Zájezdy na Chios

Zájezdy ostrov Chios

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Chios. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Chios, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Chiosu

Hotely na Chiosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Aegean DreamHotel****
Karfas

Hotel**** Sea View ResortsHotel****
Karfas

Zájezdy na Chios

Zájezdy ostrov Chios - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Chios - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Chios - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Chios

Chios je pátým největším ostrovem Řecka a zároveň desátým největším ostrovem v celém Středomoří. A i když letecké zájezdy míří většinou právě na ostrov Chios, často se stejným názvem označuje celé souostroví. To je tvořeno ostrovem Chios a pak dalšími menšími ostrovy Psara, Antipsara, Inousses a ještě několika neobydlenými ostrůvky. Ostrov Chios se nalézá ve východní části Egejského moře, v regionu Severní Egeis, a od turecké pevniny jej dělí asi 7 kilometrů široký průliv. 50 kilometrů jižně se nachází další oblíbený ostrov Lesbos. Administrativně je Chios rozdělen do 10 okresů a trvale zde žije více než 50.000 obyvatel. Více než polovina ostrovanů jich bydlí ve stejnojmenném hlavním městě ostrova.

Pobřeží a podnebí ostrova Chios

Pobřeží Chiosu má délku přesahující 200 kilometrů, v nejširším místě je necelých 30 kilometrů široký a na délku měří asi 50 kilometrů (měřeno od mysu Epanochoro k mysu Masticho). Sever ostrova je hornatější než jih a rozkládá se tady také několik pohoří. Součástí jednoho z nich je i nejvyšší vrchol na Chiosu s názvem Pelineo, který se tyčí do výšky 1.297 metrů nad mořskou hladinu Egejského moře. Dalšími pohořími v severní části ostrova jsou Amani anebo Kochlias. Při cestě ze severu směrem na jih začne přibližně uprostřed Chiosu nadmořská výška klesat a v jižní části Chiosu už mají kopce výšku maximálně 400 metrů.

Podnebí na ostrově je typicky středomořské a to je důvodem, proč jsou letecké zájezdy na Chios tak oblíbené. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami pohybujícími se kolem 29°C a s minimálními srážkami. Zimy jsou pak vesměs mírné a více deštivé. Jen výjimečně se na Chiosu můžete setkat se sněhem nebo s kroupami. Zimní období dešťů a chladnějších měsíců tady obvykle začíná koncem října a trvá do konce března. Poté se postupně otepluje a srážek ubývá. Téměř po celý rok tady ale vanou poměrně silné větry, hlavně ze severu. Při letních vedrech, kdy na Chios směřuje nejvíce leteckých zájezdů, to může být příjemné osvěžení, v zimě se z nich ale často může stát bouře.

Pobřeží ostrova je velmi rozmanité a lemují ho velké zátoky. V jeho severní části se hojně vyskytují strmé útesy, východní pobřeží je pro strávení letní dovolené daleko vhodnější a z toho důvodu směřují zájezdy právě do těchto míst. Navíc je před rozmary počasí dobře chrání nedaleká turecká pevnina. Najdete tady i hlavní a největší přístav (ve městě Chios) a většinu ostatních přístavů, například Lagada nebo Marmaro. Lodní doprava také patří mezi významnou obživu místních obyvatel. Na nedalekém ostrůvku Inousses, na který se určitě stojí za to se během zájezdu na Chios vypravit na výlet, působí dokonce neznámější řecká škola námořních kapitánů.

Zájezdy na Chios

Díky tomu, že Chios dosud nebyl tolik zasažen masovým turismem jako další řecké ostrovy Kréta, Korfu nebo Zakynthos, uchovává si své původní kouzlo a jeho návštěvníci zde mají na zájezdech možnost poznat skutečný řecký život a ne pouze komerční pozlátko pro turisty. Téměř všude objevíte nedotčenou přírodu, klidné vesničky a romantické osamělé pláže.

Pokud chcete jen tak lenošit na pláži a čas zájezdu v Řecku na Chiosu chcete vyplnit především odpočinkem a relaxací, určitě nebudete zklamáni. Chios nabízí svým návštěvníkům skutečně velké množství pláží a možností koupání v průzračně čistém moři. Najdete tady pláže jak písečné, tak i oblázkové. Mnoho jich se nachází i v těsné blízkosti hlavního města, kde si díky skvělým povětrnostním podmínkám můžete vedle plavání a šnorchlování vyzkoušet i windsurfing či plachtění. Za všechny chioské pláže jmenujme alespoň nejnavštěvovanější pláž Karfas na východním pobřeží a pláže Agia Fotia, Afanis nebo Mega Limnionas. Mezi nejhezčí pláže se řadí též karibská Vroulidia, oblázková Dipotama s větrnými mlýny a také ta u vesničky Dipotama, která je známá pro svůj černě zbarvený písek a kamínky díky nedaleké vyhaslé sopce Psaronas.

Ostrov nabízí kromě skvělých surfařských lokalit také výborné podmínky pro potápění, dokonce prý jedny z nejlepších v Evropě. Moře je tady průzračné a v létě příjemně vyhřáté, takže turisté, kteří chtějí zájezdy na Chios pojmout jako potápěčské expedice, mohou pod hladinou vod v okolí ostrova objevovat a poznávat jeskyně, útesy s korály a velká hejna pestrobarevných rybek.

Památky na ostrově Chios

Kdo se vydá na Chios do Řecka na zájezdy za poznáním, nebude rozhodně zklamán. Mezi místní pamětihodnosti patří celá řada klášterů, jako například Agia Markella poblíž vesničky Volissos. Je volně přístupný veřejnosti a každý rok se tady na konci července pořádá náboženská slavnost. Hojně navštěvovaným klášterem je i Nea Moni, který byl postaven v 11. století, a dnes v něm můžete obdivovat mramorový oltář nebo zlaté mozaiky.

V oblasti Mastikochoria zase čeká na návštěvníky hrad postavený v 15. století anebo pozůstatky chrámu, který byl věnován bohyni Athéně. Milovníci řecké historie se zase určitě vydají do místa Petra Omirou, kde leží kámen, na kterém prý sedával a tvořil řecký básník Homér.

Historie ostrova Chios

Ostrov Chios byl prý poprvé osídlen již před 5.000 lety, jak dokazuji nálezy v jeskyních Agios Gala a poblíž obce Emborio. Později se z ostrova stala námořnická velmoc a následovala dlouhá období prosperity. To pokazilo jen několik zemětřesení a také vyvraždění téměř všech místních obyvatel Turky v 19. století.

Na prvním místě chioského hospodářství je samozřejmě cestovní ruch a turisté, ale nesmíme opomenout ani jedinečnou produkci pryskyřice mastichy. Získává se ze zeleného keře s názvem řečík lentišek a nikde jinde na světě nemá takovou chuť a vůni. Používá se v potravinářství (žvýkačky, ouzo) popřípadě v kosmetice (zubní pasty). Nejvíce se pěstuje v části Mastikochoria ve vesnicích Mesta, Olympi nebo Pyrgi. Vyváží se odsud ale i citrusy či olivový olej. Pyrgi je také známé jako nejlépe dochované středověké osídlení.

ostrov Chios - další odkazy

Zájezdy ostrov Chios - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Chios last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Chios. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist