Zájezdy na Karpathos

Zájezdy ostrov Karpathos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Karpathos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Karpathos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Karpathosu

Hotely na Karpathosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Studio / Apartmán*** Aegean SeaStudio / Apartmán***
Lefkos

Studio / Apartmán** Aegean ViewStudio / Apartmán**
Lefkos

Hotel** Afoti BeachHotel**
Pigadia

Hotel** Afoti BeachHotel**
Pigadia

Studio / Apartmán*** AktiStudio / Apartmán***
Pigadia

Studio / Apartmán** AlbatrosStudio / Apartmán**
Lefkos

Hotel*** AlbatrosHotel***
Amoopi

Hotel*** AlbatrosHotel***
Kyra Panagia

Hotel*** AlbatrosHotel***
Amoopi

Hotel***** Alimounda MareHotel*****
Pigadia

Hotel***** Alimounda MareHotel*****
Pigadia

Hotel***** Alimounda MareHotel*****
Pigadia

Hotel***** Alimounda MareHotel*****
Pigadia

Hotel***** Alimounda MareHotel*****
Pigadia

  Následující Zobrazit následující hotely na Karpathosu1 - 2 - 3 - 4 - 5

Zájezdy na Karpathos

Zájezdy ostrov Karpathos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Karpathos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Karpathos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Karpathos

Ostrov Karpathos je sice až patnáctým největším ostrovem Řecka, ale zároveň je druhým největším ostrovem Dodekanského souostroví. Největším ostrovem Dodekanés (doslova Dvanáctiostroví) je ostrov Rhodos. Karpathos již několik let tvoří spolu s opuštěným ostrovem Saria a pár dalšími kamenitými ostrůvky samostatný region v kraji Jižní Egeis. Rozkládá se přibližně na půl cesty mezi ostrovy Rhodos a Kréta a žije zde asi 6.000 obyvatel.

I když letecké zájezdy na Karpathos získávají čím dál větší popularitu a na ostrov začíná jezdit stále více a více turistů, dosud si uchoval své původní kouzlo a je tady stále ještě poměrně klid. I díky tomu si byl schopen až do současnosti udržet své původní tradice, na které tady během zájezdu narazíte téměř na každém kroku. Karpathosu se díky této skutečnosti velmi často přezdívá Ostrov tradic a možná vám to někdy bude během pobytu na Karpathostu připadat, jako by se v tomto koutě Řecka tam zastavil čas.

Geografie ostrova Karpathos

Ostrovní krajina je velmi rozmanitá. Jeho severní část je spíše hornatá a turisté, kteří se vydají na zájezdy na Karpathos právě do těchto míst, si budou možná připadat jako v podhůří Alp. Najdete tady ale i údolí, která jsou úrodná a plná zeleně. Oproti jihu není sever nijak hustě osídlen. Jižní část Karpathosu je víceméně rovinatá a najdete zde nejvíc obcí a letovisek. S výškou 1.214 metrů je nejvyšším vrcholem na ostrově Kali Limni, nacházející se téměř uprostřed Karpathosu.

Zájezdy na Karpathos

Zájezdy na Karpathos patří v oboru cestovního ruchu k vyhledávanému zboží především proto, že turisté mají na ostrově během svého pobytu k dispozici mnoho krásných pláží s bílým pískem. Některé jsou opuštěné, jiné zase nabízejí možnost vyzkoušet si nejrůznější vodní sporty. Například zátoku s pláží Makris Gialos si oblíbili surfaři, protože prý nabízí jedny z nejlepších povětrnostních podmínek pro windsurfing v celém Řecku a vlastně i Středomoří.

K oblíbeným a vyhledávaným plážím patří ty ve střediscích Lefkos, Mesochori (pláž Apella), Arkasa (pláž Agios Nikolaos) nebo Kira Panagia. Díky čistému a průzračnému moři se tady hojně praktikovanou činností stalo šnorchlování. Potápění s kyslíkovými bombami tu není dovoleno, neboť se zjistilo, že si někteří neukáznění turisté odváželi domů historické nálezy, které během potápění objevili na dně moře.

Aktivity na zájezdech na Karpathos

Aktivním jedincům nabízí vnitrozemí ostrova skvělé podmínky pro horské túry, při kterých se vám naskytnou nádherné výhledy do širokého okolí. Horské vesničky jsou díky své odlehlosti téměř nedotčené cestovním ruchem. Za návštěvu stojí třeba vesnička Olympos v severní části ostrova, kde domečky postavené na svazích kopců vypadají jako hnízda. Na rovinatém jihu ostrova se zase často potkáte s účastníky sportovních cyklistických zájezdů, kteří si na jihu Karpathosu užívají ideálního terénu pro jízdu na kole. Oblíbené trasy cyklovýletů vedou zejména kolem obce Afiartis i přes to, že zde obvykle vane poměrně silný vítr.

Hlavním městem ostrova je Pigadia, zvaná také Karpathos. Rozkládá se na východním pobřeží u zátoky Vronthi a má vlastní přístav, kam připlouvají trajekty z okolních ostrovů. Podél pobřežní promenády objevíte spoustu taveren a restaurací, které kolemjdoucím nabízejí lahodné místní speciality, a stejně tak i nejrůznějších obchody a obchůdky.

Jen pár kilometrů od Pigadie jižním směrem leží malé letovisko Amoopi. Má krásnou písečnou pláž, obklopenou nádhernou přírodou, a je tak skvělým místem pro strávení klidné dovolené u moře. Turisté, kteří přiletí na zájezdy na Karpathos právě do Amoopi, zde budou mít k dispozici nejrůznější ubytovací zařízení, taverny i několik obchodů.

Zábava během zájezdů na Karpathos

Pokud se chcete během leteckého zájezdu na Karpathos pobavit a vyrazit za nočním životem, navštivte hlavní město Pigadia. V jeho uličkách na vás totiž čeká největší nabídka nejrůznějších nočních klubů, barů a diskoték. Zábava tady často končí až v ranních hodinách spolu s východem slunce. Předtím se ale určitě posilněte v jedné z taveren nebo restaurací, které nabízejí vybrané místní i mezinárodní pokrmy.

V případě, že se vydáte na výlet do vnitrozemí, snad v každé vesničce uvidíte tradiční ostrovní domky, z nichž je nemálo dokonce několik staletí starých. Střecha bývá často podepřena jen jedním mohutným sloupem, který má představovat hlavu rodiny - otce. Jinde zase ženy stále nosí původní kroje a dokonce tu uvidíte, jak pečou chleba ve společné peci. S moderním povoláním pekař se tady totiž nesetkáte.

Ostrov Karpathos má i svou vlastní a jedinečnou kulturu a hudbu, kterou můžete ještě slyšet pouze na ostrově Kréta. Obvyklým místním smyčcovým hudebním nástrojem je lyra, která má 3 struny. Muzikant ji má položenou na kolenou a na smyčci má zavěšené rolničky, které při pohybu rytmicky zvoní. Zpívají se při tom písně zvané mantinady a tančí se kolové tance. Jen na Karpathosu můžete vidět například tanec pano choro.

ostrov Karpathos - další odkazy

Zájezdy ostrov Karpathos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Karpathos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Karpathos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist