí zde nenajdou další trasy. V lyžařské oblasti Zermatt je ubytování zajištěno v hotelech všech kategorií, soukromých penzionech a apartmánech. A pokud nemáte hluboko do kapsy můžete využít pestré nabídky nejrůznějších obchodů, klenotnictví a butiků.

Zimní dovolená a zájezdy na hory do Zermattu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** CityHotel***
Täsch bei Zermatt

Zermatt - další odkazy

Zájezdy na hory do Zermattu - mohlo by vás zajímat

Zajímá vás lyžování v Zermattu? Širokou nabídku ubytování v Zermattu nabízí na svých stránkách cestovní kancelář VLNA.cz, dlouholetý specialista na Švýcarsko a lyžování

Zermatt - alternativní nabídky

Lyžování v Zermattu vás nezlákalo?

Pokud vás naše nabídka lyžařských zájezdů do Zermattu nezaujala, zkuste se podívat na jinou oblast, kde si můžete užít ve Švýcarsku skvělé lyžování. Máme pro vás totiž další tipy na perfektní zimní dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist