Zájezdy na Kalymnos

Zájezdy ostrov Kalymnos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Kalymnos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Kalymnos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Kalymnosu

Hotely na Kalymnosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** ContinentalHotel***
Massouri

Studio / Apartmán** Continental KalymnosStudio / Apartmán**
Massouri

Studio / Apartmán**** Elena VillageStudio / Apartmán****
Armeos

Hotel*** KalydnaHotel***
Kantouni

Hotel*** KalydnaHotel***
Kantouni

Hotel** Kantouni BeachHotel**
Kantouni

Hotel*** Kantouni BeachHotel***
Kantouni

Studio / Apartmán** Mary PopiStudio / Apartmán**
Platis Yialos

Hotel** OasisHotel**
Massouri

Studio / Apartmán* RitaStudio / Apartmán*
Massouri

Studio / Apartmán*** Studia AndromedaStudio / Apartmán***
Kantouni

Studio / Apartmán*** Studia AvraStudio / Apartmán***
Myrties

Studio / Apartmán** TinaStudio / Apartmán**
Massouri

Hotel*** Vouros PalaceHotel***
Massouri

Zájezdy na Kalymnos

Proč jsou letní zájezdy k moři na ostrov Kalymnos stále více žádané a proč si tento Dodekanéský ostrov začíná postupně dobývat své místo na turistickém nebi? V první řadě je důvodem čisté a azurově modré Egejské moře, které jej obklopuje. Pak také mohutná skaliska, jež lákají nejen k horským tůrám, ale také k horolezectví a skalnímu lezení a bohatý a pestrý podmořský svět ve vodách kolem ostrova. A v neposlední řadě též malebné pláže, na které je sice ostrov Kalymnos poměrně chudý, ale turisté, přijíždějící sem na letní zájezdy k moři, si na nich budou moci užít dostatek prostoru i v nejvyšší turistické sezóně.

Na letecké zájezdy na ostrov Kalymnos musí turisté cestovat až na východní okraj Řecka, respektive řeckých ostrovů v Egejském moři. Kalymnos je součástí souostroví Dodekanés a jeho nejbližšími sousedy jsou Kos na jihu a Leros na severu. Do oblíbeného prázdninového letoviska v Turecku, města Bodrum, je to z Kalymnosu asi 40 kilometrů a na samotnou tureckou pevninu jen necelých 20.

Podobně jako další Dodekanéské ostrovy, je i Kalymnos poměrně suchý. Na letní zájezdy tak turisté míří nejčastěji do jeho jižní části, neboť sever pokrývají hory a skály a nalézá se zde jen málo vegetace. Zejména na severu ostrova, v jeho severozápadním výběžku, pak skály z výšky klesají až k mořské hladině a vytvářejí tak jedinečné siluety, které se budou líbit zejména příznivcům horské turistiky. Ti sem na zájezdy přijíždějí hlavně během jara a podzimu, kdy ještě nepanují tak vysoké teploty a na chození po horách panují ideální podmínky.

Tak, jako na ostatních ostrovech Dodekanéského souostroví, i na Kalymnosu se nachází úrodná údolí se zelenou a bojující přírodou. Ta jsou vhodná k pěstování nejrůznějších druhů subtropických rostlin a dřeviny, z nichž za zmínku určitě stojí citrusy, olivy a pochopitelně vinná réva. A právě v těchto údolích se koncentruje prakticky veškerý život na Kalymnosu. Nejvýznamnější turistická letoviska, kam přijíždějí strávit zájezdy návštěvníci Řecka z celé Evropy, se nachází právě poblíž těchto lokalit.

Ostrov byl více než 400 let vyhlášen sběrem mořských hub a okolní vody byly na tyto živočichy velmi bohaté. Sběr mořských hub a jejich zpracování tvořilo významný podíl na hospodářství ostrova a vznikly zde dokonce četné továrny. Koncem minulého století však kolonie zdejších hub, zřejmě kvůli nějaké epidemie, vymřely a ostrované byli nuceni shánět náhradu za ztracené příjmy. Jako perspektivní se jevilo cestování a od té doby turistický ruch na ostrově Kalymnos vzrůstá. Zájezdy na tento ostrov se stávají stále populárnějšími a místní se snaží poskytovat v rámci možností kvalitní služby.

Kromě lovu mořských hub byl ostrov známý i pro své nádherné potápěčské lokality a tato pověstnou mu zůstala až do současnosti. Na tématické zájezdy s potápěním sem přilétají jak amatérští, tak také profesionální potápěči, aby v pobřežních vodách mohli prozkoumat a lépe poznat jedinečný podmořský život v okolí Kalymnosu.

Kalymnos je také velmi dobře známý mezi vyznavači horolezectví a tato činnost, v kombinaci s možností koupání v průzračně čistých vodách Egejského moře, je zde praktikována ve stále vzrůstající míře. Horolezecké zájezdy na Kalymnos si získávají stále větší oblibu mezi lezci z celého světa, neboť většina zdejších terénů se nachází v blízkosti pobřeží. Kromě jedinečného výhledu na okolní moře ze skal, který se horolezcům z výšky nabízí, mají současně možnost se po překonání některé zdejší trasy vydat na pláž a užít si vedle lezení také krásného moře.

Pláží na Kalymnosu není tolik, jako kupříkladu na ostrovech Kos nebo Rodos, ale i tak se tady mají turisté určitě kde dobře vykoupat. Povrch většiny z nich je tvořen oblázky nebo hrubým pískem a nachází se podél západního pobřeží ostrova. K nejvyhlášenějším patří pláže u letovisek Kantouni a Massouri. Na zájezdy do letovisek ostrova Kalymnos přijíždějí také milovníci naturismu, neboť i oni zde mají svou pláž. Ty nejhezčí pláže na ostrově jsou však poměrně problematicky dostupné a většinou je jediným způsobem, jak se k nim dostat, cesta lodí. Některé jsou přístupné i pěšky, ovšem cesta je vhodná spíše pro dobrodruhy.

Z pohledu koupání a užívání si moře je pro turisty, kteří přijeli strávit na ostrov kalymnos prožít svou letní dovolenou, zajímavý také malý ostrůvek Telendos. Ten leží asi kilometr západně od letoviska Mirties a dopravit se na něj lze lodí, která pravidelně vyplouvá ze zdejšího přístaviště. Na turisty tady čeká několik pláží včetně jedné pro milovníky nudismu. Ty jsou pohodlně dosažitelné pěšky přímo z přístaviště a i v hlavní turistické sezóně bývají většinou poloprázdné.

Ti z turistů, kteří by chtěli během své dovolené poznat i o něco více, než pouze pobřežní letoviska, by si určitě neměli nechat ujít návštěvu hlavního města Potia. Ta byla postupně vybudována během staletí okolo hlavního přístavu, který kdysi prosperoval hlavně díky obchodu s mořskými houbami. Na její návštěvníky tady vedle několika historických památek čeká také řada příjemných restaurací a kaváren, kde si mohou chvilku odpočinout a posedět.

ostrov Kalymnos - další odkazy

Zájezdy ostrov Kalymnos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Kalymnos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Kalymnos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist