Zájezdy na Fuerteventuru

Zájezdy Fuerteventura

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Fuerteventuru. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Kanárských ostrovech strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Fuerteventuru, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Fuerteventuře

Hotely na Fuerteventuře

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán** Alameda de JandiaStudio / Apartmán**
Morro Jable

Studio / Apartmán*** Alameda de JandiaStudio / Apartmán***
Morro Jable

Hotel*** Alameda de JandiaHotel***
Morro Jable

Studio / Apartmán*** Atalaya De JandiaStudio / Apartmán***
Morro Jable

Hotel**** Barceló Castillo Beach ResortHotel****
Caleta de Fuste

Hotel**** Barceló Castillo Beach ResortHotel****
Caleta de Fuste

Hotel**** Barceló Corralejo BayHotel****
Corralejo

Hotel**** Barceló Fuerteventura ThalassoHotel****
Caleta de Fuste

Hotel**** Barceló Fuerteventura Thalasso & SpaHotel****
Caleta de Fuste

Hotel**** Barceló Jandía Club PremiumHotel****
Playa de Jandia

Hotel**** Barceló Jandía PlayaHotel****
Playa de Jandia

Studio / Apartmán*** Broncemar BeachStudio / Apartmán***
Caleta de Fuste

Hotel** Caleta GardenHotel**
Caleta de Fuste

Hotel**** Castillo Beach BungalowsHotel****
Caleta de Fuste

  Následující Zobrazit následující hotely na Fuerteventuře1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Zájezdy na Fuerteventuru

Zájezdy Fuerteventura - ilustrační fotografie Zájezdy Fuerteventura - ilustrační fotografie Zájezdy Fuerteventura - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Fureteventura

Žádaný ostrov pro zájezdy k moři Fuerteventura je z celého souostroví Kanárské ostrovy nejdelším, a hned po Tenerife také druhým největším. Může se pyšnit více než 140 kilometrů dlouhým pobřežím a z Kanárských ostrovů je také spolu s ostrovem Lanzarote nejblíže k Africe. Do Maroka, pro zájezdy ke Středozemnímu moři či k Atlantiku zatím ne příliš známé africké země, je to z Fuerteventury asi sto kilometrů. To je o rovných sto kilometrů blíže než kupříkladu na ostrov Tenerife a zhruba stejně daleko jako do Afriky je to z Fuerteventury na ostrov Gran Canaria.

Fuerteventura je oblíbená pro letní zájezdy do jejích přímořských letovisek nejen během hlavní turistické sezóny v letním období, ale v průběhu celého roku. Stálý severozápadní vítr zde udržuje celoročně teplotu mezi dvaceti a pětadvaceti stupni Celsia a teplota vody v Atlantském oceánu v okolí ostrova se pohybuje okolo příjemných dvaceti stupňů.

Ve srovnání se západně ležícími ostrovy Kanárského souostroví je Fuerteventura poměrně vyprahlá a suchá. Vnitrozemí ostrova je povětšinou hornaté a nejvyšší horou Fuerteventury je vrchol Pico de la Zarza, jež se šplhá do výšky 807 metrů nad mořskou hladinu. Pico de la Zarza je současně nejvyšším bodem turisticky oblíbeného poloostrova Jandía na jihu Fuerteventury. Pohoří ve vnitrozemí je suché a z vegetace tady dominují především křoviny a palmy.

Pláže ostrova Fuerteventura

Zájezdy na ostrov Fuerteventura jsou však atraktivní nikoliv kvůli ostrovnímu vnitrozemí, ale kvůli jeho pobřeží. Turisté, kteří sem na zájezdy přelétají kvůli odpočinku a relaxaci, tady mohou vybírat z pestré nabídky nejrůznějších pláží a dalších míst pro opalování a koupání v moři. Těch je podél pobřeží ostrova Fuerteventura roztroušeno více než 150.

Kvůli pestré nabídce možností koupání volí zájezdy na ostrov Fuerteventura v první řadě milovníci plážového lenošení a odpočinku. Ti zde budou moci trávit svůj čas jak na dlouhých plážích s jemným pískem, které jsou z pohledu moderního turisty dokonale vybavené a jejich návštěvníci tu mají možnost zapůjčit si plážová lehátka a slunečníky, tak také na malých a zastrčených plážích v četných zálivech. Na takových místech se bude líbit především romantickým duším, neboť budou mít ve valné většině případů celou pláž jen sami pro sebe.

Pláže kanárského ostrova Fuerteventura jsou také vyhlášené mezi příznivci naturismu, kteří sem rádi cestují na letní zájezdy k moři. I když na Fuerteventuře nejsou žádné pláže oficiálně prezentovány jako nudistické, příznivce opalování bez plavek si zde najdou hned několik míst, kde se budou moci opalovat a trávit čas na pláži tak, jak je jim vlastní.

Ostrov Fuerteventura je také obrovským lákadlem pro milovníky windsurfingu, kteří sem přilétají na sportovní zájezdy ve velkém množství. Stálý a poměrně silný vítr tu vytváří ideální podmínky pro provozování tohoto sportu a že jde o místo pro windsurfing zásadního významu potvrzuje i skutečnost, že se tady pravidelně pořádají závody mistrovství světa ve windsurfingu.

Letoviska na Fuerteventuře

Nejatraktivnějšími oblastmi pro zájezdy k moři na ostrov Fuerteventura jsou jeho severovýchodní oblast v okolí letoviska Corralejo a pak také poloostrov Jandía na jihu Fuerteventury. V obou těchto regionech se táhnou podél pobřeží několikakilometrové pláže s bílým nebo zlatým pískem, mírným vstupem do moře a možnostmi rychlého občerstvení nedaleko pláží a tak sem rády cestují na letní zájezdy i rodiny s dětmi.

Asi nejznámějším prázdninovým střediskem na poloostrově Jandía na jihu ostrova Fuerteventura je městečko Morro Jable. To se během posledních několika desetiletí transformovalo z původní malé a klidné rybářské vesnice v moderní hotelové městečko s pestrou nabídkou možností ubytování. Turisté zde mohu bydlet jak v cenově výhodných apartmánech, tak také v luxusních hotelích se vším komfortem, které jsou schopné splnit i ta nejnáročnější přání svých hostů. Na zájezdy do Morro Jable míří většina turistů, kteří zvolili Fuerteventuru jako místo svého pobytu na Kanárských ostrovech.

Nejznámější pláží v Morro Jable je pláž Playa del Matorral, která obíhá nejjižnější výběžek ostrova Fuerteventura v délce téměř pěti kilometrů. Zajímavostí této pláže je maják Faro de Morro Jable který je vidět ze širokého okolí a tvoří dominantu této oblasti. Na pláži Playa del Matorral mají svůj úsek vyhrazený i milovníci naturismu a tak jsou zájezdy do tohoto letoviska velmi žádané i mezi vyznavači opalování bez plavek.

Na severu Fureteventury je nejvýznamnějším letoviskem již zmiňované Corralejo. V jeho okolí se podél východního pobřeží ostrova táhnou dlouhé písčité pláže s šířkou přesahující několik stovek metrů. Vzhledem ke skutečnosti, že v této oblasti zatím není tak intenzivní výstavba nových ubytovacích zařízení, bývají pláže jižně od vesničky Corralejo i během nejvyšší sezóny liduprázdné. Turisté, kteří přicestovali na zájezdy k moři do této oblasti, se tak mohou koupat v průzračně čistých vodách Atlantiku naprosto nerušeně.

Příznivci windsurfingu pak směřují na tématicky laděné zájezdy do letoviska El Cotillo na západním pobřeží ostrova. Severozápadní vítr a velké vlny zde vytváří dokonalé podmínky jak pro windsurfing, tak také pro klasický surfing. Nejznámější zdejší pláží je písečná a více než kilometr dlouhá pláž Playa del Castillo, která se nachází na pobřeží Atlantiku jižně od městečka El Cotillo. Pokud do této oblasti cestují na zájezdy během školních prázdnin rodiny s dětmi, pak nejčastěji míří k vodě severně od letoviska. Tady se v malých a před vlivy otevřeného moře skrytých zálivech nachází hned několik písečných pláží s mírným vstupem do moře, ideálních pro rodinnou dovolenou.

Další zajímavá místa na ostrově Fuerteventura

Hlavním městem ostrova Fureteventura je městečko Puerto del Rosario, jehož název se dá přeložit jako přístav růží. To leží na východním pobřeží ostrova, je největším ostrovním městem a také jeho největším přístavem. I když je Fuerteventura poměrně klidným ostrovem, právě v hlavním městě mají turisté k dispozici nejvíce restaurací, taveren, barů, diskoték a nočních klubů pro případ, že by se chtěli bavit i během noci. Pro noční život a zábavu je Puerto del Rosario tím správným místem.

oblíbeným výletním cílem turistů, kteří cestují na zájezdy na Fuerteventuru, je severně ležící ostrůvek Isla de Lobos. Ten nabízí svým návštěvníkům několik menších hezkých pláží a v minulosti byl místem, kde žila populace tuleňů. Ty však zde již není možné zahlédnout a z této doby zůstal ostrovu pouze jeho název.

Fuerteventura - další odkazy

Zájezdy Fuerteventura - mohlo by vás zajímat

Na stránce Fuerteventura last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Fuerteventuru. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Fuerteventura - alternativní nabídky

Na zájezd Na Fuerteventuru ne? Co zkusit na Kanárských ostrovech něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Fuerteventuru nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Kanárské ostrovy, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist