Zájezdy na Limnos

Zájezdy ostrov Limnos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Limnos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Limnos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Limnosu

Hotely na Limnosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Ammos SuitesHotel****
Plati

Hotel*** DiamantidisHotel***
Myrina

Hotel** IfestosHotel**
Myrina

Hotel***** Lemnos VillageHotel*****
Plati

Hotel*** Plati BeachHotel***
Plati

Hotel**** Porto PlazaHotel****
Agios Ioannis

Hotel**** Porto PlazaHotel****
Agios Ioannis

Studio / Apartmán*** Yellow HouseStudio / Apartmán***
Plati

Zájezdy na Limnos

Obecné informace o ostrově Limnos

Řecký ostrov Limnos se nachází v severní části Egejského moře. Rozkládá se uprostřed mezi maloasijskou pevninou na východě a poloostrovem Athos, což je nejsevernější výběžek poloostrova Chalkidiki, na severozápadě. Asi 80 kilometrů severním směrem se nalézá ostrov Thassos. Se svojí rozlohou je 9. největším řeckým ostrovem, na délku má asi 35 kilometrů a na šířku 29 kilometrů.

Protože je Limnos vulkanického původu, váže se k němu mnoho bájných mýtů. K jedním z nich patří to, že zde měl domov řecký bůh ohně a kovářství Héfaistos. Dokonce zde bylo vybudováno město Ifaistia, pojmenované právě po něm. Podle jiné legendy zde ženy v touze po vládě zabily všechny muže. Pak jim ale samozřejmě chyběli, a tak chtěly svést Argonauty, kteří se pod vedením Iásona plavili za zlatým rounem. To se ale zdejším ženám nepovedlo.

Zájezdy na Limnos

Vzhledem ke své odlišnosti od jiných řeckých ostrovů rozhodně nepatří mezi ty nejnavštěvovanější a zájezdy na Limnos nezabírají v katalozích cestovních kanceláří tolik místa jako například Kréta nebo Rhodos. Ani v turistických průvodcích se toho o ostrově Limnos moc nedozvíte. Je poměrně plochý a neúrodný a ani místní architektura vás nejspíše ničím zásadním nezaujme.

Jedním z důvodů jeho ne příliš vysoké oblíbenosti mezi turisty je možná i skutečnost, že je na něm (kvůli jeho centrální poloze v severní části Egejského moře) vybudovaná poměrně velká vojenská základna Řecka. Vojenské letiště je ale také využíváno i pro civilní a turistické lety a turisté, kteří se rozhodli pro účast na zájezdu do Řecka právě na Limnos, tak mohou přistávat přímo na ostrově a odpadá jim nutnost ještě po přistání absolvovat transfer na místo pobytu trajektem.

Geografie ostrova Limnos

Na Limnosu žije kolem 20.000 stálých obyvatel, které živí převážně rybolov a zemědělství. Ostrov je mezi gurmány vyhlášen hlavně pro pěstování hroznového vína, olivovníků, výrobě syra a medu.

Velké hotelové komplexy na Limnosu nehledejte, je jich tady opravdu jen pár. Během léta bývají navštěvovány spíše Řeky z pevniny a zahraničních turistů, kteří by přilétali na Limnos na letecké zájezdy, tady ani během léta moc není. Také místní taverny nevypadají nijak exkluzivně, za to v nich ochutnáte to pravé řecké jídlo. Všude ale narazíte na přívětivé a pohostinné místní obyvatele.

Asi čtvrtina obyvatel žije na západním pobřeží, v hlavním městě Myrina s přístavem. To je zároveň největším městem na ostrově. Pokud se vydáte na zájezdy právě na Limnos, objevíte zde spoustu obchůdků i rybích restaurací.

Historie a památky na ostrově Limnos

Dějiny tohoto města sahají až do starověkého období. Ve 13. století, poté, co skončila čtvrtá křížová výprava, ovládli Limnos Benátčané. Na městské antické akropoli byla vybudovaná středověká pevnost, která se zachovala dodnes. Myrina, zvaná také Kastro, byla obecně hodně ovlivněna benátským obdobím. Zajímavé jsou místní kostely Ayia Triada nebo Zoodochos Pigis, kde se nachází socha dívky jménem Maroula, která se během 15. století přidala k bojům proti nadvládě Turků.

Během zájezdu můžete na Limnosu navštívit také Archeologické muzeum s mnoha zajímavými nálezy, například z nalezišť Kaviria, Poliochni nebo Ifaistie. Místo Poliochni má asi 5000 let starou historii, archeologické stopy dokazují, že jeho zakladatelé patřili ke stejné kultuře jako Trója. Někteří vědci dokonce tvrdí, že toto osídlení patří k nejstarším objeveným osídlením v Evropě vůbec. Osídlení bylo opuštěno někdy během 2. století př.n.l., zřejmě kvůli zemětřesení.

Zajímavosti ostrova Limnos

Necelých 10 km směrem na severozápad od Myriny leží vesnička Kornos, která je známá horkými prameny s léčivými účinky. Mají teplotu více než 40 stupňů a je možné se v nich nejen koupat, ale dokonce je i pít. Zájezdy do Kornosu si tak oblíbili turisté, kteří se rádi nechávají hýčkat.

Asi 11 kilometrů od města Myrina najdete vesničku Kondias s tradičními domky a o dalších 25 km dále Kaminii s pozůstatky dávného osídlení. Zajímavé je také místo Moudros, bývalé hlavní město ostrova Limnos, kde v roce 1918 uzavřelo příměří Turecko s Trojdohodou (Francie, Rusko, Velká Británie). Ve vesničce Repanidi zase můžete obdivovat pozůstatky hradu z byzantského období.

Na jihovýchodní straně Limnosu objevíte jakousi místní Saharu, kde je krajina tvořená písečnými dunami. Směrem na sever, u pobřeží, narazíte na dvě jezera. Mořské Aliki a druhé Chortarolimni, které ale v letních měsících bývá vyschlé. Téměř na úplném severovýchodním cípu Limnosu leží vesnička Plaka, u jejíhož pobřeží je na dně moře pohřbené sídlo Castello Plaka. To zničilo dávné zemětřesení, a dnes ho za pěkného počasí můžete dokonce vidět pod hladinou moře z paluby lodě. I to je důvodem, proč do těchto míst často směřují na výlet turisté, kteří se vydávají na letní zájezdy k moři právě na Limnos.

Milovníci slunění určitě vyrazí na některou z oblíbených písečných pláží, jako jsou například Plati, Riha Nera, Aviona, Fanaraki nebo Kaminia. Na některých z nich jsou k vyzkoušení i různé vodní sporty. K oblíbeným aktivitám na ostrově patří také cyklistika. Kolo si ovšem na zájezd na Limnos musíte vzít sebou již z domova, jejich půjčovny tady totiž nejsou.

ostrov Limnos - další odkazy

Zájezdy ostrov Limnos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Limnos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Limnos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist