Zájezdy na Mykonos

Zájezdy ostrov Mykonos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Mykonos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Mykonos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Mykonosu

Hotely na Mykonosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AlkistisHotel***
Agios Stefanos (Mykonos)

Hotel*** AlkistisHotel***
Agios Stefanos (Mykonos)

Hotel**** AndronikosHotel****
Mykonos town

Hotel** AnixiHotel**
Ornos

Hotel**** Aphrodite BeachHotel****
Kalafatis

Hotel***** Bill & CooHotel*****
Megali Ammos

Hotel***** BohemeHotel*****
Mykonos town

Hotel** DomnaHotel**
Mykonos town

Studio / Apartmán** Domna LakkaStudio / Apartmán**
Mykonos town

Studio / Apartmán*** Elena Studios & SuitesStudio / Apartmán***
Ornos

Penzion** Flora'S HousePenzion**
Mykonos town

Penzion** FournakiaPenzion**
Mykonos town

Hotel**** GiannoulakiHotel****
Glastros

Hotel**** Grand BeachHotel****
Megali Ammos

Zájezdy na Mykonos

Obecné informace o ostrově Mykonos

Populárním místem pro letecké zájezdy k moři na řecké ostrovy je ostrov Mykonos. Tomu se též někdy přezdívá ostrov větrných mlýnů nebo ostrov pelikánů a je oblíbenou destinací pro prožití dovolené mezi komunitou gayů a lesbiček. Na letní zájezdy na Mykonos také jezdí příznivci nočního života a veselí, neboť se zde mohou věnovat své oblíbené zábavě v celé řadě podniků a také pod širým nebem.

Ostrov Mykonos je součástí souostroví Kyklady a leží asi uprostřed Egejského moře, mezi řeckou pevninou a Tureckem. Ke stejnému souostroví patří kupříkladu známé Santorini a dále Naxos, Milos, Andros a nebo třeba Syros. Mykonos není nijak velkým ostrovem, zabírá plochu jen necelých 90 kilometrů čtverečních, ale díky velmi kvalitním službám a své jedinečné kráse se stal oblíbenou destinací hlavně pro movitější klientelu. Ostrov se postupem času vyprofiloval v turistickou destinaci, kam na zájezdy přijíždějí turisté, jež jsou si ochotní za špičkové služby připlatit.

To ale rozhodně neznamená, že Mykonos je ostrovem, na kterém si zájezdy či své vlastní individuální cesty mohou užít pouze movití klienti. Stále se tady dá najít celá řada míst a zákoutí, která nejsou ovlivněna současným trendem a jsou vhodná i pro zájezdy klientů, kteří nepatří mezi nejbohatší.

Mykonos se na poli cestovního ruchu proslavil zejména svým členitým pobřežím, které ukrývá spoustu malých i velkých zálivu a nejrůznějších zátok. Ty pak skrývají jak pláže s veškerou turistickou vybaveností, tak také malé a barevné plážičky, na nichž nebývá ani nejvyšší turistické sezóně plno. Stejně tak na zájezdy na Mykonos stále častěji přilétají jedinci, kteří si vedle pláží chtějí užít pestrý noční život a na své dovolené se chtějí bavit od rána do večera a od večera do rána.

Podnebí Mykonosu

Podobně jako další ostrovy v Egejském moři, ani Mykonos se nedá označit za zelený ostrov. Celá oblast Egejského moře trpí, a to zejména během letního období, nedostatkem váhy a přežívá zde pouze vegetace, jež je schopná během letní období vystačit s minimem srážek. Reliéf Mykonosu je povětšinou hornatý a hlavně ve vnitrozemí poměrně holý.

Během léta mohou turisté očekávat vysoké teploty a pouze minimum srážek. V některých oblastech, které jsou v současnosti využívány sportovci se zájmem o nejrůznější plachtařské sporty, jako je windsurfing, kiting a nejrůznější druhy plachtění, fouká stálý a poměrně silný vítr. Tyto přírodní faktory lákají na ostrov na tématické zájezdy vyznavače těchto sportů, kteří se mohou spolehnout na prakticky ideální podmínky pro provozování svých oblíbených činností.

Pláže ostrova Mykonos

Hlavním důvodem, proč na letecké zájezdy k moři přilétá na Mykonos nejvíce turistů, jsou zdejší pláže. Vzhledem k oblibě ostrova mezi příznivci noční zábavy jsou některé z větších pláží také místem, na nichž se během noci konají nejrůznější diskotéky a také párty.

Ty nejznámější a nepopulárnější pláže se nacházejí podél jižního pobřeží ostrova. Většina zdejších pláží má písečný povrch a jen mírný vstup do vody. To je dobrou zprávou pro rodiny s malými dětmi, které často volí zájezdy na Mykonos právě z důvodu, že rodiče se nemusejí obávat nechat své malé děti koupat v moři samotné. Voda u pláží je křišťálově čistá a většina z nich je dokonale vybavena. Turisté zde mají možnost použít sprchy, toalety či převlékací kabiny a aktivní jedinci, kteří sem často na letní zájezdy k moři cestují, mohou vyzkoušet vodní a plážové sporty. Pochopitelně nechybí možnost občerstvení.

K vůbec nejznámějším plážím patří například Paradise, jež je častým místem plážových nočních párty a diskoték pod širým nebem a pak také Super Paradise, kterou si oblíbili zejména gayové a lesbičky a na zájezdy sem cestují z celého světa. Obě se nacházejí nedaleko nejjižnějšího výběžku ostrova. Nejdelší pláží na Mykonosu je Elia nedaleko stejnojmenného letoviska, pyšnící se povrchem z jemného bílého písku.

Známé celebrity, které si na ostrově pořídili svá letní sídla, jsou nejčastěji k vidění na pláži Psarrou u stejnojmenné obce v západní části ostrova Mykonos. Pláž nedaleko letoviska Platis Gialos, necelých 500 metrů východně od Psarrou, se zase může pyšnit jedním z nejlepších turistických vybavení, jaké jsou na ostrově dispozici, a pro zájezdy k moři je skvělou volbou.

Mykonos však není pouze přehlídkou pláží s dokonalým vybavením a s puncem moderní masové turistiky. Na Mykonosu se najdou i místa, která se budou líbit turistům, co si na takové vybavení nepotrpí a raději se koupou na přírodních plážích. K nim patří kupříkladu pláž Panormos, kde se budou moci turisté užívat dovolenou v zlatavém jemném písku či pláž Agios Ioannis na západním pobřeží ostrova, která bývá v propagačních materiálech o ostrově často označována jako jedna z nejhezčích pláží na celém Mykonosu.

Od civilizace nejvzdálenější pláží je pláž Agios Sostis na severu ostrova, která zatím není turistický tolik využívaná. Je poměrně problematicky přístupná a kromě jediné taverny Kiki's tu nebyly zatím vystavěny žádné hotely či podobná ubytovací zařízení.

Příznivci plachtění a dalších plachtařský sportů si dávají dostaveníčko na pláži Ftelia na samém konci severního zálivu, jež je známá svými příznivými podmínky pro tyto aktivity. Milovníci šnorchlování a potápění, kteří sem na tématické zájezdy též rádi cestují, se zase vydávají na pláž Ornos na jihu stejnojmenného městečka, neboť podél pobřeží v této oblasti ostrova je hned několik zajímavých lokalit pro milovníky podmořského života.

Hlavní město Mykonos

Mezi turisty, kteří se vydávají na zájezdy na Mykonos a nechtějí strávit všechen svůj čas pouze na plážích nebo ve svém hotelu, je jedním z oblíbených turistických cílů hlavní město ostrova. To nese stejný název jako ostrov sám Mykonos. Mezi turisty se proslavilo svými bílými domečky, které mají krychlový tvar a při pohledu z dálky připomínají jakési bílé cihličky. Domy tvoří úzké a křivolaké uličky s celou řadou restaurací, taveren a kaváren, které zvou kolemjdoucí k posezení či na něco dobrého k snědku. A stejně tak tady turisté najdou obchody s nejrůznějším zbožím.

V centru Mykonosu se nacházejí i mnohé bary, noční kluby a diskotéky, které obvykle otevírají až po západu slunce. Ty se postarají o dokonalou zábavu všem turistům kteří na letní zájezdy na ostrov Mykonos přiletěli se záměrem užívat si nejen zdejší krásných pláží a průzračně čistého moře během dne, ale také tance a veselý během noci.

Jen asi tři kilometry západně od Mykonosu se nachází malý ostrůvek Delos. Delos bývá častým výletním cílem turistů, kteří si chtějí zájezdy na Mykonos zpestřit i návštěvou nějakého zajímavého místa. Ostrov není trvale obydlen, ovšem je skutečným rájem pro milovníky historie a kultury starověkého Řecka. Nachází se zde totiž velké archeologické naleziště a také je tady možné navštívit muzeum.

ostrov Mykonos - další odkazy

Zájezdy ostrov Mykonos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Mykonos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Mykonos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist