Zájezdy na Ibizu

Zájezdy Ibiza

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Ibizu. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Ibizu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Ibize

Hotely na Ibize

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** ArenalHotel***
San Antonio (Ibiza)

Hotel*** azuLine Hotel Mar AmantisHotel***
San Antonio de Portmany

Hotel**** Barceló PortinatxHotel****
Cala Portinatx

Hotel*** Bg Portinatx Beach ClubHotel***
Cala Portinatx

Hotel**** Cala San VicenteHotel****
Cala San Vicente

Hotel** CenitHotel**
Ibiza

Hotel*** Club AugustaHotel***
Es Cana

Hotel*** Club Cala TaridaHotel***
Cala Tarida

Hotel*** Club Galeon CartágoHotel***
Puerto de San Miguel

Hotel*** Club Mare NostrumHotel***
Playa de'n Bossa

Hotel*** Els Pins Resort & SpaHotel***
San Antonio (Ibiza)

Hotel*** Fiesta Cala GracióHotel***
San Antonio (Ibiza)

Hotel*** Fiesta MilordHotel***
San Antonio (Ibiza)

  Následující Zobrazit následující hotely na Ibize1 - 2 - 3 - 4

Zájezdy na Ibizu

Zájezdy Ibiza - ilustrační fotografie Zájezdy Ibiza - ilustrační fotografie Zájezdy Ibiza - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Ibiza

Druhý nejoblíbenější ostrov ze souostroví Mallorka, Ibiza, Menorca a Formentera, ještě známějšího pod názvem Baleárské ostrovy, je ostrov Ibiza. Co do velikosti je mezi Baleárskými ostrovy se svou rozlohou necelých 600 kilometrů čtverečních třetí v pořadí, hned za ostrovy Mallorca a Menorca. Zájezdy na Ibizu však patří k nejpopulárnějším a ostrov Ibiza navštíví každým rokem více než dva a půl milionu turistů. Ti sem přijíždějí nejenom na typické letní zájezdy, aby si zde užili pláží, moře a sluníčka, ale také za zábavou.

Ibiza je poměrně hornatá a i když její pobřeží dosahuje délky něco málo přes dvě stě kilometrů, je hodně členité. Nejvyšší horou na Ibize je Sa Talaia, která se šplhá do nadmořské výšky 475 metrů. Jen o něco nižší jsou potom vrcholky Puig Gros, jež je přesně o 60 metrů nižší než Sa Talaia, a pak následuje Puig Fornas, který je jen o pět metrů nižší než Puig Gros. Na zájezdy na Ibizu tak přijíždějí i turisté, kteří se ve svém čase volná chtějí věnovat pěší turistice nebo cyklistice.

Přestože Baleárské ostrovy netrpí nedostatkem váhy a o žádném zimních se nedá říci, že by bylo vyloženě vyprahlý tak, jako jsou například ostrovy v Egejském moři patřící Řecku, Ibiza je z nich přece jen nejzelenější. Její vnitrozemí se vyznačuje borovicovými lesy a hájky, ale také se tady daří palmám, fíkovníků, mandloním, olivovníkům a samozřejmě nejrůznějším ovocných stromům. To, že na Ibize borovice rostou již dlouhá staletí potvrzuje i skutečnost, že spolu s nejmenším z Baleárských ostrovů Formenterou tvoří Pytyuské souostroví, což v překladu znamená Borovicové ostrovy.

Turistický ruch, cestování a zájezdy se na ostrově Ibiza začaly rozvíjet až teprve kolem 60. let dvacátého století, kdy se tu začaly stavět první hotely. V té době se také Ibiza stala centrem hnutí Hippies a získala označení ostrov lásky. Za více než 50 let intenzivního rozvoje turistického ruchu se Ibiza vypracovala mezi nejnavštěvovanější destinace Středomoří a v současnosti tvoří turistický ruch bezmála 100% příjmů ostrovní ekonomiky.

Podnebí na Ibize

Podnebí na ostrově Ibiza je typicky středomořské a pro zájezdy k moři dokonale vyhovující. Dokonce se říká, že na Ibize je ze všech Baleárských ostrovů podnebí nejvyrovnanější. Stejně jako Mallorca, Menorca a Formentera, i Ibiza se může pyšnit více než třemi sty dny slunečního svitu v roce. A tak se není co divit, že zájezdy do zdejších letovisek jsou velmi oblíbené. Návštěvníci ostrova Ibiza se nemusí obávat, že by jim měla dovolená na Baleárech propršet. Prázdninové měsíce červenec a srpen mají dokonce statisticky pouze jeden deštivý den a to jde ještě většinou jen o rychlou přeháňku.

Teploty se na Ibize během letní sezóny, kdy letecké zájezdy na Baleárské ostrovy vrcholí, pohybují kolem třiceti stupňů a většinou se teplota nad 30 stupňů dlouhodobě nepohybuje. A i za horkého prázdninového dne fouká od moře osvěžující větřík a horko tady není tak intenzivní, jako je kupříkladu v prázdninových střediscích v Egyptě.

Pláže Ibizy

Na letní zájezdy na oblíbenou Ibizu cestuje většina turistů kvůli zdejším plážím a křišťálově čistému moři v okolí ostrova. Pro Ibizu jsou typické malé zálivy s oblázkovými nebo písečnými plážemi, které jsou tady nazývané jako calas. Ty mívají na délku obvykle jen několik desítek metrů a jsou ukryty mezi skalisky. Mořská voda v těchto zálivech je průzračně čistá a ideální nejen k plavání, ale také šnorchlování. I když pobřeží Ibizy jen o málo přesahuje 200 kilometrů, bylo tu napočítáno neuvěřitelných 70 pláží a plážiček.

K těm nejznámějším patří kupříkladu pláž Cala Comte, jež se nachází na západním pobřeží ostrava Ibiza, přímo proti ostrůvkům Illa des Bosc a Illa sa Conillera. První jmenovaný leží od pláže asi 500 metrů a její návštěvníci na něj mají krásný výhled. Pláž tvoří několik písčitých úsek, z nichž je jen mírný vstup do vody. Na zájezdy sem tak rády přijíždějí rodiny s dětmi a pláží nechybí turistická vybavenost ve formě plážových lehátek a slunečníků. Turisté na pláži Cala Comte též mohou zajít na něco dobrého k jídlu do blízkých taveren či si dát nějaký drink v blízkých barech.

Asi dva kilometry jižně od pláže Cala Comte leží další oblíbená pláž Cala Tarida. Ta má na délku asi 300 metrů a uprostřed je rozdělena skalnatým útesem. Pláž se nalézá v malé zátoce a po jejich stranách se leží skalnaté úseky. Ty se budou líbit turistům, kteří se rádi opalují na oblázkových plážích nebo plochých skalách. Voda pláže Cala Tarida je průzračně čistá a i tady si mohou turisté zapůjčit plážová lehátka a slunečníky. Z pláže se dá zajít na občerstvení do několika stánků či taveren v její těsné blízkosti.

Na jižním konci západního pobřeží se pak nalézá zátoka Cala d'Hort, v níž je situována písečná pláž. Ta má na dálku asi 200 metrů a i když nejde o nijak rozsáhlou pláž, i na ní mají turisté možnost vypůjčit si lehátka a slunečníky a její blízkosti jsou dvě restaurace, do nichž je možné zajít na rychlé občerstvení. Pláž má mírný vstup do moře a tak se tu budou líbit zájezdy i mladým rodičům s dětmi. V blízkosti této pláže není žádný hotel a turisté se sem většinou dopravují vypůjčenými auty. Pláž nebývá ani v nejvyšší sezóně, kdyby zájezdy na Ibizu vrcholí, přelidněná.

Prakticky až na nejjižnějším výběžku ostrova Ibiza se pak nachází nejdelší písečná pláž na ostrově Ses Covetes. Její délka přesahuje čtyři kilometry a jak už bývá na ostrově Ibiza obvyklé, jde o dlouhou pláž s povrchem z jemného bílého písku. A protože v blízkosti nestojí žádné velké ubytovací zařízení, bývá tato pláž i uprostřed hlavních školních prázdnin jen poloprázdná. Vstup z pláže do mořské vody je mírný a u severozápadního konce pláže se nachází nedaleko letoviska Sa Rapita malý přístav.

Zábava na Ibize

Letní zájezdy na Ibizu si však získaly svou popularitu nejen kvůli zdejším jedinečným plážím, ale také kvůli možnosti prakticky nepřetržité zábavy. Především hlavní město ostrova Ibiza, pojmenované stejně jako ostrov sám, nabízí turistům, kteří cestují na zájezdy na Ibizu uprostřed hlavní turistické sezónu, spoustu možností zábavy. Ve městě otevírá po setmění celá řada nočních klubů, restaurací, barů, diskoték a další zábavních podniků, ve kterých zábava trvá až do pozdního rána.

Avšak i když je Ibiza vyhlášeným ostrovem zábavy, neznamená to, že by zájezdy do jejich letovisek nebyly vhodné i pro turisty, kteří si chtějí o dovolené užít klidu a pohody. Hlavně na severozápadní pobřeží se nachází spousta malých a klidných letovisek, kde si budou moc dobře odpočinout turisté, kteří rušná letoviska, situovaná na severovýchodě a v okolí hlavního města Ibiza, obvykle nevyhledávají.

Ibiza - další odkazy

Zájezdy Ibiza - mohlo by vás zajímat

Na stránce Ibiza last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Ibizu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Ibiza - alternativní nabídky

Na zájezd Na Ibizu ne? Co zkusit na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Ibizu nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist