Kanárské ostrovy zájezdy

Zájezdy Kanárské ostrovy

Chystáte se vydat na dovolenou a Kanárské ostrovy je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu na Kanárské ostrovy, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat proslulou vyhlídku El Mirador de la Peña na El Hierru, písečné duny v chráněné přírodní rezervaci El Jable na Fuerteventuře nebo třeba dům Casa de Colón, kde údajně přebýval Kryštof Kolumbus před svou cestou do Ameriky na Gran Canarii?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy na Kanárské ostrovy. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, na Kanárských ostrovech nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky na Kanárské ostrovy vybíráme

Acuario **
25.6.(Po) - 2.7.(Po), 7 nocí
Hotel Hotel** Acuario, Tenerife - foto objektuletecky, snídaně
17.390,- Kč, 10.990,- Kč
Nido del Aguila Lara **
27.6.(St) - 4.7.(St), 7 nocí
Hotel Hotel** Nido del Aguila Lara, Gran Canaria - foto objektuletecky, bez stravy
18.590,- Kč, 11.990,- Kč
Globales Acuario **
25.6.(Po) - 2.7.(Po), 7 nocí
Hotel Hotel** Globales Acuario, Tenerife - foto objektuletecky, snídaně
12.090,- Kč
Be Smart Florida... ***
25.6.(Po) - 2.7.(Po), 7 nocí
Hotel Hotel*** Be Smart Florida Plaza, Tenerife - foto objektuletecky, bez stravy
13.990,- Kč, 12.990,- Kč
Monte Feliz ***
27.6.(St) - 4.7.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Monte Feliz, Gran Canaria - foto objektuletecky, bez stravy
18.490,- Kč, 12.990,- Kč
Teneguia ***
22.6.(Pá) - 29.6.(Pá), 7 nocí
Studio / Apartmán Studio / Apartmán*** Teneguia, Tenerife - foto objektuletecky, bez stravy
13.490,- Kč
na Kanárské ostrovy - oblasti

Kam na zájezd na Kanárské ostrovy

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích na Kanárských ostrovech.

Letní zájezdy na Kanárské ostrovy

Zájezdy Kanárské ostrovy - ilustrační fotografie Ostrůvek v Puerto Anfi na Gran Canarii Zájezdy Kanárské ostrovy - ilustrační fotografie

Obecné informace o zájezdech na Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy, španělský Islas Canarias, se nacházejí v Atlantském oceánu jen něco málo přes 100 kilometrů od pobřeží Západní Sahary. Již celá desetiletí patří Kanárské souostroví k nejoblíbenějším destinacím pro zájezdy k moři a o jejich popularitě svědčí i skutečnost, že sem každým rokem přijíždí více než 10 milionů turistů ze všech koutů světa.

Na zájezdy na Kanárské ostrovy se nelétá pouze během léta, neboť na ostrovech panuje stabilní podnebí během celého roku. Do Kanárských letovisek se tak často přilétají ohřát a odpočinout si Evropané i během zimních měsíců, kdy v Evropě panují teploty pod nulou. I v období, kdy v Evropě sněží, tady teploty málokdy klesají pod 20 stupňů Celsia a proto jsou Kanárské ostrovy také často nazývány jako ostrovy věčného jara.

K hlavním důvodům, proč jsou zájezdy na Kanárské ostrovy tak oblíbené, patří příjemně teplé počasí s minimem srážek po celý rok, stovky kilometrů nádherných písečných pláží podél pobřeží, průzračně čistého moře v okolí ostrovů a stejně tak rozmanitá příroda ve vnitrozemí na jednotlivých ostrovech, které často připomínají samostatné minikontinenty.

Turisté, kteří přicestují na některý z ostrovů na letecké zájezdy ať už během léta, nebo zimy, si mohou vybrat, zda stráví svůj čas volna a odpočinku lenošením na pláži a koupání v křišťálově čistých vodách Atlantského oceánu, vypraví se na pěší túru do vnitrozemí některého z ostrovů, či se vydají za zábavou nebo nákupy do některého ze známých letovisek podél pobřeží. Kanárské ostrovy jsou totiž mimo jiné i bezcelní zónou a nakupování tady vyjde výhodněji než na starém kontinentě.

Ostrov Gran Canaria

Nejznámějším z celého souostroví Kanárské ostrovy je v pořadí až třetí největší ostrov Gran Canaria. Turisté, kteří sem přilétají nebo připlouvají na oblíbené zájezdy k moři, zde najdou jak rušná a pulzující letoviska, v nichž se budou dobře bavit nejen dospělí, ale i děti, na které tu čeká kupříkladu několik zábavních parků, tak také prakticky liduprázdné regiony v západní části ostrova Gran Canaria, kde pobřeží vytvářejí strmé skály, padající z velké výšky až k hladině moře.

Nejvíce turistů cestuje na zájezdy na ostrov Gran Canaria do jeho jižní části. Tady leží asi nejznámější ostrovní letovisko Maspalomas a právě zde bylo vybudováno nejvíce hotelů a dalších ubytovacích kapacit. V této části ostrova Gran Canaria leží též známé písečné duny, které ostrov proslavily daleko za hranicemi Španělska. Přímo u malé Kanárské pouště ležím moderní a rozlehlé hotelové komplexy, které jsou schopné uspokojit i ta nejnáročnější přání klientů, kteří do této části Gran Canarie často cestují.

Vnitrozemí ostrova pak láká na sportovní zájezdy aktivní jedince, kteří se zde ve velkém počtu věnují jak cykloturistice, tak také pěší turistice v horách. Nejvyšším vrcholem ostrova Gran Canaria je 1.949 metrů vysoká hora Pico de las Nieves, jejíž svahy jsou pro tyto sportovní aktivity ideální. Hráči golfu zase mohu trávit čas své dovolené na některém z cekem osmi golfových hřišť světových parametrů.

Ostrov Tenerife

Největším z Kanárských ostrovů je s rozlohou téměř 2050 kilometrů čtverečních Tenerife. Kromě toho, že je z celého souostroví největším ostrovem, se na jeho území zvedá do výšky 3.718 metrů také nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Na jejích svazích byl vyhlášen národní park, kvůli kterému cestují na zájezdy na ostrov Tenerife i milovníci přírody a také vysokohorské turistiky.

Pláže na Tenerife většinou tvoří vulkanický písek tmavé barvy a vstup do průzračně čistých vod Atlantského oceánu je jen mírný. To je dobrou zprávou pro rodiny s dětmi, které sem s oblibou cestují na letecké zájezdy především v době hlavních školních prázdnin. Výjimku z ostrovních plážích na Tenerife tvoří Playa de las Teresitas, která má povrch ze světlého písku, jenž sem však byl navezen uměle.

Kromě možnosti skvělé rodinné dovolené nabízí ostrov Tenerife rodinám s dětmi možnost navštívit velkou zoologickou zahradu s názvem Loro Park, kde mohou jak děti, tak i jejich rodiče, shlédnout mnohá představení nejen delfínů či kosatek, ale třeba také papoušků. Ve stálé expozici je tu celá řada živočichů a rostlin a návštěva zahrady Loro Park slibuje dobrou zábavu po celý den.

Na zájezdy na Tenerife přijíždějí i milovníci historie, neboť na ostrově se mimo jiné nachází známá katedrála Panny Marie Pomocné v San Cristobalu de La Laguna. Ta byla již koncem minulého století zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Ostrov Tenerife je také známý svým karnevalem, který je po tom v brazilském Riu údajně druhým největším na světě.

Ostrov Fuerteventura

Druhým největším ostrovem v souostroví Kanárské ostrovy je Fuerteventura, které se také často přezdívaná jako evropský Karibik. Toto označení získala Fuerteventura plným právem, neboť podél jejího pobřeží bylo napočítáno více než 140 pláží s jemným bílým nebo zlatavým pískem, a na zájezdy sem přilétají v hojném množství příznivci plážového lenošení a odpočinku.

Ostrov Fuerteventura je současně pojmem mezi příznivci plachtění, windsurfingu, kitingu a dalších plachtařských sportů. Na ostrově totiž panují pro tyto aktivity ideální podmínky a není se co divit, že pláže ostrova Fuerteventura často hostí závody ve windsurfingu a dalších plachtařských sportech světového významu. Půjčovny windsurfingů a dalšího náčiní pro plachtařské sporty se nacházejí prakticky v každém letovisku a turisté se zde mají možnost naučit se tyto atraktivní sporty v několika školách.

Ostrov Lanzarote

Že Kanárské ostrovy vděčí za svůj vznik vulkanické činnosti dává najevo ostrov Lanzarote. Právě sem přilétají turisté na zájezdy i kvůli tomu, aby poznali jedinečnou krajinu zdejší biosférické rezervace, která pečlivě zachovává zdejší sopečnou krajinu. Aktivní sopky zde vybuchovaly ještě v 18. století a v národním parku Timanfaya mají turisté možnost i dnes vidět aktivní gejzíry či si nechat ugrilovat maso na skutečném lávovém grilu.

Jedinečnost ostrova Lanzarote, jehož krajina je zbarvena typicky červenou lávovou barvou, podtrhují zdejší bíle natřené stavby a při pohledu směrem na moře pak smaragdově zelená barva Atlantského oceánu. Lanzarote je jedním z nejteplejších ostrovů Kanárského souostroví a tak si tady zájezdy užijí i milovníci plážového odpočinku a lenošení. Vzhledem ke skutečnosti, že i na Lanzarote vane od moře osvěžující vítr, si tady na své přijdou surfaři a windsurfaři.

Ostrov La Palma

Největším z trojice méně turisticky využívaných ostrovů Kanárského souostroví je La Palma. Ta láká na zájezdy aktivní turisty, kteří rádi kombinují pobyt na plážích u průzračně čistého Atlantiku s výlety nebo túrami do blízkých zelených a svěže působících hor. La Palma je známá svým prudkým sklonem terénu a desítkami kilometrů značených turistických cest.

Díky příhodné poloze byla na nejvyšším vrcholku ostrova La Palma Roque de los Muchachos vybudována astronomická observatoř s jedním z největších dalekohledů na světě. V národním parku Caldera de Taburiente čeká na fyzicky zdatné milovníky pěší turistiky rozlehlý vyhaslý sopečný kráter.

Ostrov La Gomera

Podobně jako ostrov La Palma je i ostrůvek La Gomera plný svěží a zelené přírody, kam rádi cestující nejen na letní zájezdy vedle turistů, toužící po odpočinkové letní dovolené i milovníci pěší turistiky a zatím nedotčené přírody. Ostrov La Gomera může být pyšný na své jedinečné národní párky a park Garajonay se dokonce dostal na Seznam mezinárodní organizace UNESCO.

Ostrov El Hierro

Nejzápadnější ostrůvek z ostrovů tvořících Kanárské ostrovy El Hierro byl až do objevení Ameriky koncem patnáctého století považován za konec světa. Turistická infrastruktura tu není tak rozvinutá jako na známějších ostrovech Kanárského souostroví a tak sem na zájezdy nejčastěji cestují jedinci, kteří si chtějí během své dovolené odpočinout a preferují klid a pohodu před živými letovisky.

Celý ostrov El Hierro je pod ochranou organizace UNESCO a jeho návštěvníci tu naleznou bizarní sopečné bazény, skalnaté přírodní pláže a další přírodní zajímavosti a v neposlední řadě také všudypřítomný klid.

Kanárské ostrovy - další odkazy

Kanárské ostrovy - mohlo by vás zajímat

Potřebujete poradit s Kanárskými ostrovy? Který z ostrovů si vybrat za cíl své dovolené? Informace o plážích a ubytování, místech, která stojí za návštěvu a čemu se naopak vyhnout včetně zkušeností od cestovatelů najdete na webu zaměřeném na cestování a Kanárské ostrovy spolu s informací o aktuálním počasí.

Pro zájezdy na Kanárské ostrovy na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy na Kanárské ostrovy to správné místo, kde začít.

Kanárské ostrovy - alternativní nabídky

Zájezdy Na Kanárské ostrovy ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená na Kanárských ostrovech nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist