Zájezdy na Santorini

Zájezdy ostrov Santorini

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Santorini. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Santorini, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Santorini

Hotely na Santorini

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel***** Acroterra RosaHotel*****
Akrotiri

Hotel**** Aegean PlazaHotel****
Kamari

Hotel**** Aegean PlazaHotel****
Kamari

Hotel*** AkrotiriHotel***
Akrotiri

Hotel*** AliaHotel***
Kamari

Hotel*** AmaryllisHotel***
Perissa

Hotel***** Ambassador LuxuryHotel*****
Akrotiri

Hotel** AndreasHotel**
Kamari

Studio / Apartmán*** Andreas StudiosStudio / Apartmán***
Perissa

Hotel**** Andromeda VillasHotel****
Imerovigli

Hotel**** AntineaHotel****
Kamari

  Následující Zobrazit následující hotely na Santorini1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Zájezdy na Santorini

Zájezdy ostrov Santorini - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Santorini - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Santorini - ilustrační fotografie

Obecné informace o Santorini

Bájné Santorini je vlastně skupina větších i menších ostrůvků v západní části Řecka, které jsou skutečně velmi rozdílné. Útesy na pobřeží tady vyčnívají až do výšky 300 metrů nad vody Egejského moře. Dnešní souostroví původně tvořil jeden velký ostrov Théra, který však byl po výbuchu sopky před asi 3.500 roky rozmetán na kusy. Ostrůvky jsou tak dnes pokryté tmavou lávou a každým, kdo se někdy vydal na zájezdy na Santorini, si určitě vybaví jejich ostrý kontrast s bílými domky, modrými kopulemi kostelíků a zelených vinic.

Geografie Santorini

Největším, a zároveň hlavním ostrovem celého souostroví, je Thira, která se díky svému srpovitému tvaru rozkládá současně na severu, jihu a východě celé skupiny. Jeho protějškem na západě je druhý největší ostrov Thirasia, ke kterému bývá řazen i ostrůvek Aspronisi. K souostroví patří ještě ostrůvky Palea Kaimeni a Nea Kaimeni. Na celkové ploše přibližně 71 kilometrů čtverečních trvale žije kolem 10 tisíc obyvatel, ale během letní sezóny, nejen na Santorini, ale do celého Řecka, míří letecké zájezdy z celé Evropy, počet lidí na ostrovech rapidně roste. Nejvyšším vrcholem ostrova je Profitis Ilias s výškou 567 metrů.

Západní pobřeží ostrova Thira tvoří převážně strmé, do tmavě rudé barvy zbarvené útesy, na kterých vypadají malé domky jako ptačí hnízda. Z každého místa se vám ale naskytne krásný výhled na okolní krajinu. Východ ostrova je zase naopak charakterizován pozvolným pobřežím a políčky, kde se pěstuje hroznové víno. Zátoky s písečnými plážemi jsou tady přímo skvělým místem pro strávení příjemné letní dovolené u moře.

V západní části ostrova se nachází stejnojmenné hlavní město Thira s mnoha úzkými uličkami. Rozkládá se od pobřežních útesů až k okraji vulkanického kráteru. Pokud se vydáte na zájezdy právě na Santorini, udělejte si čas a vychutnejte si při nějakém dobrém pokrmu a vínu překrásný výhled na terase některé z místních taveren. V případě jasného počasí možná zahlédnete i vrcholky 100 km vzdáleného ostrova Kréta.

Historie Santorini

Na ostrově můžete dodnes vidět pozůstatky dávných civilizací a národů. Milovníci historie se určitě vydají do místních Pompejí, jak je přezdíváno naleziště Akrotiri na jihu. Přístavní městečko totiž po silném výbuchu sopky zavalila několik desítek metrů vysoká vrstva lávy, stejně jako originální Pompeje v Itálii. Ještě dnes jsou dobře rozpoznatelné malby na zdech v domech, které zakonzervovala láva před 3500 roky.

Místní lidé dosud udržují uctívání dávných tradic. Mezi jejich hlavní životní role patří rodina a církev. To můžete poznat především, pokud se na zájezdy na Santorini vypravíte během náboženských svátků, jako jsou Vánoce nebo Velikonoce. Celá příbuzenstva se sjíždějí z různých koutů světa, aby společně s rodinou strávili tyto svátky v rodinném kruhu.

Kuchyně na ostrově Santorini

Co se týče místní kuchyně na Santorini, je poměrně jednoduchá, ale vydatná. Kromě předkrmů a nejrůznějších nákypů můžete na dovolené ochutnat nejrůznější saláty, vegetariánské i masité pokrmy. Mezi místní speciality patří kuličky pseftikeftedes z cibule, rajčat, fazolí a koření. Jejich masovou vezí jsou souzoukakii. Masové pokrmy se nejčastěji připravují z vepřového, skopového nebo jehněčího masa. Jediným sýrem, který se zde vyrábí, je Chloró ve vesničce Pyrgos.

To ale rozhodně neznamená, že budete během zájezdu na Santorini gastronomicky strádat nebo se cítit ochuzeni. Opak je totiž pravdou. Pokud si budete chtít dát jen něco malého k ouzu nebo pivu, objednejte si jakési jednohubky mezédes. Připravné mohou být z lilku, smažených rybiček, paprik, vinných listů anebo oliv.

Díky lávovému podloží se zde výtečně daří pěstování vinné révy a místní vína tak patří mezi vysoce kvalitní a oblíbená po celém světě. Jejich historie sahá dokonce až do antického období. Převážně se zde ale produkují bílá vína, červená jsou spíše výjimkou.

Zájezdy na Santorini

Santorini, stejně jako další Kykladské ostrovy, patří díky větrům k oblíbeným ostrovům mezi surfaři, kterých právě sem na zájezd do Řecka přilétá každým rokem značné množství. V letních měsících tady vítr meltemi může dosáhnout až 4. stupně Beaufortovy stupnice. Mezi oblíbená surfařská střediska se řadí Monolithos, Pessari a Kamari na východě, kde můžete navštívit surfařskou školu nebo si půjčit surfařské vybavení.

Místní pláže jsou velice pestré, jsou zbarvené od světlých barev až do tmavě šedé barvy na východě. Například pláž Red Beach získala svůj název podle tmavě rudé lávy, která ji obklopuje. Na většině pláží si můžete vyzkoušet různé vodní sporty, půjčit si šlapadla nebo vyzkoušet šnorchlování. Mezi ty oblíbené suchozemské aktivity se řadí pěší turistika nebo jízda na kole.

ostrov Santorini - další odkazy

Zájezdy ostrov Santorini - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Santorini last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Santorini. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist