Zájezdy na Menorcu

Zájezdy Menorca

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Menorcu. Pokud se chystáte v tomto letovisku na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Menorcu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Menorce

Hotely na Menorce

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Aguamarina Alexandria ClubHotel***
Arenal D´en Castell

Studio / Apartmán*** Apartmány Sol ParcStudio / Apartmán***
Son Parc

Hotel** Beach ClubHotel**
Son Parc

Aparthotel*** Beach ClubAparthotel***
Son Parc

Hotel**** Cala Blanca SunHotel****
Cala Blanca

Hotel**** Cala GaldanaHotel****
Cala Galdana

Aparthotel*** Calas de PonentAparthotel***
Cala Santandria

Hotel**** Carema Beach MenorcaHotel****
Cala'n Bosch

Aparthotel*** Carema Club ResortAparthotel***
Playas de Fornells

Aparthotel** Carema Garden VillageAparthotel**
Playas de Fornells

Hotel* Castell SolHotel*
Arenal D´en Castell

Hotel**** Club Royal Son BouHotel****
Son Bou

Hotel**** Globales Almirante FarragutHotel****
Cala'n Forcat

Hotel**** Globales Lord NelsonHotel****
Santo Tomas

  Následující Zobrazit následující hotely na Menorce1 - 2 - 3 - 4

Zájezdy na Menorcu

Zájezdy Menorca - ilustrační fotografie Zájezdy Menorca - ilustrační fotografie Zájezdy Menorca - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Menorca

I když není Menorca pro letní zájezdy tak oblíbená jako její větší sestra Mallorca, nacházející se asi 40 kilometrů západním směrem, přesto na ostrov přilétá každým rokem asi milion turistů ze všech koutů světa. Toto číslo je sice pouhou desetinou návštěvníků Mallorky, ale i tak má Menorca všem, kteří na zájezdy na tento ostrov přijíždějí, co nabídnout.

Hlavním městem ostrova je Mahon, jež se nachází na východním pobřeží, na konci asi pět kilometrů dlouhého zálivu. Záliv měří na šířku necelý kilometr a je svými rozměry jedním z největších přírodních přístavů na světě. Není se co divit, že byl o ostrov Menorca a zdejší přístav v historii velký zájem a o vládu nad Menorcou se střídali Římané, Arabové, Britové a další národy. Menorca patří ke Španělsku teprve od roku 1803.

Menorca je ideální destinací pro letní zájezdy k moři, neboť se nachází už v subtropickém pásmu a podnebí pro dovolenou je tady ideální. V létě se teploty pohybují těsně nad 30 stupňů Celsia, ale protože od moře fouká osvěžující větřík, není teplo pocitově tak vysoké. Zdejší podnebí svědčí přírodě a tak je Menorca také někdy nazývána zeleným ostrovem. Turisté, kteří cestují na zájezdy na Baleárský ostrov Menorca, tak tráví čas svého volná obklopeni svěží zelení a kvetoucí přírodou.

K jedinečnosti ostrova přispívá i skutečnost, že roku 1991 byla téměř polovina celého ostrova vyhlášena chráněným přírodním územím. Tím byla omezena živelná výstavba hotelů a dalších ubytovacích zařízení pro zájezdy na tento ostrov, a podařilo se tady uchovat velkou část původní krajiny. O necelé dva roky později pak byla Menorca vyhlášená biosférickou rezervací pod mezinárodní organizací UNESCO.

Severní část ostrova je poměrně hornatá a drsná. Na zájezdy sem obvykle cestují turisté se zájmem nejen o koupání v průzračně čistých vodách Středozemního moře, ale také horskou turistiku a cykloturistiku. Nejvyšším vrcholem na ostrově je hora Monte Toro, která se zvedá do výšky necelých 360 metrů nad mořskou hladinu a leží zhruba uprostřed ostrova. Aktivní jedinci, přijíždějící na zájezdy na ostrov Menorca, se sem často vydávají na tůry a výlety, protože je odtud jedinečný rozhled nejen po celém ostrově, ale i na přilehlé moře.

Pláže Menorky

Členité pobřeží ostrova Menorca se táhne v délce necelých tří set kilometrů a většina je tvořena skalami a útesy. Jde tedy o pobřeží jako stvořené pro malé písečné či oblázkové pláže a plážičky, na kterých si budou moci turisté užívat dostatku soukromí.

Nejznámější a také nejdelší pláží na ostrově Menorca je písečná pláž nedaleko letoviska Son Bou. Ta se od něj táhne severovýchodním směrem k letovisku Sant Tomas v délce více než dvou kilometrů. V jihovýchodní části pláže nechybí obvyklá turistická infrastruktura a její návštěvníci si tady mohou zapůjčit lehátka a slunečníky. V blízkosti pláže se pak nachází bar a také několik stánků s rychlým občerstvením.

Na opačném konci pláže Son Bou se už nenacházejí žádné hotely a ani podobná zástavba a turisté tady budou mít dostatek prostoru sami pro sebe. Asi 300 metrů od pláže leží malý neobydlený skalnatý ostrůvek, na nějž mohou zdatnější plavci doplavat. Vzhledem k charakteru pláže a jejímu mírnému vstupu do vody do její blízkosti často cestují na zájezdy rodiny s dětmi.

Asi kilometr severovýchodně od pláže Son Bou leží letovisko Sant Tomas, jehož pláž je rozdělena skalnatým útesem na dvě asi půlkilometrové části. I tady povrch tvoří jemný písek a plážím nechybí běžná turistická vybavenost. Přímo na skalnatém útesu, oddělujícím obě pláže, se nachází hotel, z něhož je nádherný výhled do okolí. I tyto pláže jsou vhodné pro rodinnou dovolenou a tak do letoviska Sant Tomas často míří na zájezdy rodiče se svými ratolestmi.

Pokud je jižní pobřeží ostrova Menorca poměrně ploché, pláže zde mají písečný povrch a jen mírný vstup do vody, pak sever je jeho pravým opakem. Kdo si chce na plážích ostrava Menorca užít například vodní nebo plážové sporty, měl by zamířit na jih ostrova. Sever je naopak skalnatý a kamenitý a jako v ráji se tu budou v moři cítit příznivci potápění a šnorchlování.

Z celkem sedmdesáti pláží, které se na ostrově Menorca nacházejí, jich je pouze je asi 30 nedaleko ubytovacích zařízení. Z nich se pak většina nachází na jihu Menorky. Téměř 40 z celkového počtu menorských pláží se nachází na severu, kde se ke spoustě z nich je možné dostat pouze pěšky, po úzkých přírodních cestičkách.

K nejznámějším přírodním plážím na Menorce patří například Cala Pilar. Ta se nalézá u severního pobřeží ostrova, má povrch z nádherně zlatavého písku a je se k ní možné dostat jen pěšky či po mořské hladině. Přímo proti pláži se nachází malý ostrůvek Escull de Cala del Pilar, na který se dá bez problémů doplavat. Vstup do moře je tady pozvolný a mořská voda krásně čistá.

Další oblíbenou přírodní pláží je Cala Pregonda, taktéž na severu ostrova. U ní se sice nachází několik málo budov, ale stále si zachovává svůj původní charakter. Pláž leží naproti skalnatému ostrůvku Escullar de Pregonda a její povrch tvoří opět zlatavý a jemný písek. Moře je v jejím okolí křišťálově průzračné a na tuto pláž se turisté také často vydávají na malých lodích a člunech.

Potápění na Menorce

Menorca je vůbec skvělou destinací pro tématické zájezdy příznivců přístrojového potápění. Kromě jedinečného a velmi členitého pobřeží a bohatého podmořského života se v blízkosti ostrova nacházejí také vraky lodí. K těm nejznámějším patří vrak nákladní lodi Malakoff či zachovalá Francisquita, ležící v hloubce asi 50 metrů.

Na zájezdy na za potápěním cestují na Baleárský ostrov Menorca také milovníci podmořského života. Ti se mohou těšit na několik potápěčských lokalit s přírodními útvary ve formě jeskyní, kanálů a podmořských tunelů. K nejznámějším lokalitám patří například Grand Canyon nebo Swiss Cheese, trefně pojmenovaná lokalita po švýcarském ementálském sýru.

Menorca - další odkazy

Zájezdy Menorca - mohlo by vás zajímat

Na stránce Menorca last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Menorcu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Menorca - alternativní nabídky

Na zájezd Na Menorcu ne? Co zkusit na Mallorce, Ibize, Menorce nebo Formenteře něco jiného?

Pokud vás naše nabídka zájezdů na Menorcu nezaujala, zkuste se vydat na některý ze zájezdů na Mallorku, Ibizu, Menorku nebo Formenteru, směřujících do jiných oblastí a regionů. Máme pro vás totiž další, a určitě také dobré, tipy na dovolenou.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist