Zájezdy na Rhodos

Zájezdy ostrov Rhodos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Rhodos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Rhodos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Rhodu

Hotely na Rhodu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel*** Aelia ResortHotel***
Afandou

Hotel*** Aelia ResortHotel***
Afandou

Hotel***** Afandou BayHotel*****
Afandou

Hotel***** Afandou Bay SuitesHotel*****
Afandou

Hotel*** Afandou BeachHotel***
Afandou

Hotel*** Afandou BeachHotel***
Afandou

Hotel** AfricaHotel**
město Rhodos

Hotel*** AfricaHotel***
město Rhodos

Hotel*** AglaHotel***
město Rhodos

Hotel*** AchousaHotel***
Faliraki

Studio / Apartmán*** AchousaStudio / Apartmán***
Faliraki

Hotel*** AchousaHotel***
Faliraki

Studio / Apartmán*** Achousa StudiosStudio / Apartmán***
Faliraki

  Následující Zobrazit následující hotely na Rhodu1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40

Zájezdy na Rhodos

Zájezdy ostrov Rhodos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Rhodos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Rhodos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Rhodos

Ostrov věčného slunce. I tak lze nazvat jeden z řeckých ostrovů – Rhodos, který patří spolu s ostrovy Kos, Karpathos, Samos a několika dalšími ke skupině Dodekanéských ostrovů v jihovýchodní části Egejského moře. Samotný Rhodos, na který přilétá na zájezdy do Řecka nejvíce turistů z celého souostroví, se nachází jen asi 15 kilometrů od Egejské riviéry v Turecku. Toho často využívají turisté, kteří na Rhodu tráví svou dovolenou, a vydávají se lodí na oblíbené jednodenní výlety na tureckou pevninu.

Pobřeží ostrova je dlouhé zhruba 220 kilometrů a turistům na zájezdech nabízí bohatý výběr pláží, které jsou v mnoha případech až několik kilometrů dlouhé. Po celém ostrově naleznete směsici antických měst, chrámů a klášterů, středověkých hradů a pevností, rozmanité architektury a tradičních vesniček což láká především turisty se zájmem o památky. Na stranu druhou je ostrov také moderní s luxusními hotely a vysokou úrovní služeb, které zaručují že dovolenou na Rhodosu volí každoročně stále více návštěvníků.

Podnebí a geografie ostrova Rhodos

Podnebí na Rhodosu je v létě velice příjemné. Teploty ve vnitrozemí dosahují v letních měsících až ke 40 stupňům, ale díky vlhkosti vzduchu jsou snesitelné. V moři se teplota pohybuje mezi 28 až 32 stupni a příznivé klima je jeden z důvodů, proč se dá dovolená na Rhodosu plánovat až do měsíce října a letecké zájezdy na Rhodos končí až teprve začátkem listopadu.

Celý ostrov je rozdělen na několik částí. Stejnojmenný název jako ostrov nese město Rhodos, které je správním celkem celého ostrova a leží na severu. Jeho zajímavostí jsou středověké hradby, které obklopují historické jádro starého města. Jejich význam se datuje do období 14. a 15. století, kdy sloužili jako opevnění proti obléhání Turků. Další raritou, a dokonce světovým unikátem v severní části ostrova, je Údolí motýlů. Jedná se o oblast ukrytou ve vnitrozemí, kde na návštěvníky na dovolené čeká fascinující podívaná na tisíce mihotajících se křídel především přástevníka kostivalového. Údolí je dlouhé 5 kilometrů, ale pro turisty je přístupný pouze 1 kilometr, na jehož konci je také muzeum věnované právě motýlům.

Zájezdy na Rhodos

Turisticky nejvyhledávanější částí Rhodosu je východní pobřeží a právě do těchto míst také míří většina turistů na zájezdy z kontinentální Evropy. Jeho břehy omývá klidné Středozemní moře a také je zde nejvíce letovisek, z nichž zřejmě nejvyhlášenějším je Faliraki. Je vhodné jak pro rodinnou dovolenou, tak ho vyhledávají i mladí lidé pro jeho rušný noční život. Díky pozvolnému vstupu do moře je letovisko Lardos častým cílem rodin s dětmi, které sem přijíždějí na zájezdy v hojném počtu. Stále se dá říci, že jde o původní řeckou vesničku, i když cestovní ruch již pomalu mění její ráz.

Západní část Rhodosu je větrnější než ostatní a jeho pobřeží je omýváno Egejským mořem. Nejznámějším letoviskem západu je Ixia. Toto letovisko je oblíbené především u mladší generace, protože má statut velice rušného letoviska s tavernami a kavárnami, kde se žije dlouho do noci. 3 kilometry dlouhá oblázková pláž a vlnící se mořská hladina lákají do Ixie především milovníky surfingu. Leží nedaleko města Rhodos, je mezi nimi dobré autobusové spojení a zájezdy do této oblasti jsou mezi příznivci plachtění velmi oblíbené. Do Kremasti, letoviska jen kousek od mezinárodního letiště na Rhodosu, by měl zavítat každý, kdo se rád prochází místy, ze kterých dýchá historie. Přímo uprostřed vesnice stojí zrekonstruovaný pravoslavný kostel věnovaný Panně Marii.

Aktivity během zájezdů na Rhodos

Díky bohaté historii má Rhodos mnoho historických památek, které stojí za vidění. Úchvatné antické stavby a památky vybudované ještě za éry johanitů či za osmanské nadvlády by si nikdo neměl nechat při pobytu na ostrově Rhodos ujít. Například na návrší Monte Smith lze obdivovat pozůstatky Apollonova chrámu. Archeologické naleziště Kamiros je pozůstatkem jednoho ze tří antických měst na ostrově a zde si na své přijdou převážně milovníci archeologie. Monolithos byl kdysi johanitský hrad vybudovaný na skále a do dnešních dnů se z něj dochovaly pouze vnější hradby, kaple Sv. Jiří a cisterny.

Ostrov Rhodos, je po Krétě, druhým nejnavštěvovanějším řeckým ostrovem a velká část zájezdů do Řecka míří právě sem. Svoji pozici při hledání dovolené si drží již spoustu let také díky místním obyvatelům. Rhodosané jsou velice přátelští a pohostinní a dokonce ještě v dnešní době někteří z nich stále dodržují staré zvyky a tradice.

Kuchyně ostrova Rhodos

V řeckých restauracích či tavernách by každý návštěvník měl ochutnat nějaké zdejší typicky řecké jídlo a pití. Za zmínku stojí například souvlaki, což je jehněčí maso upravené do podoby našeho špízu. Základem moussaki jsou jehněčí játra, cibule, baklažán a bešamel, ale finálních podob tohoto pokrmu je mnoho variant. V každé restauraci se podává k pití ouzo a také si můžete dát k jídlu kvalitní víno. Ostrov Rhodos prostě splňuje všechna kritéria příjemně prožité dovolené a zážitky, které jsou schopné zájezdy na Rhodos zprostředkovat, patří k těm nejhezčím.

ostrov Rhodos - další odkazy

Zájezdy ostrov Rhodos - mohlo by vás zajímat

Velmi zvláštní ostrov, tak by se dal charakterizovat řecký Rhodos. Překvapí vás s místy kam turistický ruch ještě nepronikl a kde máte možnost narazit na nedotčenou přírodu. Protikladem jsou tu letoviska doslova žijící turistickým ruchem se slibem jakékoliv zábavy. Na ostrově je především krásná příroda. Přezdívá se mu také zelený drahokam což dokazuje spousta zeleně rostoucí všude okolo. Rhodos je vhodný pro všechny věkové kategorie a pokud si kladete otázky: Jaké jsou pláže na Rhodosu a splní vaše volba last minute zájezdů vaše očekávání? Navštivte web s informacemi věnovaný slunnému ostrovu Rhodos. Popisuje všechna letoviska a zajímavá místa, která zde můžete při dovolené navštívit.

Na tento Dodekanský ostrov se pořádají také poznávací zájezdy. Většinou jsou tyto zájezdy cestováním po několika řeckých ostrovech najednou, což vyhovuje turistům, kteří se zajímají také o historii. Podívejte se na nabídku zájezdům za poznáním Řecka a třeba se rozhodnete prožít dovolenou trochu jinak.

Na Rhodosu je nejtepleji v letních měsících. Okolo května přestává pršet a nastává doba sucha a horka. Teploty vystoupají až k 35 stupňům a v noci se pohybují okolo 20 až 25 stupňů. Pokud chcete sledovat jak se teploty vyvíjejí, podívejte se na předpověď počasí pro ostrov Rhodos.

Na stránce ostrov Rhodos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Rhodos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

12.6.2018
Ostrov Zakynthos se zábavním parkem a aquaparkem

Řecko – ostrov Zakynthos – Vassilikos v termínu od 14.6. (Čt) – 21.6. (Čt), 8 dní s all inclusive 8.490,-. Hotel Palazzo Di Zante Hotel… [více]

7.6.2018
Dovolená v Bulharsku s all inclusive

Krásná dovolená v Bulharsku – Zlaté Písky v objektu Joya Park Hotel **** v termínu 10.6. (Ne) – 17.6. (Ne), 8 dní s all inclusive… [více]

30.5.2018
Když k moři, tak na Korfu 6.590,- s all inclusive

Řecko – ostrov Korfu – Sidari, ubytování v hotelu Summertime Hotel *** v termínu: 2.6. (So) – 9.6. (So), 8 dní all inclusive za 6.590,-…. [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist