Zájezdy na Skopelos

Zájezdy ostrov Skopelos

Právě se nacházíte v sekci zájezdů na Skopelos. Pokud se chystáte v tomto letovisku v Řecku strávit svou dovolenou, jste na správné adrese. V nabídce jsou zařazeny pouze zájezdy řádně pojištěných cestovních kanceláří a své partnery si velmi pečlivě vybíráme.

Formulář vlevo vám usnadní vyhledávání v nabídce zájezdů na Skopelos, přejeme šťastnou volbu při výběru vaší letošní dovolné.

Přehled hotelů na Skopelosu

Hotely na Skopelosu

Jednotlivé objekty se mohou v přehledu několikrát opakovat. To je způsobeno rozdílnou prezentací jednoho hotelu vícero touroperátory.
Hotel**** Adrina BeachHotel****
Panormos (Skopelos)

Hotel***** Adrina Resort & SpaHotel*****
Panormos (Skopelos)

Hotel*** AfroditeHotel***
Panormos (Skopelos)

Hotel*** AfroditeHotel***
Panormos (Skopelos)

Studio / Apartmán*** AnastasiaStudio / Apartmán***
Panormos (Skopelos)

Studio / Apartmán** AnnaStudio / Apartmán**
Elios

Penzion*** BloPenzion***
Panormos (Skopelos)

Hotel*** Blue Green BayHotel***
Panormos (Skopelos)

Hotel*** Blue Green BayHotel***
Panormos (Skopelos)

Aparthotel*** DelphiAparthotel***
Neo Klima

Aparthotel*** DelphiAparthotel***
Neo Klima

Hotel*** DelphiHotel***
Neo Klima

Hotel*** Elios HolidaysHotel***
ostrov Skopelos

Hotel*** IppokamposHotel***
Panormos (Skopelos)

Zájezdy na Skopelos

Obecné informace o ostrově Skopelos

O ostrovu Skopelos, jež se nachází východně od řecké pevniny ve vodách Egejského moře, se říká, že je údajně nejzelenějším ze všech řeckých ostrovů. A to nejen v Egejském, ale dokonce i Jónském moři. Spolu se svými nejbližšími sousedy, což jsou ostrovy Skiathos, Alonissos a Skyros, tvoří souostroví Severní Sporady severně od druhého největšího řeckého ostrova Evia.

Vzhledem k příznivému podnebí se tady dobře daří nejrůznějším rostlinám a dřevinám. Ostrov je hustě porostlý borovicovými lesy a travnatými pláněmi a turisté, kteří cestují na zájezdy na Skopelos, se zde vedle borovic nejčastěji setkají s vinnou révou, ovlivovníky a také sady nejrůznějších ovocných stromů.

Skopelos zabírá svou rozlohou téměř sto kilometrů čtverečních a je druhým největším ostrovem Severního Sporadského souostroví. Podobně jako jeho sousedy, navštěvuje i Skopelos každým rokem stále více turistů a zájezdy na tento řecký ostrov jsou rok od roku populárnější.

Cestovní ruch na Skopelosu

I když je ostrov velmi dobře turisticky vybaven a nechybí mu potřebná infrastruktura, zájezdy na Skopelos zatím nejsou tak známé a populární jako například prázdninové cesty na největší řecký ostrov Kréta, Rhodos nebo na opačné straně řecké pevniny ležící Zakynthos či Korfu. Turisté, kteří se rozhodnou strávit své letní zájezdy právě na Skopelosu, tak mají k dispozici moderní turistické vybavení, srovnatelné se známými řeckými letovisky, a současně si tady mohou užít příjemnou dovolenou v nijak nepřeplněných prázdninových střediscích.

Podobně jako zbývajícím Severní Sporadské ostrovy, je i Skopelos povětšinou hornatý. Jeho dva nejvyšší vrcholy se šplhají nad okolní mořskou hladinu o více jak 500 a na zájezdy sem tak přijíždějí nejen příznivci klasického plážového odpočinku a lenošení, ale také milovníci pěší turistiky a přírody. Ti zde mohou kombinovat pobyty na skopeloských plážích s výlety do zeleného vnitrozemí.

Na zájezdy za poznáním ostrova Skopelos často jezdí také milovníci historie a starého Řecka, neboť ačkoliv je ostrov poměrně malý, byly tu napočítáno téměř čtyři stovky nejrůznějších kostelů, kostelíků a klášterů, které určitě stojí za návštěvu a bližší poznání. Jen v samotném hlavním městě ostrova Skopelos, nebo také Chora, se jich nachází téměř stovka.

Pláže ostrova Skopelos

Důvodem, proč pravidelně přijíždějí na zájezdy na malebný ostrov Skopelos turisté ze všech koutů světa, jsou však zdejší pláže. Výhodou Skopelosu je, že se tady bude líbit jak turistům, co vyžadují v místě dovolené veškerou turistickou vybavenost a nedokáži si představit pobyt na pláži, kde by neměli dispozici sprchy a toalety, a nebo vyžadují možnost zapůjčení slunečníků a lehátek a též blízkost stánků s rychlým občerstvením, tak také romantickým duším, co se naopak rády koupou a sluní na liduprázdných plážích a moderní turistická vybavenost jim vůbec nechybí.

Asi nejznámější pláží na Skopelosu je pláž Milia, jež se nachází necelý kilometr východním směrem od letoviska Panormos na západním pobřeží ostrova. I samotné letovisko Panormos má krásnou písečnou pláž s mírným vstupem do vody a vzhledem k tomu, že nejde o nijak velké prázdninové středisko, nebývá tato pláž ani během nejvyšší turistické sezóny přelidněná. Podobně je na tom pláž Milia, která má na délku téměř kilometr a turisté se na ni dopravují nejčastěji vypůjčenými automobily anebo lodí po mořské hladině. Na obou plážích nechybí možnost zapůjčení plážových lehátek a slunečníků a též jsou dispozici stánky s občerstvením.

Asi kilometr od letoviska Neo Klima, na západním břehu ostrova, se nachází pláž Armenopetra. Ta je oblázkovo - písčitá a na délku měří asi 200 metrů. Vzhledem ke skutečnosti, že v jejím blízkém okolí nestojí žádný hotel, si zde mohou její návštěvníci u křišťálově čistých vod Egejské moře užívat dostatek prostoru. K dopravě na pláž, podobně jako v případě dalších skopeloských pláží, turisté používají nejčastěji vypůjčené automobily či malé motocykly.

Protože je pobřeží ostrova Skopelos poměrně členité, a to hlavně na jeho východní část, lze zde nalézt ještě celou řadu menších či větších pláží a plážiček, které bývají i uprostřed nejvyšší prázdninové sezóny prakticky poloprázdné. Své letní zájezdy k moři si zde užijí hlavně romantici a turisté, kteří se rádi koupou na plážích, kde pro sebe mají dostatek prostoru.

Hlavní město Chora

Hlavní město Skopelosu Chora, nebo také Skopelos, se nalézá v asi kilometr širokém zálivu na severním pobřeží. Městečko je hlavním ostrovním přístavem a též administrativním a správním centrem. Jelikož na ostrově Skopelos nebylo vybudováno mezinárodní letiště, většina turistů sem na zájezdy připlouvá lodí z okolních ostrovů, které letiště mají.

Absence mezinárodního letiště je však jedním z hlavních důvodů, proč si mohl Skopelos až do současnosti zachovat svůj původní charakter a nebyl tolik zasažen masovým turismem jako ostrovy, které na svém území letiště mají. Již při pohledu z připlouvající lodi na hlavní město Chora musí být každému jasné, že pobyt na Skopelosu bude hlavně o romantice. Spousta bíle natřených domků s černenými střechami se zvedá od moře směrem do svahu a tvoří v Choře nejrůznější zákoutí s úzkými uličkami a spoustou schodů.

Protože jde o velmi úrodný ostrov, Chora je plná nejrůznějších zelených ploch a podobně jako v hlavním městě ostrova Skiathos tu zejména na jaře všechno krásně kvete a voní. Chora má za sebou bohatou historii a kdo se odhodlá vystoupat až nad samotné městečko, najde zde zbytky dávného městského opevnění a také hradu Kastro, který tu nechal vybudovat už ve 4. století před naším letopočtem makedonský král Filip.

Chora je plná útulných restaurací a taveren, kde si budou moci její návštěvníci dát něco dobrého k jídlu. Vzhledem k reliéfu městečka budou mít z restaurace v drtivé většině případů jedinečný výhled na zdejší přístav a okolní moře. Podobně jako v dalších městečkách na řeckých ostrovech, i tady se nachází několik nočních klubů a barů. Takže pokud na Skopelos přicestují na zájezdy jedinci, kteří se rádi baví a veselí nejen přes den, ale i v noci, Chora je tím správným místem, co se postará o jejich zábavu.

Druhým největším přístavem na ostrově a současně letoviskem, kam též míří některé zájezdy na ostrov Skopelos, je Loutraki. Je sice daleko menší než hlavní město Chora, ovšem i tady mohou turisté, kteří zvolili zájezdy na Skopelos jako způsob, jak prožijí svou letní dovolenou v Řecku, zajít do některé z místních taveren na jedinečné pokrmy zdravé středomořské kuchyně. V Loutraki mohou milovníci historie také navštívit a shlédnout četné pozůstatky z doby antického Řecka a Římské říše.

ostrov Skopelos - další odkazy

Zájezdy ostrov Skopelos - mohlo by vás zajímat

Na stránce ostrov Skopelos last minute naleznete naší nabídku výhodných zájezdů na Skopelos. Na ní prezentujeme výhradně zájezdy na poslední chvíli či jinak výhodné zájezdy.

Hledat zájezd

Hledat zájezd

pobytové
lyžařské
Novinky

Novinky

9.5.2018
Last minute Mallorca 7.990,-

Využijte senzační nabídku na Mallorcu, El Arenal s polopenzí za 7.990,-. Zlevněno z původní ceny 17.490,-. Termín 14.5. – 21.5.2018. Blízko vodního parku Aqualand. Jednodušší… [více]

2.5.2018
Prázdniny v Bulharsku

Bulharsko – Slunečné Pobřeží – ubytování v pěkném hotelu Chaika Resort **** v termínu 3.7. – 13.7., 11 dní se snídaní za 15.890,-. Hotel leží… [více]

26.4.2018
Ostrov Kréta 11 dní s all inclusive 13.990,-

Vychutnejte si 11 denní dovolenou na Krétě – Bali v hotelu Atali Village Alexandria Club Hotel *** v termínu 31.5. – 10.6. s all inclusive… [více]

Kontakty

Kontakty

  • Call centrum Praha222 745 416
  • Prodejna Chomutov474 721 045
Aktuální výše slev na zájezdy

Největší slevy na zájezdy

Podívejte se, jak vysoké slevy nabízíme právě v této chvíli. V sezóně nezřídkakdy přesahují 50% z původní katalogové ceny.

O e-zajezdy.cz

O e-zajezdy.cz

Server e-zajezdy.cz provozuje cestovní kancelář VLNA.cz, s.r.o. Na trhu cestovního ruchu sbíráme zkušenosti již od roku 1992. Jsme řádnými členy Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a máme vlastní pojištění proti úpadku u pojišťovny UNIQA.

Do naší nabídky zařazujeme pouze zájezdy pojištěných a prověřených cestovních kanceláří a více než na množství nabízených zájezdů se orientujeme na aktuálnost nabídky. Naše databáze je prakticky neustále aktualizovaná a snažíme se, abyste si vybraný zájezd také mohli zakoupit a nedostali pouze informaci, že je již vyprodán.

Také provozujeme

VLNA.cz, 2018

TOPlist