Zájezdy na Lefkadu

Zájezdy ostrov Lefkada

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Lefkadu. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Lefkadu, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Lefkadě

Hotely na Lefkadě

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Agios NikitasHotel***
Agios Nikitas

Studio / Apartmán** AchilleasStudio / Apartmán**
Nidri

Studio / Apartmán*** AiolosStudio / Apartmán***
Vassiliki

Hotel*** Akti BeachHotel***
Nidri

Studio / Apartmán*** AltinaStudio / Apartmán***
Vassiliki

Bungalov / Chatka**** AmarandosBungalov / Chatka****
Amouso

Hotel*** ApolloHotel***
Vassiliki

Studio / Apartmán*** ArgoStudio / Apartmán***
Agios Nikitas

Penzion*** AspasiaPenzion***
Nidri

Hotel*** AspasiaHotel***
Nidri

Hotel*** AspasiaHotel***
Nidri

Hotel*** Avra BeachHotel***
Nidri

Hotel** Avra Beach PVKHotel**
Nidri

Studio / Apartmán** CaptainsStudio / Apartmán**
Vassiliki

  Následující Zobrazit následující hotely na Lefkadě1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Zájezdy na Lefkadu

Obecné informace o ostrově Lefkada

Řecký ostrov Lefkada patří k Jónským ostrovům, stejně jako například ostrovy Zakynthos nebo Kefalonia. Co se týče rozlohy, je v Jónském moři čtvrtým největším ostrovem. Uměle vybudovanou hrází a zvedacím mostem je spojen s pevninským Řeckem, takže turisté přilétající na zájezdy na Lefkadu se ni dostanou nejen letadlem a lodí, ale také autem nebo pěšky.

Přestože se začíná řadit mezi turisty oblíbené řecké ostrovy a nabídka zájezdů na Lefkadu každým rokem roste, uchovává si stále svůj původní ráz a nedotčenou přírodu. Pobřeží ostrova Lefkada nabízí více než 100 kilometrů nádherných pláží, které omývá průzračně čisté moře a i proto jsou letní zájezdy na Lefakdu stále více žádané. Vnitrozemí zase tvoří hory (nejvyšší vrchol Stavrotas měří 1.158 m) a úrodné nížiny. Díky vydatným dešťům v zimě a na jaře se tady velmi dobře daří divoké zelené vegetaci a zemědělským plodinám. Pěstují se tady hlavně olivovníky a vinná réva.

Historie ostrova Lefkada

Lefkada se může pochlubit poměrně bohatou historií. Ostrov byl osídlen už v období pravěku, důkazem jsou až 110 tisíc let staré kamenné nástroje neandrtálců. Ve středověku byla Lefkada námořní základnou a patřila k Byzantské říše. V pozdější době pak ostrov Lefkada spravoval italský vládnoucí rod Tocco, který nechal také vybudovat bývalé hlavní město Santa Maura. Jako jediný Jónský ostrov ho pak získali Turci, a to postupně v určitých obdobích až do 18. století. Roku 1864 se Lefkada spojila s Řeckým královstvím.

Ostrov Lefkada byl až do poloviny minulého století plný památek, poté jich bohužel mnoho zničilo mohutné zemětřesení. Když se turisté vydají na své zájezdy z řecké pevniny po mostě na Lefkadau, jako první obec na severu poznjí jeho hlavní město, které má stejný název jako celý ostrov. Žije zde velká většina obyvatel ostrova, asi 16 tisíc z celkových 20 tisíc ostrovanů.

Zájezdy na ostrov Lefkada

Pokud se rozhodnete vydate se na zájezdy na ostrov Lefkada a zavítáte do jeho hlavního města, určitě se zajděte podívat do jeho staré části s křivolakými uličkami. Místní restaurace nabízejí chutné speciality a je zde také poměrně velké množství nákupních příležitostí. Obchody se suvenýry, taverny a také soukromé penziony najdete i u místní pěší zóny. Mezi nejzajímavější zdejší památky patří benátský hrad Santa Maura (Agia Mavra), ale zajímavá jsou i nejrůznější muzea, například archeologie, nebo kostely. Na okraji města jsou také k vidění i staré větrné mlýny. Ve městě se také pravidelně konají nejrůznější kulturní akce, festivaly a oslavy.

Letoviska ostrova Lefkada

Co do počtu obyvatel je druhou největší obcí na ostrově Lefkada oblíbené letovisko Nidri, které najdete na východě Lefkady. Má i svůj vlastní přístav, kolem kterého jsou rozeseté taverny a obchody. Z přístavu se lodí můžete vydat na výletní plavbu k okolním ostrůvkům a zpestřit si tak zájezd na Lefkadu. Mnoho z nich je opuštěných, jiné jsou zase v soukromých rukou a není na ně volný přístup. Zajímavý je ostrůvek Meganissi s jeskyní Papanikolis, Petalou nebo Thilia. Ostrůvek Skorpios zase kdysi vlastnil řecký rejdař a miliardář Onassis.

Údajně nejhezčím místem na celém ostrově je Vasiliki, které najdete na jihu ostrova Lefkada. Kromě toho patří se svým velkým zálivem mezi nejoblíbenější a nejlepší cíle surfařů, kteří se sem na zájezdy do Řecka sjíždějí ze všech koutů Evropy. Surfaři k ubytování hojně využívají místní kemp Beach Camping, který se zase řadí mezi nejlepší řecké kempy.

Výlety během zájezdů na ostrov Lefkada

Nejjižnějším bodem ostrova Lefkada je mys Doukato, kam se dostanete po silnici. Na bílé skále je postaven velký maják, který lemují zelené lesy a vyprahlé hory. Oblast je také obestřena záhadnými legendami. Například básnířka Sapfó se údajně ze skály měla kvůli neopětované lásce vrhnout do vln moře. Podle zdejších bílých skal je prý také pojmenován celý ostrov, protože slovo leukos znamená v překladu bílý.

Pokud si chtějí turisté zájezdy na Lefkadu zpestřit výletem a vypůjčí si tu auto nebo malou motorku, určitě stojí za to udělat si alespoň jeden den čas na výlet do vnitrozemí. Schovány před zraky turistů se na ostrově Lefkada nacházejí krásné horské vesničky, které si dosud zachovaly původní atmosféru. Mezi ty nejhezčí z nich patří bývalé hlavní město Karia, které si dosud uchovalo typickou jónskou architekturu.

K oblíbeným aktivitám návštěvníků Lefkady, kteří sem cestují na letecké zájezdy, se řadí kromě už zmíněného surfování také další vodní sporty, jako například plachtění nebo vodní lyže. Na souši se zase nabízejí nádherné a zajímavé trasy pro pěší turistiku nebo cyklistiku, které umožňují turistům poznat nejrůznější zákoutí ostrova Lefkada jak se říká z první ruky.

Pláže ostrova Lefkada

Pláže ostrova Lefkada se mohou směle řadit k těm nejhezčím v celém Řecku a zájezdy sem se řadí k nejoblíbenějším. Jemný písek střídající se s oblázky a průzračné moře jsou skvělými předpoklady pro strávení příjemné letní dovolené na zájezdu u moře. Kdo zvolí zájezd na Lefkadu, určitě nebude zklamán. K nejhezčím plážím ostrova se řadí Egremni, Porto Katsiki, Pefkoulia anebo Agios Ioannis. Některé najdete přímo v letoviscích, některé se nacházejí stranou od těch nejvýznamějších na ostrově Lefkada a bývají hůře přístupné.

ostrov Lefkada - další odkazy

Zájezdy ostrov Lefkada - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Lefkada last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Lefkadu. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist