Zájezdy na Skiathos

Zájezdy ostrov Skiathos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Skiathos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Skiathos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Skiathosu

Hotely na Skiathosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel***** Aegean SuitesHotel*****
Megali Ammos (Skiathos)

Hotel***** Aegean SuitesHotel*****
Megali Ammos (Skiathos)

Hotel*** ArcoHotel***
Agia Paraskevi (Skiatlos)

Hotel**** AtriumHotel****
Agia Paraskevi (Skiatlos)

Hotel**** BelvedereHotel****
Achladia

Hotel**** BelvedereHotel****
Achladia

Hotel*** Cape KanapitsaHotel***
Kanapitsa

Hotel**** EsperidesHotel****
Achladia

Hotel*** Kanapitsa MareHotel***
Kanapitsa

Hotel***** Kassandra BayHotel*****
Vassilias

Hotel***** Kassandra SuitesHotel*****
Vassilias

Hotel** Koukias VillageHotel**
Troulos

Studio / Apartmán*** MariaStudio / Apartmán***
Koukounaries

Hotel** MarinaHotel**
Agia Paraskevi (Skiatlos)

Zájezdy na Skiathos

Zájezdy ostrov Skiathos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Skiathos - ilustrační fotografie Zájezdy ostrov Skiathos - ilustrační fotografie

Obecné informace o ostrově Skiathos

Pro letní zájezdy k moři velmi oblíbený a často navštěvovaný ostrov Skiathos se nachází v Egejském moři, v jeho východní části, nedaleko řecké pevniny. Od ní ji odděluje asi pět kilometrů široká úžina a spolu se sousedními ostrovy Skopelos a Alonissos patří do souostroví Severní Sporady. Protože jde o oblíbený ostrov pro prázdninovou turistiku a na zájezdy sem přijíždí tisíce lidí ze všech koutů světa, na ostrově byla vybudována potřebná turistická infrastruktura a zdejší letoviska jsou na přijíždějící turisty dobře připravena.

Skiathos patří k menším ostrovů v Egejském moři a zabírá plochu jen asi 50 kilometrů čtverečních. I tak se na něm ale nachází vedle celé řady letovisek, ideálních k plážovému lenošení a koupání v čistých vodách Egejského moře, také množství lokalit, vhodných k aktivnímu odpočinku. Mezi nejoblíbenější činnosti na ostrově patří pěší turistika a cyklistika.

Charakteristika Skiathosu

Hlavním důvodem, proč turisté na ostrov Skiathos během letní sezony dovolených cestují, a to hlavně na letecké zájezdy, jsou zdejší pláže. Ty se nacházejí především podél jihozápadního pobřeží a zejména během hlavních školních prázdnin jsou některé z nich poměrně vytížené.

Sever ostrova je naopak poměrně hornatý a do této části Skiathosu tolik turistů nemíří. To je ale dobrou zprávou pro romantiky a vyznavače pěší turistiky, neboť ti zde naleznou v první řadě klid a pohodu. A i tady se nachází několik pláží, které jsou dokonce uprostřed nejvyšší sezóny prakticky poloprázdné a milovníci přírody zde najdou četná zákoutí, zatím neovlivněna lidskou rukou. Většina pláží na severu je přístupná pouze po mořské hladině, ovšem odměnou je dokonalé soukromí a skvělé podmínky pro koupání. Nejznámější z nich je pláž Lalaria, která je obklopena malebnými bílými skalisky.

Pláže ostrova Skiathos

I když Skiathos nepatří k největším z řeckých ostrovů, bylo zde napočítáno téměř 60 nejrůznějších pláží a plážiček. Většina z nich má povrch z jemného zlatavého či bílého písku a jen mírný vstup do vody. To je důvodem, proč na ostrov často přilétají hlavně během prázdnin na zájezdy také celé rodiny s dětmi. Rodiče tady mohou nechat své ratolesti koupat v moři samotné a nemusejí se přitom obávat o jejich bezpečnost.

Nejznámější pláží ostrova je pláž Koukounaries. Ta se nachází v zálivu nedaleko jihozápadního výběžku ostrova, u stejnojmenného letoviska. Pláž je dlouhá asi 600 metrů a má písečný povrch. Nechybí zde obvyklá turistická vybavenost ve formě plážových lehátek a slunečníků a též se zde nachází několik barů a stánků se rychlým občerstvením. V její východní části je situován malý přístav, který často využívají majitelé malých loděk a člunů pro cestu na pláž. Jak už bývá na řeckých ostrovech Egejského moře obvyklé, mořská voda je i u této pláže průzračně čistá a vhodná k provozování nejrůznějších vodních sportů.

Na opačné straně malého poloostrova než leží pláž Koukounaries se nalézá hned několik menších písečných pláží. Ty mají délku obvykle kolem dvou set až tří set metrů a patří k nim i známé Agia Eleni Beach nebo Banana Beach. Na všech plážích mají turisté k dispozici slunečníky a plážová lehátka a také možnost rychlého občerstvení. I tyto pláže jsou vhodné pro rodinnou dovolenou a na zájezdy sem rádi přijíždějí příznivci pasivního odpočinku a plážového lenošení.

Dvě pláže u malého poloostrova ve východní části Skiathosu s názvem Mandraki se budou líbit turistům, kteří na ostrov Skiathos přilétají na letní zájezdy s cílem užít si slunění v rozpáleném písku pláže a koupel v průzračně čistém moři. U těchto pláží se nenachází žádné letovisko a ani zde není postavený žádný hotel. Jejich návštěvníkům jsou k dispozici pouze dva nebo tři plážové bary a jinak pláže lemují borovicové háje. Turisté se sem dopravují nejčastěji zapůjčenými auty nebo malými motorkami a vzhledem k rozměrům pláži tady najdou i během hlavních prázdnin, kdy zájezdy do Řecka vrcholí, dostatek prostoru.

Za zmínku stojí ještě nudistická pláž Xanemos, jež se nachází u severního konce skiathoského letiště a dávají si zde dostaveníčko příznivci naturismu. Pláž má na šířku asi 150 metrů, písečný povrch a jen mírný vstup do vody.

Vnitrozemí Skiathosu

Zájezdy na Skiathos jsou též oblíbené mezi aktivním jedinci, kteří rádi kombinují pobyt na mořských plážích s výlety do vnitrozemí. Pokud to v hlavní sezóně podél jižního pobřeží ostrova žije a na zájezdy sem přilétá spousta turistů, pak vnitrozemí je prakticky liduprázdné. Milovníci pěší turistiky zde najdou panenskou přírodu a všudypřítomné borovicové háje, kterými je ostrov známý. Vzhledem k dostatku vláhy se zde daří vinné révy a olivovníkům a ve vnitrozemí ostrov jsou sady těchto dřevin velmi časté.

Nejvyšší bod ostrova se nachází v nadmořské výšce 433 metrů a pokud se někdo vydá na pěší tůru do vnitrozemí, určitě by si neměl nechat výstup na horu Karafiltzanaka v severní části ostrova ujít. Ti, kdo vystoupají až na její vrchol, budou za svůj výkon odměněni jedinečným výhledem na samotný ostrov Skiathos a také na nedaleké ostrovy Skopelos a Skyros.

Hlavní město Skiathos

Hlavním městem ostrova je městečko Skiatos, nebo také Chora. Ta se nachází v zálivu na severovýchodním pobřeží nedaleko letiště. Malebné domečky jsou vystavěny směrem od zdejšího přístavu výše po svahu a podobně, jako na další řeckých ostrovech, i tady jsou většinou čistě bílé. Protože se jedná o úrodný ostrov, městečko je plné nejrůznějších zelených ploch, které jsou hlavně z jara většinou rozkvetlé a dotváří jedinečnou atmosféru Chory.

Turisté, kteří zavítají do Chory, tady budou moci zajít na jídlo do několika taveren a restaurací, či mohou posedět v barech a vinárnách. Pokud na zájezdy na Skiathos přiletí jedinci, kteří se rádi baví, čeká na ně v hlavním městě možnost noční zábavy v několika nočních klubech a dokonce i diskotékách. A i když se v případě ostrova Skiathos nedá mluvit o typicky živém řeckém ostrově, jakým je kupříkladu Mykonos, ani tady se turisté, milující noční život a veselí, rozhodně nebudou nudit.

ostrov Skiathos - další odkazy

Zájezdy ostrov Skiathos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Skiathos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Skiathos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist