Zájezdy na Ithaku

Zájezdy ostrov Ithaka

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Ithaku. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Ithaku, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Ithace

Hotely na Ithace

Litujeme, ale v současnosti nenabízíme na Ithace žádné hotely s volnými termíny.

Zájezdy na Ithaku

Obecné informace o ostrově Ithaka

Jónský ostrůvek Ithaka bezesporu patří k místům, kam se během letní sezóny vydává na letecké zájezdy hezká řádka turistů nejen z Evropy, aby zde prožili svou dovolenou. Rozlohou necelých 100 km2 a délkou lehce přesahující 30 kilometrů je ideálním ostrovem pro milovníky pěší turistiky, kteří mohou Ithaku během svého pobytu na ostrově pohodlně projít pěší chůzí a poznat každé jeho zajímavé zákoutí.

Ithaka nemá vlastní letiště a tak turisté, přilétající na zájezd na Ithaku, přistávají na letišti na 4 kilometry vzdálené Kefalonii a poté se přepravují trajektem na místo svého pobytu. Nedaleko Ithaky se také nacházejí ostrovy Zakynthos, Lefkada a Korfu, na které patří letecké zájezdy přes léto k těm nejvyhledávanějším. Ostrov je úzce spjat s antickým hrdinou Odysseem a po celé Ithace jsou rozesety historické památky, spojené s Homérovými příběhy. Bohužel je ale v současnosti většina z nich značně poškozena zemětřesením, které na ostrov Ithaka udeřilo v polovině minulého století.

Historie ostrova Ithaka

Původ názvu ostrova Ithaka má hned několik možných vysvětlení. Buď byl pojmenován podle Ithakose, syna bájného boha moří Poseidona, nebo mohou jeho kořeny pocházet ze slova utica, neboli osada. Poslední možnou verzí je překlad z řeckého slova Ithy, což v překladu znamená veselý. Ať již ale dalo názvu ostrova vzniknout cokoliv, nic to nemění na skutečnosti, že turisté, kteří Ithaku zvolí jako cíl svého zájezdu, budou se zdejším prostředím a kvalitou poskytovaných služeb určitě spokojeni.

Zájezdy na ostrov Ithaka

Ithaka rozhodně nepatří zrovna příliš rušné turistické destinace. Směřují sem především milovníci přírody, kteří se zde budou mezi všemi těmi olivovníky, borovicemi a cypřiši cítit doslova jako v ráji. Celý ostrov nabízí na každém kroku možnost relaxace a dokonalého vychutnání si všudypřítomného klidu a pohody. To ale znamená, že příznivci rušných center a bujaré zábavy do pozdních ranních hodin by měli cestovat na zájezd k moři do jiných řeckých letovisek. Ithaka jim totiž tento způsob trávení dovolené nenabídne.

Ostrov Ithaka obklopují tyrkysově modré vody Jónského moře a ty nejkrásnější pláže se nacházejí na jihu ostrova. Ty nikdy nejsou přeplněné a některé z nich získaly ocenění Modrou vlajkou za svou čistotu. Vyznavači soukromí a klidu často směřují své kroky na odlehlé malé pláže a nikým nerušeni mohou v klidu relaxova a odpočívat uprostřed zeleně a působivých skalisek.

Nejlepším způsobem, jak si dokonale užít zájezd na ostrov Ithaka a během pobytu na tomto kouzelném kusu země v Řecku prozkoumat celé jeho pobřeží a dostat se i na jeho nejkrásnější pláže, je pronajmout si člun, neboť některé pláže jsou přístupné pouze z moře. Ithaka překvapí nejednoho návštěvníka jemným pískem na svých plážích a křišťálově modrou vodou, která jejich břehy omývá. Mezi nejznámější pláže ostrova patří Aspros Gialos, pláž oceněná Modrou vlajkou Dexa, pláž Polis s potopeným antickým městem či pláž Gidaki, která je jednou z těch, na které je možné se dostat výhradě lodí.

Geografie a příroda na ostrově Ithaka

Jak již bylo zmíněno dříve, příroda ostrova Ithaka je doslova a do písmene okouzlující. Vzhledem ke své malé návštěvnosti neztratila nic z přirozeného charakteru a do dnešní doby si zachovala svou divokou povahu. Reliéf ostrova je poměrně hornatý, nejvyšší hora na severu ostrova Néritos se šplhá až do výšky 800 m.n.m.. Druhou nejvyšší horou je Aieros (556 m.n.m) a právě na této hoře se nachází chrám Panagia Katharon, kde se každým rokem konají velkolepé slavnosti.

Hlavní město ostrova Ithaka nese jméno Vathi. Z pohledu turistiky je velmi dobře vybavené a z toho důvodu také patří k nejnavštěvovanějším městem na Ithace, především v hlavní sezóně, kdy jsou letecké zájezdy do Řecka v plném proudu. Leží v hezké zátoce a v dávné době bylo chráněno dvěma benátskými pevnostmi. I když bylo město značně poničeno silným zemětřesením, které zasáhlo ostrov Ithaka roku 1953, do dnešního dne zůstalo krásným místem s mnoha tavernami, bary a hotely. Z vrcholků v bezprostředním okolí města je okouzlující výhled na zátoku, která svírá malý ostrůvek Lazareto.

Ve výčtu zajímavých míst na Ithace by se dalo ještě dlouho pokračovat. Žádná slova ale nemohou nahradit osobní zkušenost ze zájezdu na ostrov Ithaka. Zájezdy do Řecka patří každou letní sezónu k velmi žádanému artiklu na poli cestovního ruchu a zájemci o strávení dovolené na Ithace budou mít určitě z čeho vybírat, neboť nabídka zájezdů na jónský ostrov Ithaka bývá již tradičně poměrně široká.

ostrov Ithaka - další odkazy

Zájezdy ostrov Ithaka - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Ithaka last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Ithaku. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist