Zájezdy na Naxos

Zájezdy ostrov Naxos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Naxos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Naxos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Naxosu

Hotely na Naxosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** AeolisHotel***
Chora

Hotel** Agia AnnaHotel**
Agia Anna

Studio / Apartmán** AmpelakiStudio / Apartmán**
Plaka

Hotel** Archipelagos EconomyHotel**
Agios Georgios Naxos

Hotel**** Finikas SuitesHotel****
Agios Georgios Naxos

Studio / Apartmán*** IriniStudio / Apartmán***
Agia Anna

Studio / Apartmán** KetiStudio / Apartmán**
Plaka

Hotel*** Naxos HolidaysHotel***
St.George

Studio / Apartmán**** ParadisosStudio / Apartmán****
Plaka

Hotel** PerlaHotel**
Agios Prokopios

Studio / Apartmán**** Plaka 1Studio / Apartmán****
Plaka

Studio / Apartmán** Studia NikolettaStudio / Apartmán**
Agios Prokopios

Studio / Apartmán** Three LakesStudio / Apartmán**
Agios Prokopios

Studio / Apartmán*** VerandaStudio / Apartmán***
Plaka

Zájezdy na Naxos

Obecné informace o ostrově Naxos

Největší z Kykladských ostrovů Naxos leží v Egejském moři a vedle své rozlohy se pyšní ještě několika prvenstvími z celého souostroví. Tím nejdůležitějším pro turisty, kteří se na Naxos chystají na zájezdy, je asi fakt, že se zde nachází nejdelší pláže z celých Kyklad a to do této skupiny ostrovů patří i taková jména, jako jsou Santorini, Paros, Mykonos a Milos. Údajně nejhezčí a v každém případě nejdelší kykladské pláže má však na svém území Naxos.

Naxos nepatří k turisticky příliš využívaným a v mnoha jeho letoviscích chybí obvyklá turistická infrastruktura, kterou dnes zejména nároční klienti vyžadují v každém letovisku, kam přilétají na své zájezdy. To je ale paradoxně výhodou pro jedince, kteří si na luxus a komfort nepotrpí, a raději tráví dovolenou v prázdninových střediscích, jež si až do dnešních dnů zachovala svou původní atmosféru.

Na zájezdy na Naxos tak míří hlavně turisté, kteří si chtějí užít zdejších jedinečných pláží, průzračně čistých vod Egejského moře, jež jsou na příjemnou teplotu ohřívány horkým středomořským sluncem, a nepotřebují k prožití skvělé dovolené nadstandardní služby. Naxos si stále udržuje svoji unikátní atmosféru a na zájezdy sem cestují hlavně turisté, pro něž má být dovolená v první řadě klidná a pohodová.

Krajina na Naxosu

Ostrov se rozkládá na více než 420 kilometrech čtverečních a jeho nejvyšší hora je pojmenována podle nejvyššího z antických bohů Diovi. Vrcholek Zeus se tyčí nad mořskou hladinu do výše 1.003 metry a jde o nejvyšší vrchol v Kykladském souostroví. Z vrcholku hory je úžasný rozhled po okolí.

Ostrov Naxos je ostrovem mnoha kontrastů. Podobně jako na dalších Kykladských ostrovech, i tady je většina ostrovního vnitrozemí poměrně suchá a vyprahlá, neboť stejně jako okolní ostrovy, i Naxos trpí během letní sezóny nedostatkem srážek. Ovšem na Naxosu se také nacházejí úrodné a zelené nížiny, které jsou schopné vláhu ze zimního období zadržet a zdejší rostliny pak mohou během horkého léta dobře růst. Této skutečnosti v hojné míře využívají ostrované, kteří právě na takových místech pěstují ovoce, zeleninu a další zemědělské plodiny, stejně tak jako chovají hospodářská zvířata. K hlavním vývozním artiklům ostrova patří olivy a pak též jedinečné víno, které se vyrábí z vinné révy, vypěstované na zdejší svazích.

Pobřeží a pláže na Naxosu

Jak už bylo napsáno dříve, někteří zkušení cestovatelé, kteří už mají řecké ostrovy procestovány, tvrdí, že na Naxosu se nachází ty nejhezčí pláže nejen v Egejském moři, ale dokonce v celém Řecku. Vzhledem ke členitému pobřeží se může ostrov Naxos pyšnit několika desítkami nejrůznějších pláží. Jejich nabídka sahá od dlouhých písečných pláží s délkou několika stovek metrů, na nichž nechybí obvyklá turistická vybavenost a turisté se na nich mohou věnovat spoustě vodních a také plážových sportů, až po úplně malé pláže, skryté v malebných zátokách na východní straně ostrova, kde si budou moci turisté užívat naprostého klidu a soukromí.

Na zájezdy na ostrov Naxos často směřují rodiny s dětmi, neboť pláže, zejména na západním pobřeží, jsou charakteristické svým písečný povrchem a jen mírným vstupem do vody. Rodiče na nich mohou nechat bez obav skotačit své ratolesti v moři samotné. Většina z pláží na západě je dobře vybavena a vedle možnosti zapůjčit si plážová lehátka a slunečníky tu mají turisté možnost využít toalety, sprchy nebo zajít na něco lehkého k jídlu do nedalekých stánku s rychlým občerstvením.

Mezi nejpopulárnější pláže ostrova Naxos patří pláž Agios Prokopios a pláž Agia Anna. Ty spolu prakticky sousedí a nachází se na západním výběžku ostrova, nedaleko zdejšího mezinárodního letiště. Obě jsou prostorné a svažují se do moře jen velmi pozvolna. Právě tyto pláže jsou vhodné pro rodinnou dovolenou a díky velkému prostoru nebývají ani uprostřed nejvyšší turistické sezóny příliš přeplněné.

Asi pět kilometrů jižně od vesničky Agia Anna se u pobřeží nachází malé prázdninové letovisko Plaka, jenž se může pyšnit oblíbenou písečnou pláží se malými dunami. Letovisko Plaka je také velmi zajímavé pro zájezdy vyznavačů nudismu, neboť ač není naturismus na ostrově Naxos povolen, na zdejší pláži je tolerován. Příznivci opalování bez plavek si tady tudíž mohou užít své letní zájezdy k Egejskému moři bez obav a naplno.

Dále na jih pak leží další oblíbená letoviska Mikri Vigla, Kastraki a Pirgaki, z nichž každé má svou písečnou pláž. Turisté si na nich budou moci své letní zájezdy k moři do Řecka dokonale vychutnat. Všechny zmiňované pláže mají písečný povrch a na pláži Aliko, která leží blízko Pirgaki, mají turisté opět možnost slunit se a užívat si volna na malých písečných dunách.

Východní pobřeží Naxosu není tak turistický využívané a vzhledem k jeho značné členitosti se zde dlouhé pláže nevyskytují. Proto je tato oblast vyhledávána romantickými dušemi a milovníky koupání na malých oblázkových plážičkách, kteří do této části ostrova rádi přijíždějí na zájezdy. Ideální k prozkoumání zdejšího pobřeží je vypůjčení si automobilu nebo malé motorky. Nic už potom nebrání cestě na některou ze zdejších zastrčených plážiček, kde si mohou romantici letní zájezdy dokonale užít.

Chora, hlavní město ostrova Naxos

Jen asi dva kilometry severovýchodně od již zmiňovaného letoviska Agios Prokopios se nachází hlavní město ostrova jménem Naxos, někdy též nazývané Chora. Dominují mu hradby starobylé benátské pevnosti, která se dochovala až do současnosti ve velmi zachovalé podobě a potěší každého milovníka historie, který na zájezdy do letovisek na Naxosu připlouvá nebo přijíždí.

Nejznámější starověkou památkou je starověká brána Portara, vytesaná z kamene, jež je situována na malém ostrůvku severně od přístavu hlavního města. Fotografie Portary bývá prakticky na všech propagačních materiálech o ostrově a stala se jeho symbolem.

Ostrov Naxos není typickou dovolenkovou destinací, do které by přijížděli na zájezdy k moři milovníci nočního života a zábavy. To ale neznamená, že se zde po setmění už nic neděje. Protože je dovolená na NaxosU charakteristická hlavně svým klidem a pohodou, večer ožívají spíše malé restaurace a taverny, které zvou na něco dobrého z lahodné středomořské kuchyně. Na sklenku něčeho ostřejšího pak lákají četné bary a k příjemnému posezení nad sklenkou zdejšího jedinečného vína je možné zajít do několika vináren.

Turisté s romantickou duší, kteří na zájezdy na ostrov Naxos také přilétá poměrně často, určitě nepohrdnou romantickou procházku podél osvětleného přístavu či po přístavní promenádě.

ostrov Naxos - další odkazy

Zájezdy ostrov Naxos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Naxos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Naxos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist