Zájezdy na Lesbos

Zájezdy ostrov Lesbos (Lesvos)

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Lesbos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Lesbos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Lesbosu

Hotely na Lesbosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** AlmaHotel****
Petra

Hotel*** AnaxosHotel***
Anaxos

Hotel*** Anaxos GardenHotel***
Anaxos

Studio / Apartmán*** Anaxos HillStudio / Apartmán***
Anaxos

Hotel**** AphroditeHotel****
Eftalou

Hotel*** Bella VistaHotel***
Eftalou

Hotel**** ClaraHotel****
Petra

Aparthotel*** GorgonaAparthotel***
Molyvos

Hotel**** Grand BeachHotel****
Anaxos

Hotel*** Christina'S GardenHotel***
Anaxos

Hotel*** Kalloni BayHotel***
Skala Kalloni

Hotel*** Kalloni BayHotel***
Skala Kalloni

Hotel*** NikosHotel***
Anaxos

Hotel*** PanoramaHotel***
Petra

Zájezdy na Lesbos

Obecné informace o ostrově Lesbos

Lesbos (nebo také Lesvos) je třetím největším ostrovem Řecka. Nachází se ve východní části Egejského moře a od tureckého egejského pobřeží je vzdálen jen několik kilometrů. Necelých 50 kilometrů jižním směrem se nachází ostrov Chios, vedle Lesbosu další z oblíbených řeckých ostrovů, které leží na dohled od Turecka.

V 6. století př. n. l., během antického období, tady žila a tvořila slavná řecká básnířka Sapfó. Psala básně o vzájemné přitažlivosti a lesbické lásce mezi ženami. Díky tomu ostrov získal svůj název a v současnosti přilétá na Lesbos během letní turistické sezóny na zájezdy mnoho lesbických párů.

Zájezdy na Lesbos

Ostrov je ale samozřejmě oblíbený i mezi ostatními turisty. Již před mnoha lety ho lidé považovali za klenot v Egejském moři a nabídka zájezdů na Lesbos bývá během léta tradičně velmi pestrá. Pokryt je rozlehlými olivovníkovými plantážemi, hustými piniovými lesy a další zelenou vegetací, která nejen krásně vypadá, ale i nádherně voní.

Mezi největší místní přírodní zajímavosti ale patří takzvaný zkamenělý les, který objevíte na západě Lesbosu. Byla by velká škoda přiletět na zájezdy na ostrov a tento les si neprohlédnout. Díky své rozloze se řadí k vůbec největším na světě. Stromy jsou staré několik desítek miliónů let a zkameněly díky vulkanické činnosti, při které byla oblast pokryta lávou. Ještě dnes jsou na nich patrné letokruhy.

Na své si během zájezdu na Lesbos přijdou i milovníci historie, neboť ta na ostrově nešetřila svou přízní a na stopy dávné minulosti je ostrov opravdu bohatý. V minulosti zde vládli Římané, Byzantinci nebo Turci, a zbyla tu po nich i spousta památek. Například kláštery Limonos a Taxiarchis, nebo pevnost Molivos.

Letoviska a pláže ostrova Lesbos

Ostrovní metropolí je město Mytilini, které má i vlastní přístav. Je tak poměrně rušné a během zájezdu na Lesbos ho navštěvuje hodně turistů. Mezi nejzajímavější místní památky patří hrad z období Byzantské říše, muzeum archeologie nebo třeba muzeum věnované památce řeckého malíře 20. století, Theophila, který zde žil. Mezi další výletní cíle turistů, přilétající na Lesvos na letní zájezdy, patří rodiště Sapfó, Skala Eresou, které najdete na západě, a pak také Mithymna na severu, kde můžete navštívit například historický hrad.

I když je ostrov Lesbos poměrně velký, nepanuje zde tak čilý cestovní ruch jako třeba na ostrově Kréta nebo Rhodos. Spousta vesniček si tu zachovala původní ráz a místní lidé tady žijí v celkem poklidném životním tempu. Nejlépe jejich život poznáte v kafeniích nebo ouzeriích, kde se místní během dne i večer scházejí. Zjistíte, že jsou opravdu velmi přátelští a pohostinní, a i když neovládáte jejich řeč, budou se vám snažit vyhovět.

Přes den se samozřejmě většina turistů, kteří přiletěli na Lesbos na zájezdy, vydává na zdejší nádherné pláže, kterých je na Lesbosu skutečně hodně. Některé jsou během letních měsíců plné, ale najdete tady i klidné, osamělé zátoky. Pláž u střediska Kagia je známá tím, že zde můžete občas zahlédnout nad mořskou hladinu vyskakující delfíny. Pláž Skala Kaloni je zase navštěvována pelikány, kteří se někdy s turisty chtějí blíže seznámit a vyskočí na jejich lehátka.

Aktivity na zájezdech na Lesbos

Pokud vás nebaví jen tak lenošit na pláži, můžete si během zájezdu do Řecka na Lesbos vyzkoušet některý z mnoha plážových a vodních sportů. Kromě nejrozšířenějšího plavání a koupání v moři si můžete zkusit třeba potápění. K dispozici je tady i řada potápěčských škol. Podmořský svět je opravdu nádherný. Středisko Molivos je pro změnu vyhlášené mezi milovníky kitesurfingu, ale na skvělou zábavu tady stačí mít i klasické surfařské prkno.

Na souši zase můžete podniknout nějaký pěší výlet do zdejších olivovníkových hájů, kde podle místních bájí žijí múzy. Možná budete mít štěstí a na některou z nich narazíte. Pěšky, ale i na kole se můžete vydat do Eftalou, kde vyvěrají horké prameny. Pro cyklisty je tady k dispozici řada skvělých cyklotras a cyklistické zájezdy na Lesbos jsou mezi příznivci jedné stopy velmi oblíbené.

Kuchyně ostrova Lesbos

Pokud chcete ochutnat výbornou místní kuchyni a rozšířit tak zážitky ze zájezdu na Lesbos o další rozměr, navštivte některou z místních typických taveren. Vyhlášené jsou třeba ty podél přístavu ve městě Mithymna spolu s mnoha bary a diskotékami. Něco malého k snědku, tzv. mezedes, nabízejí také ouzerie, ale jde spíše o lehké pokrmy k zakousnutí k vínu nebo k ouzu.

Díky tomu, že je Lesbos ostrov, zde samozřejmě na talíři nesmí chybět čerstvě vylovená ryba a jiné dary moře, jako například kalamáry. Jako na jiných řeckých ostrovech, i zde se vyrábí sýr feta, ale také další sýry ladotyri (obvykle naložený v olivovém oleji) a kasseri. Ten zraje nejméně 6 měsíců a poté se připravuje mnoha způsoby. Například obalený se může smažit a pak se jídlo nazývá saganaki. Po dobrém jídle si určitě dejte sklenku anýzové pálenky ouzo.

Na dobrou kávu doporučujeme zajít do některého z kafenionů, které najdete úplně všude, i v těch nejmenších vesničkách. Kdysi je mohli navštěvovat pouze muži, ale časy se mění, a tak se mohou dnes vstoupit i ženy. Ty mimochodem na zájezy na Lesvos cestují stále častěji. Jestli kávu nesladíte, objednejte si sketo.

ostrov Lesbos (Lesvos) - další odkazy

Zájezdy ostrov Lesbos (Lesvos) - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Lesbos (Lesvos) last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Lesbos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist