Mallorca, Ibiza, Menorca zájezdy

Zájezdy Mallorca, Ibiza, Menorca

Chystáte se vydat na dovolenou a Mallorca, Ibiza, Menorca je jednou z možností? Zvažujete účast na zájezdu na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru, ale nejste si jisti, jestli je tou správnou volbou? Chtěli byste mít na dovolené možnost poznat údajně nejkrásnější pláže Evropy, tyrkysově modré moře a piniové háje na Formenteře, historickou čtvrť Dalt Vila, díky které byla Ibiza zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO či magnetickou horu Es Vedra na Ibize nebo třeba město kontrastů Palmu de Mallorca, kde se staré památky střídají s moderními budovami a kde prakticky na každém kroku narazíte na všudypřítomné palmy na Mallorce?

Formulář vlevo vám pomůže při procházení naší aktuální nabídky se zájezdy na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru. Tak vybírejte a prožijte, stejně jako miliony turistů před vámi, na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře nezapomenutelnou dovolenou.

Dnes z nabídky na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru vybíráme

Dorado **
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel** Dorado, Mallorca - foto objektuletecky, polopenze
9.790,- Kč, 8.790,- Kč
Mix Alea ***
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Mix Alea, Mallorca - foto objektuletecky, polopenze
17.590,- Kč, 8.990,- Kč
Don Bigote **
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel** Don Bigote, Mallorca - foto objektuletecky, polopenze
18.490,- Kč, 9.390,- Kč
Manaus ***
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Manaus, Mallorca - foto objektuletecky, polopenze
18.590,- Kč, 9.490,- Kč
Eix Lagotel ****
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel**** Eix Lagotel, Mallorca - foto objektuletecky, snídaně
13.220,- Kč, 9.990,- Kč
Som Siurell ***
20.6.(St) - 27.6.(St), 7 nocí
Hotel Hotel*** Som Siurell, Mallorca - foto objektuletecky, snídaně
15.790,- Kč, 9.990,- Kč
na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru - oblasti

Kam na zájezd na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru

Aktuálně máme v nabídce hotely, apartmány a další typy ubytovacích zařízení v těchto turistických či prázninových letoviscích na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře.

Letní zájezdy na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru

Skalnaté pobřeží na Ibize Katedrála La Seu v Palma de Mallorca na Mallorce Zájezdy Mallorca, Ibiza, Menorca - ilustrační fotografie

Obecné informace o Baleárských ostrovech

Španělské Baleárské ostrovy patří k nejoblíbenějším destinacím ve Středomoří a na zájezdy sem přilétá každým rokem stále více turistů ze všech koutů světa. Každý z ostrovů Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera nabízí svým návštěvníkům něco jiného a každému budou zájezdy na jednotlivé ostrovy vyhovovat rozdílně.

Všem ostrovům, ležícím asi 200 kilometrů od břehů Španělska, jsou ovšem společné krásné písečné pláže, průzračně čistá voda v moři u jejich břehů a vhodnost pro dovolenou rodin s dětmi, neboť většina z pláží na ostrovech Mallorca, Ibiza, Menorca a Formentera má jen mírný vstup do moře. To je také důvodem, proč patří zájezdy na Baleárské ostrovy mezi mladými rodiči k velmi oblíbeným.

Ostrov Mallorca

Zdaleka nejvíce turistů přilétá na zájezdy na Baleárské ostrovy na největší z nich, ostrov Mallorca. O Mallorce se říká, že byla naplno zasažena masovou turistikou a zejména v oblasti kolem hlavního města Palma de Mallorca, které se nachází v zálivu Badia de Palma na jihozápadním pobřeží ostrova, byla postavena celá řada moderních hotelových komplexů, které však svou architekturou do původní atmosféry ostrova moc dobře nezapadají.

Mallorca mám velmi členité pobřeží, především ve své západní části. Tady se nachází celá řada zálivů a zátok a toto pobřeží zatím není turisticky tolik využívané. Z tohoto důvodu sem na zájezdy často cestují turisté, kteří si chtějí užívat klidu a soukromí na zapadlých plážích a nestojí o přelidněná letoviska. A to i za cenu, že na plážích podél severozápadního pobřeží nemohu očekávat obvyklou turistickou vybavenost, s jakou je možné počítat v rozvinutých letoviscích na opačné straně ostrova.

Zkrátka nepřijdou ale ani turisté, kteří rádi využívají veškerého komfortu a luxusu, neboť ostrov měří na délku jen asi 70 kilometrů a s vypůjčeným autem je možné se na tato malebná místa na severozápadní pobřeží ostrova v pohodě dostat prakticky odkudkoliv. Včetně moderních letovisek na jihu.

Nejrušnější písečné pláže ostrova Mallorca, na kterých tráví čas nejvíce návštěvníků ostrova, přilétajících sem na letní zájezdy během hlavní turistické sezóny, se nacházejí jak kolem zálivu Badia de Palma jižně od hlavního města Palma de Mallorca, tak také na opačné straně ostrova, u zálivu Badia de Alcudia na severovýchodním pobřeží.

Na letní zájezdy na Mallorku též často cestují milovníci aktivního odpočinku, kteří zde mohu kombinovat pobyt na místních vyhlášených pláží a koupání v průzračně systém moři s pěšími výlety po vnitrozemí. Zejména ve zdejším pohoří Tramuntana, jež se táhne podél severozápadního břehu ostrova Mallorca, je pěší turistika velmi oblíbená.

Ostrov Menorca

Necelých 50 kilometrů východně od ostrova Mallorca leží ve vodách Středozemního moře její menší sestra Menorca. Své jméno získala po právu, neboť zabírá plochu asi pětinovou ve srovnání s Mallorcou a turisticky je také daleko méně využívaná. Na ostrově Menorca tráví svou dovolenou jen asi desetina počtu turistů, kteří cestují na nedaleko ležící Mallorcu.

Ostrov Menorca je daleko klidnější a na zájezdy jsem cestují nejčastěji turisté, kteří si chtějí užít všudypřítomného klidu a nechtějí trávit svou dovolenou v přelidněných letoviscích, jež jsou například na Mallorce nebo na ostrově Ibiza.

Na ostrově Menorca bylo napočítáno, i přes její poměrně malou rozlohu, celkem téměř 70 pláží a plážiček, přičemž většina z nich nemá turistickou vybavenost ve formě plážových lehátek, slunečníků, toalet a sprch a podobně. Na mnoha z nich si budou moci turisté užívat naprostého soukromí, protože jsou jen zřídka navštěvované.

Návštěvníci ostrova Menorca, přilétající na ostrov kvůli vyhlášeným písečným plážím Baleárských ostrovů, by pak měli směřovat své kroky na jeho jižní pobřeží. Tady se nachází letovisko Son Bou, u něhož se nachází hned několik písečných pláží. Ta nejdelší na ostrově Menorca se táhne v délce téměř dvou kilometrů a povrch tvoří jemný bílý písek. Vstup do vody je jen pozvolný a tak na zájezdy na ostrov Menorca často přijíždí celé rodiny s dětmi.

Hlavním městem ostrova je Mahon na jeho nejvýchodnějším výběžku a nedaleko něj se nachází mezinárodní letiště. Mahon je současně největším ostrovním přístavem a jeho kotviště je přírodním zálivem dokonale chráněno před nepříznivými vlivy otevřeného moře.

Ostrov Ibiza

Třetím největším ostrovem Baleárského souostroví je Ibiza. Ta se na poli turistiky a cestování proslavila zejména jako ostrov věčné zábavy a také surferů. Na zájezdy jsem přilétají o poznání mladší ročníky než obvykle cestují například na ostrovy Mallorca nebo Menorca.

Centrem zábavy na ostrově Ibiza je jeho stejnojmenné hlavní město, jež se nachází na jihovýchodě, nedaleko zdejšího mezinárodního letiště. V hlavním městě se nachází nespočet klubů, diskoték, barů a další zábavních podniků, které otvírají teprve po setmění. Centrum města Ibiza je proto daleko rušnější v noci než přes den.

Pláže na ostrově Ibiza jsou ve velké většině písčité, podobně jako na dalších Baleárských ostrovech, a většinou jen malé, protože je pobřeží ostrova Ibiza velmi členité. Zdejší pláže bývají většinou ukryty mezi skalisky a je potřeba chvilku hledat, než turisté najdou pláž, která není ani v hlavní nejvyšší sezoně obsazená.

Ostrov Formentera

Nejmenším z turisticky využívaných ostrovů Baleárského souostroví Formentera, jež leží asi 15 kilometrů jižně od hlavního města ostrova Ibiza. Protože Formentera nemá své vlastní letiště, turisté přijíždějící na zájezdy na ostrov Formentera obvykle přistávají na Ibize a dále se pak přepravují lodí ke svým hotelům.

Pokud je Ibiza považována za ostrov zábavy a veselí, pak Formentera je jejím pravým opakem. Jde o velmi klidný ostrov s několika nádhernými plážemi, které mnozí turisté srovnávají vyhlášenými plážemi v Karibiku. Většina z nich je písečná a s jen mírným vstupem do vody, tudíž vhodná pro koupání neplavců a také seniorů.

Protože není Formentera zatím zasažena masovým turistickým ruchem, zdejší příroda je zachovalá a původní. Zdatnější turisté mohou bez problémů projít pěšky prakticky celý ostrov a kochat se jeho jedinečným vnitrozemím, podobně jako překrásnými bílými plážemi podél pobřeží.

Mallorca, Ibiza, Menorca - další odkazy

Mallorca, Ibiza, Menorca - mohlo by vás zajímat

Baleárské ostrovy jsou vyhledávaným cílem pro dovolenou turistů všech věkových skupin. Každý z ostrovů je něčím vyjímečný a nabízí něco jiného. Zájezdy jsou na tyto ostrovy pořádány již mnoho let a návštěvníci, kteří zde již byli se sem rádi vracejí. Ostrovy patří do středomořského klimatu. Což znamená horká léta a chladné zimy. Na aktuální teploty jaké panují v těchto dnech na Mallorce, se máte možnost podívat v předpovědi počasí na Mallorce. Populární se také stávají zájezdy za poznáním Mallorcy, Menorcy a Ibizy.

Milovníci nočního života zamíří na Ibizu, kde se v tamních klubech pořádají velkolepé disco párty, na kterých hrají ti nejznámější DJ na světě. Na Formenteru přijíždějí ti návštěvníci, kteří preferují naturistické koupání, Menorca je snem o klidné dovolené a nakonec je tu ostrov Mallorca. Informace o tomto největším baleárském ostrově naleznete na stránkách věnovaných popisům letovisek, památek a zajímavých míst na Mallorce.

Pro zájezdy na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru na poslední chvíli máme zvláštní stránku. Zajímají-li vás pouze tyto atraktivní nabídky, je sekce last minute zájezdy na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru to správné místo, kde začít.

Mallorca, Ibiza, Menorca - alternativní nabídky

Zájezdy Na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru ne? Co zkusit něco jiného?

Pokud vás z nějakého důvodu dovolená na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře nezaujala, zkuste se podívat na celou nabídku zájezů a zvolte jinou z nabízených destinací. Máme pro vás totiž i další, a určitě též zajímavé, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist