Zájezdy na Lanzarote

Zájezdy Lanzarote

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Lanzarote. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Kanárských ostrovech strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Lanzarote, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Lanzarote

Hotely na Lanzarote

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Aequora Lanzarote SuitesHotel****
Puerto del Carmen

Hotel**** Barceló Teguise BeachHotel****
Costa Teguise

Hotel**** Barceló Teguise BeachHotel****
Costa Teguise

Hotel**** Beatriz Costa & SpaHotel****
Costa Teguise

Hotel**** Beatriz Costa Teguise & SpaHotel****
Costa Teguise

Hotel**** Beatriz PlayaHotel****
Puerto del Carmen

Hotel**** Beatriz Playa & SpaHotel****
Puerto del Carmen

Hotel**** Beatriz Playa & SpaHotel****
Puerto del Carmen

Hotel*** Be Live Experience Lanzarote BeachHotel***
Costa Teguise

Hotel**** Be Live Experience Lanzarote BeachHotel****
Costa Teguise

Studio / Apartmán*** Bellevue Apartamentos AquariusStudio / Apartmán***
Puerto del Carmen

Studio / Apartmán**** Bluebay LanzaroteStudio / Apartmán****
Costa Teguise

Studio / Apartmán** Blue Sea Costa Tequise BeachStudio / Apartmán**
Costa Teguise

  Následující Zobrazit následující hotely na Lanzarote1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Zájezdy na Lanzarote

Teguise Los Hervideros Playa de Janubio

Obecné informace o ostrově Lanzarote

Zájezdy k moři na nejvýchodnějším ostrov Kanárského souostroví Lanzarote jsou atraktivní nejen kvůli jeho krásným písečným plážím s jemným sopečným pískem, ale také jedinečné ostrovní krajině, tvořené celou řadou vyhaslých vulkánů a kráterů. Nejmarkantnější stopy zanechala sopečná činnost v horách Montanas del Fuego na severovýchodě ostrova. Název pohoří lze přeložit jako Ohnivé hory a dokonale vystihuje zdejší krajinu. Turisté, kteří do těchto míst během pobytu na ostrově zavítají, si tady budou připadat jako uprostřed měsíční krajiny.

Ostrov Lanzarote se nachází asi 15 kilometrů severovýchodně od dalšího známého Kanárského ostrova, oblíbeného pro zájezdy k moři, Fuerteventury a africká pevnina leží necelých 120 kilometrů východně. Na západně ležící ostrovy Kanárského souostroví Gran Canaria a Tenerife, které jsou také někdy nazývány zelené ostrovy, neboť netrpí takovým nedostatkem vláhy jako Lanzarote a Fuerteventura, je to odsud přes 200 kilometrů.

Lanzarote je z geologického hlediska velmi mladým ostrovem a k silným sopečným erupcím zde docházelo ještě v první polovině 18. století. Poslední výbuch zde byl zaznamenán dokonce až v druhé dekádě století devatenáctého. Vnitrozemí je poměrně vyprahlé a na každém kroku je vidět, že ostrov vděčí za svůj vznik sopečné činnosti stejně tak, jako zbývající Kanárské ostrovy.

Cestovní ruch se tady začal rozvíjet až teprve ve druhé polovině 20. století, avšak i tak si ostrov zachovává svůj původní charakter. V minulosti byl obýván především rybáři a zastrčené rybářské vesničky je možné podél jeho členitého pobřeží najít ještě dnes. za svou jedinečnou atmosféru vděčí ostrov také světové organizaci UNESCO, která jej prohlásila za biosférickou rezervaci a omezila nekontrolovaný růst hotelů a dalších ubytovacích zařízení, který je pak patrný na dalších Kanárských ostrovech jako je Gran Canaria nebo Tenerife.

Pláže na Lanzarote

Na letecké zájezdy na Lanzarote se cestuje v první řadě kvůli krásným písečným plážím s povrchem ze sopečného písku a samozřejmě také křišťálově čistému moři podél nich. Podobně jako na dalších Kanárských ostrovech, kterým se někdy přezdívá ostrovy věčného jara, i tady panuje stálé a slunečné počasí. Letní teploty se pohybují do třiceti stupňů a v zimě pak jen zřídkakdy klesají pod dvacet. Na zájezdy do zdejších letovisek tak přilétají turisté nejen během hlavních školních prázdnin, ale také se ohřát během zimy.

I když je Lanzarote až čtvrtým ostrovem v pořadí co do velikosti ze všech Kanárských ostrovů, jeho pobřeží nabízí návštěvníkům asi 90 pláží. Většina z nich je tvořena sopečným pískem tmavé barvy a vstup do vody je jen mírný. I to je důvodem, proč sem na zájezdy k moři cestují s oblibou rodiny s dětmi či méně zdatní plavci.

Plážím u velkých letovisek, jako je Playa Blanca na jižním výběžku ostrova, Puerto del Carmen na jihovýchodním pobřeží či Costa Teguise na východě, nechybí obvyklá turistická vybavenost a jejich návštěvníci si zde mohou zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Též mají možnost zajít na rychlé občerstvení v blízkosti pláže a nebo se stavit v nedalekém baru na osvěžující drink.

Ty nejhezčí písečné pláže ostrova Lanzarote se nacházejí u jeho jižního výběžku, nedaleko letovisek Playa Blanca a Castillo del Aguila. Přímo v Playa Blanca mají turisté dispozici prostornou písčitou pláž se zlatavým pískem, na níž nechybí nezbytná turistická vybavenost a je chráněna před vlivy otevřeného moře kamennou hrází. Východně od letoviska je situován velký jachetní přístav Marina Rubicon a o další asi tři kilometry dále na východ se pak nalézají dvě nádherné a dlouhé písečné pláže s mírným přístupem do vody, které bývají i během nejvyšší sezóny, kdy zájezdy na Lanzarote vrcholí, jen poloprázdné. Důvodem je, že v jejich blízkosti nestojí žádné hotely a turisté jsou sem nuceni ze svých ubytovací zařízení cestovat.

Aktivní jedinci a sportovci, kteří na zájezdy na Lanzarote cestují též v hojném množství, se mohou podél turisticky dobře vybavených pláží věnovat celé řadě vodních sportů, mezi které patří kupříkladu windsurfing nebo potápění. Hráči golfu pak mohou využít možnosti zahrát si na známému golfovém hřišti nedaleko moderního letoviska Puerto del Carmen.

Výlety na Lanzarote

Ačkoliv se na Lanzarote cestuje hlavně kvůli průzračně čistému moři a jedinečným písečný plážím, ostrov má co nabídnout i turistům, kteří chtějí poznat více než jen svůj hotel a nejbližší možnost koupání. Na zájezdy na Lanzarote tak přilétají také turisté, kteří se chtějí dozvědět i něco více o tomto jedinečném kusu země ve vodách Atlantského oceánu.

K jednoznačně nejatraktivnější místům pro výlety na Lanzarote patří Národní park Timanfaya, který leží v severozápadní části ostrova. Ten byl vyhlášen v okolí Ohnivých hor neboli Montanas del Fuego, které byly ještě před asi dvěma až třema stovkami let aktivní a vyvrhovaly na povrch ostrova tuny sopečné horniny. I dnes je možné se v parku Timanfaya přesvědčit, že těsně pod povrchem ostrova je jeho podloží stále ještě rozžhavené. O tom svědčí několik gejzíru nebo možnost nechat si ugrilovat maso ve známé restauraci El Diablo nad aktivním sopouchem.

K dalším atraktivním turistickým cílům, na nějž se často vydávají na krátký výlet turisté, kteří přicestovali na Lanzarote a chtějí poznat i jeho okolí, patřím jeden z nejmenších obydlených Kanárských ostrovů La Graciosa. Ta leží severně od ostrova a je od něj oddělena asi kilometrovou mořskou úžinou El Rio. Na ostrově se nachází několik menších písečných pláží a turisté se zde mohou dokonce ubytovat. Pokud někdo vyžaduje během své dovolené dokonalý klid a rád odpočívá na opuštěném mořském pobřeží, je pro něj La Graciosa ideálním místem.

V severní části Lanzarote se také nalézá ostře řezaný kráter Monte Corona. Jeho okolí nenechá nikoho na pochybách o tom, jak tento ostrov a vlastně celé Kanárské souostroví vzniklo. Nedaleko kráteru se nachází jedinečná vyhlídka Mirador Del Rio, z níž je z výšky téměř 480 metrů jedinečný výhled po ostrově a také na přilehlé moře. Asi dva kilometry odtud leží vesnička Orsola a dále na jih od ní se už jen táhne v délce asi sedmi kilometrů pusté lávové pole.

A právě tady mají možnost turisté, kteří letěli na ostrov Lanzarote na zájezdy nejen si užít krásných pláží a skvělého koupání, ale také chtějí poznat něco z jeho historie, navštívit nejdelší vulkanický tunel na světě, který nese název Cueva de Los Verdes, neboli Zelená jeskyně. Tak se proslavila svou jedinečnou akustikou a také zde mohou turisté vidět známý optický klam, kdy dokonale klidná hladina mělkého jezírka na dně jeskyně opticky zvětšuje její prostor do obrovských rozměrů.

Lanzarote - další odkazy

Zájezdy Lanzarote - mohlo by vás zajímat

Na stránce Lanzarote last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Lanzarote. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Lanzarote - alternativní nabídky

Na zájezd Na Lanzarote ne? Co zkusit na Kanárských ostrovech něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Lanzarote nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Kanárské ostrovy, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

18.7.2018
Poloostrov Chalkidiki, 120 metrů od pláže

Řecko – poloostrov Chalkidiki – Pefkochori v termínu od 19.7. (Čt) – 26.7. (Čt), 8 dní s polopenzí 11.480,-. Pelli Hotel *** leží v oblíbeném… [více]

10.7.2018
Nové suity na ostrově Limnos

Řecko – ostrov Limnos – Plati v termínu 13.7. (Pá) – 24.7. (Út), 12 dní se snídaní za 10.990,-. Nově postavený menší hotel Ammos Suites… [více]

22.6.2018
Černá Hora animační program v českém jazyce

Černá Hora – Ulcinj v termínu 23.6. (So) – 30.6. (So), 8 dní s all inclusive za 5.880,-. Resort Velká Pláž Ulcinj Club Hotel ***… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist